На протязі двох останніх років в Запоріжжі поступово зменшуються черги у дитячі садки. Завдяки новим та відремонтованим закладам, відкритим додатковим групам у діючих дитсадках, та об’єктам, що були передані громаді від підприємств міста, проблема нестачі місць невдовзі буде вирішена.

Черговим кроком на цьому шляху стане відкриття вже в листопаді відбудованого з нуля дитячого садка №144 у Комунарському районі.

Дитячий садок №144 на вулиці Олександра Говорухи, 37 (колишня Радгоспна) стояв порожнім 15 років. Коли сюди в лютому 2016 року прийшли працівники управління капітального будівництва міськради та підрядної фірми ТОВ «Верховина», від покинутого садка не залишилося нічого, крім несучих стін. Отже, все було зроблено заново – стелі, підлоги, дах, вікна. Не маловажно, що реконструкція будівлі повністю зроблена з використанням термозберігаючих технологій. Також встановлено коштовний внутрішньо регулюючий вузол теплопостачання. Але затрати на нього дуже скоро окупляться, адже він дозволяє скоротити споживання тепла на 30%, а то і більше. Харчоблок та пральня в дитсадку теж з новим сучасним обладнанням. Групи і спальні – гарні та затишні. Для дітей обладнали навіть сенсорну кімнату із сухим басейном і музичними та світловими засобами релаксації. Все продумано до дрібниць і виглядає сучасно. Зараз в дитсадку є практично все, щоб приймати дітей: нові меблі, іграшки, постільна білизна, рушники, посуд, спортивний інвентар. Все це днями будівники показували міському голові Володимиру Буряку, який приїхав проінспектувати обект, на будівництво якого з міського бюджету було направлено майже 30 мільйонів гривень.IMG_0310

Підрядники доповіли, що будівельні роботи в будівлі дошкільного закладу повністю завершено. Зараз триває благоустрій території. На даний момент вирішується питання отримання сертифіката на введення в експлуатацію будівлі.

Представники КП «Управління капітального будівництва» повідомили, що вже до середини листопада розраховують отримати підтверджуючі документи про введення дитячого садка в експлуатацію. Після цього, відповідно до діючих норм, дошкільний заклад на постійній основі підключать до електропостачання, що дозволить передати дитячий садок департаменту освіти і науки міської ради. Все це має статися наприкінці листопада.

  • Можна вважати, що ми заново побудували дитячий садок в Комунарському районі, – зазначив Володимир Буряк. – Відкривши його, а також дві дошкільні групи в школі №90, ми на дві третини зменшимо чергу в дошкільні установи району. Вважаю, що це гарне вкладення коштів міського бюджету.

Сьогодні в Комунарському районі чекають місця в дошкільні установи 346 дітей. З відкриттям ДНЗ №144 черга відразу скоротиться на 220 дітей. Таким чином, проблема з місцями в дитсадок залишиться лише в Південному мікрорайоні.

Як розповіла завідувачка дитячого садку №144 Олена Околович, дошкільний заклад розрахований на 12 груп (4 ясельні та 8 садових), які відвідуватимуть 220 дітей. Діти вже зачислені до дошкільного закладу і чекають поки будівлю здадуть в експлуатацію.IMG_0442

– У цьому дитячому садку працюватимуть і дві інклюзивні групи, які створені в рамках програми, яка реалізується під патронатом Марини Порошенко, – заявив Володимир Буряк.

Завідуюча Олена Околович розповіла, що у дитсадку разом з умовно здоровими будуть навчатися і діти з особливими освітніми потребами. Вже зараховано 6 таких дітей: три дитини з затримкою психічного розвитку та три дитини з аутизмом.

До речі, у партнерстві з ЮНІСЕФ у садок закупили ігровий інвентар, обладнання та дитячі майданчики для вулиці на суму більш ніж 5 мільйонів гривень. Таким чином, цей дитячий дошкільний заклад буде одним із найкращих в місті. І стане прикладом того, які дошкільні установи повинні бути в Запоріжжі.

-Інвестуючи в дітей, ми інвестуємо в майбутнє міста. Символічно, що дитячий садок №144 тепер носитиме назву «Запорожець». Упевнений, що тут в комфортних умовах виховуватимуться маленькі запорожці, які будуть любити і цінувати рідне місто, яке починається для них з улюбленого дитячого садка, – сказав Володимир Буряк.

Відзначимо, садок №144 – вже третій дошкільний заклад, який цього року відновить роботу після багаторічної перерви. Раніше були відкриті дитячі садки №100 в Шевченківському районі та №186 у Вознесенівському районі. Також триває відкриття додаткових груп у діючих дитсадках.

Все це частина міської програми по скороченню черги в дошкільні установи, реалізація якої стартувала в 2016 році. За цей час вже створено близько тисячі додаткових місць в дитячі садки.

Міський голова Володимир Буряк поставив завдання в 2018 році повністю вирішити проблему з чергами в дитячі садки в Запоріжжі.