Світ
Після невдалих для президента США Барака Обами дебатів із кандидатом від республіканців Міттом Ромні (Обама сподобався лише 25 відсоткам глядачів) рейтинг демократа складає 47 відсотків, а республіканця – 455.
Президент Венесуели Уго Чавес вчетверте переміг на президентських виборах. За попередніми підрахунками, він отримав 54 відсотки голосів. Варто додати, що Чавес – один із шести президентів країн Південної Америки, які останнім часом захворіли на рак. Кілька вдалих операцій Уго Чавесу на початку поточного року зробили кубинські лікарі.
Активізація бойових дій сирійської армії проти повстанців поблизу турецького кордону призвела до різкого загострення відносин між двома країнами. Через те, що снаряди невстановленої належності падають на турецьку територію, армія Туреччини відкриває вогонь по сирійській території. Турецький парламент вже надав мандат уряду на використання збройних сил за межами країни.
У зв’язку із 60-річчям президента РФ Володимира Путіна у багатьох регіонах країни відбулися масові заходи. Зокрема, у Санкт-Петербурзі проведено туристичний тур “Славними місцями”, у якому взяли участь 60 тисяч осіб. Щодо поздоровлень, то найоригінальнішим став міністр культури Володимир Мединський (мовою оригіналу): “Задумайтесь: а ведь Путин действительно первый правитель России после Николая Романова, пришедший к власти 100 % законным путем. И более того, 100 % законно ее удерживающий. А честно/всеобще/выборно – то и вовсе 1-й в истории России. Это ли не явленный нам, России, шанс возродиться?”.
Одночасно опозиція провела у Москві та Санкт-Петербурзі свої акції протесту під загальним гаслом “Проведемо дідуся на пенсію”. Поліція провела затримання протестувальників.
Росія запустила другу чергу газопроводу дном Балтійського моря під назвою “Північний потік”. Потужність його, таким чином, досягла 55 млрд. кубометрів на рік. У Росії і не приховують антиукраїнську спрямованість цього проекту.
У Грузії Бідзіна Іванішвілі – лідер коаліції “Грузинська мрія”, що перемогла на виборах 1 жовтня, оголосив склад уряду. Міністром спорту стане син колишнього відомого футболіста Давида Кіпіані, а кілька посад займуть міністри уряду часів Едуарда Шеварднадзе.
У Росії почала діяти постанова уряду, яка передбачає відстрочки від армії священикам.
У Краснодарському краї Росії зафіксований 24-й з початку року випадок захворювання на африканську чуму свиней.

Україна
Стає все заплутанішою ситуація з так званим стрільцем із “Каравану”, який у київському гіпермаркеті вбив трьох охоронців, а одного поранив. Ярослава Мазурка на відео признала лише мати-алкоголічка із Кам`янки-Бузької Львівської області, а всі інші родичі та знайомі звертають увагу на дуже багато відмінностей у зовнішності. Тим часом Я. Мазурка ніхто не бачив з часу трагедії у “Каравані” (з 26 вересня). У розшук його оголошено лише у трьох країнах – Україні, Білорусі та Росії. Розповідь матері, що Ярослав працював в охороні колишнього голови “Нафтогазу України” Ігоря Бакая, спростували в Державній службі охорони.
Партія регіонів і ВО “Батьківщина” планують проведення з’їздів для внесення змін у передвиборні списки та зняття завідомо непрохідних кандидатів по мажоритарних виборах. Зокрема, ПР проведене свій з’їзд 13 жовтня. А Об’єднана опозиція визначиться з датою з’їзду 10 жовтня. Лідер останньої Арсеній Яценюк заявив, що, можливо, їхній з’їзд і не відбудеться за умови, коли непрохідні кандидати знімуть свої кандидатури на користь нового союзника, тобто партії “УДАР Віталія Кличка”.
Співдоповідач по Україні Парламентської асамблеї Ради Європи Майліс Репс заявила, що визнання колишніх прем’єра та міністра внутрішніх справ України – Юлії Тимошенко та Юрія Луценка – політв’язнями може відбутися протягом півроку, але процес цей може розтягнутися і на три роки.