В транспортних проблемах з пільговим перевезенням пасажирів, ми знову наступаємо на одні й ті ж граблі. Та якщо на хамську поведінку водія пенсіонер відповісти не може, то з ветеранами АТО їм треба бути обережнішими – можуть і в «п’ятак» заїхати. Що і відбулося 16 вересня на 76 маршруті.

Як розповів керівник управління з питань транспортного забезпечення та зв’язку Запорізької міської ради Олександр Власюк, з цією проблемою вони боряться вже давно. Так, не минає жодної наради з перевізниками, де б вони не акцентували увагу на те, щоб водії дотримувалися вимог законодавства в перевезенні пільгових категорій громадян. А 11 серпня 2017 року виконком міськради затвердив і зміни до пункту 2.2.27 договору між управлінням транспорту і перевізниками, суть якої полягає в тому, що безкоштовно потрібно перевозити і учасників АТО, а не тільки тих, хто брав участь в бойових діях.

– З даних поліції мені відомо, – говорить Олександр Власюк, – що 16 вересня о 19:00 на зупинці громадського транспорту «Управління ЗТЗ» в маршрутку №76 зайшов учасник АТО, інвалід Святослав-Андрій Грушевський (у бійця батальйону «Донбас» одна рука повністю не робоча – авт.). Він показав посвідчення УБД, але водій не розгледів його і запропонував показати ще раз. Почалася словесна перепалка. В результаті водій сказав: «Шановний, пройдіть по салону, ви інвалід, а в мене сидячих місць немає». Він розраховував, що хтось із пасажирів поступиться йому місцем, але цього не сталося, – уточнює Олександр Власюк.

– В салоні знаходилось всього два стоячих пасажири, проте АТОшник, який був у стані алкогольного сп’яніння, навис над водієм. Той не витримав і сказав: «Закрий пельку і не дихай, від тебе воняє – пройди на середину салону, мені треба їхати». А коли рушив і переключився вже на другу швидкість отримав удар з ноги в ніс. Далі між ними почалась бійка, – говорить Власюк.

В результаті маємо довідку міської клінічної лікарні екстреної медичної допомоги міста Запоріжжя, яка видана Лебедєву 1981 р.н. 16.09.2017 р. Діагноз – потрійний перелом кісток носа без зміщення, забої м’яких тканин обличчя, рвана слизової губи, взята кров на еталон (алкогольне сп’яніння) – еталон відсутній.

Поліція приїхала за викликом на місце і затримала ветерана АТО. За інформацією Дніпровського відділу поліції, за даним фактом порушено кримінальну справу за частиною 1 статті 296. Є потерпілий Лебедєв і показання свідків пасажирів – ведеться розслідування.

– На мою думку, це звичайні хуліганські дії в стані алкогольного сп’яніння, – продовжив Олександр Власюк. – Водій, якого побили, не п’є і не курить, він працює на підприємстві вже 15 років і ніяк не вписується в стереотип злого водія, – підкреслив він.

А от з ветераном АТО, Святославом-Андрієм Грушевським, ми поспілкувались вже за півгодини перед будинком мерії, де його побратими в підтримку товариша зібрали цілий мітинг, після якого перекрили проспект Соборний.

– А діло було так, – каже Грушевський. – Коли зайшов у салон, водій сказав, що сидячих місць не має. – Та нічого, – кажу, – постою. – Та ні, вам потрібне сидяче. Так що, мовляв, виходь. – А ось же ще є стоячі пасажири. Що вони тут роблять тоді? – А вони заплатили і ми на них заробляємо.

– Тобто людина неадикватна, хамло. Говорив такі речі, за які в ДНР одразу б опинився в підвалі. А тут ще якась бабуся в салоні стала репетувати, що я купив за сало своє посвідчення. Загалом, спровокували мене. Розпочалася бійка – мені теж потім зашивали губу, – додав ветеран.

А ми додамо, що він воював розвідником у батальйоні «Донбас». У вуличних боях під Іловайськом снайперською кулею прошиті його легені та розтрощене передпліччя. У 2015 році президент Петро Порошенко нагородив Грушевського орденом «За мужність» ІІІ ступеня.