Світ
Прийняття американським Сенатом резолюції з вимогою звільнити Юлію Тимошенко стало неприємним сюрпризом напередодні візиту українського президента в Нью-Йорк для участі в 67-й сесії Генасамблеї ООН.
І хоча зміст резолюції виявився не таким жорстким, як можна було очікувати – принаймні в тексті не говориться про застосування візових санкцій проти чиновників або відкликання посла, – президентові однаково прийдеться відповідати на неприємні питання.
У Японії при зіткненні траулера із суховантажем 13 чоловік пропали беззвісти. Урятовано дев’ять чоловік.
У понеділок, 24 вересня, у результаті зіткнення японського траулера із зареєстрованим у Панамі суховантажем Nikkei Tiger моряки пропали беззвісти.
НП відбулося на узбережжі префектури Мияги на північному заході головного японського острова Хонсю.
Рибальське судно, на борті якого було 22 чоловіки (17 громадян Японії й 5 індонезійців), розкололося, і на плаву залишилася тільки його носова частина.
9 чоловік були врятовані командою іншого рибальського судна, однак про долю інших членів екіпажу поки нічого не відомо.
Панамський суховантаж водотоннажністю більше 25 тонн серйозних ушкоджень не одержав.
Ведуться пошуки зниклих.
У Казахстані найбільша парламентська фракція партії Нур Отан, очолювана президентом Нурсултаном Назарбаєвим, підтримала призначення прем’єр-міністром Серика Ахметова.
У той же час, звільнений з посади прем’єр-міністра Казахстану Карим Масимов очолив адміністрацію президента країни. На сайті глави Казахстану опублікований відповідний указ.
Колишній керівник адміністрації президента Казахстану Аслан Мусін у п’ятницю був призначений головою Рахункового комітету з контролю за виконанням республіканського бюджету.
Нагадаємо, повідомлення про відставку Масимова з’явилося в понеділок ранком. “Глава держави Нурсултан Назарбаєв звільнив Масимова з посади прем’єр-міністра у зв’язку з поданою заявою”, – говориться в записі прес-служби уряду.
Україна
У Чорному морі висаджені два великих боєприпаси із затонулого в роки Другої світової війни міноносця.
Співробітники МНС підривають бойовий арсенал міноносця “Фрунзе”, що затонув в Чорному морі.
У неділю, 23 вересня, в 9.50 група підводного розмінування й спеціальних водолазних робіт МНС знищила безпосередньо у воді торпеду й глибинну бомбу, знайдені на затонулому в роки Другої світової війни ескадреному міноносці “Фрунзе”.
Як повідомили в у прес-службі МНС, після підриву боєприпасів проведене занурення водолазів для візуального обстеження території. Візуальним оглядом виявлені ще 20 снарядів АС-45 мм і АС-102 мм.
За станом на понеділок, 24 вересня, роботи з розмінування тривають.
Ситуація перебуває на контролі ТУ МНС України в Херсонській області.
За даними відомства, при виявленні міноносця “Фрунзе” на його борту перебували безліч артилерійських снарядів калібром 45 мм і 102 мм (більше 100 одиниць), а також одна торпеда, вісім глибинних і дві донних бомби, які створюють небезпека при піднятті їх на поверхню.