Спецоперація зі звільнення заручниці проводилася під керівництвом Департаменту карного розшуку Національної поліції України силами оперативних блоків трьох областей.

За даними відділу комунікації поліції, повідомлення про викрадення молодої жінки у Бердянську надійшло в ГУНП в Запорізькій області з іншого регіону держави. Інформація про наміри зловмисників надходила тривожна, в зв’язку з чим у заходах щодо встановлення злочинців і місця, де можуть утримувати заручницю, було задіяно всі сили оперативного блоку. Однак їх ускладнили ті обставини, що викрадачі, знаючи про те, що ведуться активні заходи їх розшуку, неодноразово змінювали місце утримання потерпілої. Полонянку переміщували різними регіонами держави. Нестандартність ситуації також полягала в тому, що жінка мимоволі стала інструментом з’ясування стосунків двох кримінальних угрупувань. Тож викрадачі остерігалися поліцейських і поплічників кримінального авторитета, дружину якого викрали. Остання постійно знаходилася під озброєною охороною, піддавалась катуванням та знущанням. Спецоперація зі звільнення заручниці проводилася під керівництвом Департаменту карного розшуку Нацполіції України силами оперативних блоків трьох областей, що і дозволило досягти позитивного результату. Група захоплення управління кримінальної поліції запорізького обласного Главку звільнила жінку.

Завдяки високопрофесійним діям співробітників поліції заручниця була звільнена неушкодженою, всі особи винні в її викраденні понесуть заслужене покарання. Дані про подію внесені в Єдиний реєстр досудових розслідувань за ч. 2 ст. 146 (незаконне позбавлення волі або викрадення людини) та ч. 2 ст. 189 (вимагання) КК України. Розслідування триває.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ