25 листопада українці запалили свічки у пам’ять жертв голодомору. У 1921-1923, 1932-1933, 1946-1947 роках мільйони людей померли від голоду. То був справжній геноцид українського народу.
В цей день запоріжці несли колоски пшениці, хліб та іграшки до пам’ятнику жертвам голодоморів. Там пройшов мітинг-реквієм.
– Сьогодні в Україні День пам’яті жертв Голодоморів. Мітинг-реквієм є свідченням того, як українці пам’ятають події тих років, – зазначив керуючий справами виконкому міської ради Роман Омельянович. – Тут зібралося багато городян, людей різного віку – від малого до великого, щоб вшанувати пам`ять загиблих від голоду. Батьки залишилися без дітей, а діти без батьків. Це були страшні роки, які ми повинні усвідомлювати і пам’ятати, щоб не повторювати помилок минулого і такого більше не повторювалося на Землі.
Представники всіх релігійних конфесій провели молебень в пам’ять про загиблих тоді людей. Учасники мітингу-реквієму вшанували їх пам’ять хвилиною мовчання. До підніжжя пам’ятника лягли квіти та колоски пшениці.
Діти, дорослі, люди похилого віку – ніхто не стримував сліз. IMG_9147
– Важливо знати, важливо пам’ятати своє минуле, минуле своєї країни, свого народу. Важливо щоб наші діти знали, що в житті можливі настільки чорні часи, – ділиться думками Олена Моргун, мама семирічного Жені. – Ми всі брати та сестри. В нас різні думки, але цілі однакові. Ми повинні об’єднатися, згуртуватися, щоб не дозволити жодному ворогу нашого народу зробити з нами те, що вони зробили з нашими дідусями та бабусями.
Поруч з іншими стояли старенькі люди, в їх очах ховався смуток спогадів. Але вони пережили ті часи. Лише молитва ворушила їх губи про спокій загиблих тоді рідних людей.