З 9-ї ранку 6 жовтня на Прибережній магістралі розгорнувся масштабний ярмарок. Саме так запоріжці традиційно відзначають День народження свого міста.

Відкриття ярмарку почалося, як завжди, з театралізованого дійства, під час якого городян традиційно пригощали гігантським тортом, який приготувала компанія “Стелсі”. Цього року торт зробили 242-килограмовим (за кількістю років, що відзначає місто) та прикрасили солодкими квітами з крему. Торт розрізали голова міста Олександр Сін із своєю маленькою донькою та голова ОДА Олександр Пеклушенко. Потім кулінари почали роздавати шматки торту городянам.
А делегація на чолі з головою Запорізької облдержадміністрації Олександром Пеклушенком, головою Запорізької обласної ради Павлом Матвієнком та Запорізьким міським головою Олександром Сіном пішли відвідати ярмаркові павільйони та курені районів області. Треба відзначити, що кожний район творчо підійшов до презентації, зустрічаючи поважних гостей танцями, співами, хлібом-сіллю та іншими смакуликами.
– Це прекрасне свято є концентрованим підтвердженням тому, що всі, хто добре працює, відмінно відпочивають. Я переконаний, що так, як відпочиваємо ми, не відпочиває ніхто. Ми чудово закінчуємо рік: економіка міста росте, будуються мости, ремонтуються дороги, проспект, реконструюються сквери, парки, зводяться дитячі майданчики. Запоріжжя зустрічає 242-у річницю з гарним настроєм і з відчуттям, що разом ми переборемо будь-які проблеми й досягнемо будь-якої поставленої мети, – сказав міський голова Олександр Сін.
– Свято залишило враження щастя, єдності. Запоріжжя – столиця Запорізького краю, і тому День міста – це свято для всіх жителів області. Запорізька область не була б у лідерах, якби не економічний локомотив – Запоріжжя. Низький уклін всім запоріжцям за працю й за патріотизм до рідного міста! – відзначив голова Запорізької облдержадміністрації Олександр Пеклушенко.
За даними управління розвитку підприємництва та дозвільних послуг, сільгосппідприємства Запорізької області привезли на ярмарок 208 машин продукції. Було реалізовано 20 тонн м’яса, 9 тонн рослинного масла, 70 тонн зерна, 43 тонни овочів, 23 тонни фруктів, 20 тонн борошна, більше 40 тисяч штук яєць, 4,5 тонни меду, більше 5 тисяч саджанців та іншої продукції. Прогулюючись ярмарком, і міський голова, і губернатор купили подарунки своїм близьким. Олександр Сін, наприклад, купив у народних майстрів чудові дерев’яні тарілки.
За приблизними підрахунками, бажання порадуватися святу, гарному осінньому дню виявили понад 120 тисяч запоріжців. І, напевно, не пошкодували про це. Адже, окрім вигідних покупок, вони змогли помилуватися виступами творчих колективів, що відбувалися відразу на декількох сценах, а також безкоштовно пригоститися козацьким кулешем та домашньою ковбасою.
До речі, саме на Покровському ярмарку було встановлено кулінарний рекорд України: на очах у громади кулінари приготували ковбасу довжиною 100 метрів і вагою 100 кілограмів. Протягом декількох годин городяни спостерігали, як спочатку ковбасу варили, а потім смажили на сковороді із решіткою діаметром 2 метри. Відзначимо, що ковбасу було зроблено за традиційним українським рецептом – з часником і перцем, а на її приготування пішло два дні. До речі, ароматною смачною м’ясною стравою почастували близько двох тисяч городян.
Під час відкриття офіційної частини свята на каскаді фонтанів “Райдуга” голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко передав запоріжцям вітання та поздоровлення із Днем міста від Президента України Віктора Януковича.
Також губернатор вручив запорізькому міському голові медаль “За розвиток Запорізького краю”. У відповідному слові Олександр Сін відзначив, що ця нагорода є свідченням успішної роботи протягом року всіх запоріжців.
Потім були вручені посвідчення новим Почесним громадянам Запоріжжя. Ними стали: народний артист України, актор Запорізького академічного обласного українського музично-драматичного театру ім. Магара Олександр Гапон, український поет, гуморист, драматург, громадський та культурний діяч Петро Ребро, директор ТОВ “Аврора Девелопмент” Генріх Липський, який більше десяти років працював на посаді заступника міського голови.
Серед тих, кому на останній сесії міськради надали почесне звання, також голова профспілкового комітету ВАТ “Запоріжсталь” Леонід Безлепкін (посмертно) та ректор Запорізького машинобудівного інституту (зараз ЗНТУ) Павло Михайлов (посмертно). Посвідчення про присвоєння звання одержали родичі Леоніда Безлепкіна та ректор ЗНТУ Сергій Бєліков.
За традицією міський голова Олександр Сін привітав та вручив подарунки запорізьким молодятам, які одружилися в День міста.
Завершилася врочиста частина святковим концертом, у якому взяли участь кращі творчі колективи Запоріжжя та Запорізької області.
Фото Володимира ШЕРЕМЕТА