Напевно, немає людини, яка б не любила масаж

Розтирання, прогладжування, тиск, вібрація, струс – ці прийоми використовують масажисти, щоб оздоровити та розслабити наше тіло. Масаж позбавляє стресу, зменшує біль, якщо є травма, він навіть здатен позбавити вас зайвої ваги і зробити молодшим на вигляд.

Звідки пішли масажні техніки

Із найдавніших часів масаж був частиною лікарського мистецтва, прийоми масажу першими описали індійці та китайці. Цікаво, що спочатку масаж виконувався виключно священнослужителями. У Древньому Китаї були закладені джерела профілактичної медицини. Там практично в усіх провінціях були створені лікарсько-гімнастичні школи, у яких займалися підготовкою лікарів, прийомами масажу і лікувальною гімнастикою.

Цікава історія виникнення слова «масаж». Одні автори походження слова ведуть від арабського «mass» або «masch» – «ніжно натискати», інші – від грецького «masso» – «стискати руками», треті – від латинського «massa» – «прилипаючи до пальців».

В найдавнішій китайській книзі «Кунг-Фу» (3000 р. до н.е.) разом з гімнастичними вправами знаходимо різні прийоми масажу для лікування ревматичних болів, вивихів, зняття втоми, спазму м’язів. Знаменним є те, що китайці розтирали руками все тіло, ніжно здавлюючи м’язи між пальцями, виконуючи особливі рухи в суглобах, які супроводжувались сильним тріском.

У священних книгах Індії («Аюрведа», 1800 р. до н.е.) теж описані прийоми масажу при різних захворюваннях. До речі, на сьогодні досить популярним є такий вид масажу як аюрведичний. В давні часи цей вид масажу полягав у ніжному розминанні з голови до ніг розпареного гарячою водою тіла. Індійці першими з’єднали парові лазні з масажем. На розпечені залізні плити наливали невелику кількість води. Коли тіло людини досить розпарювалося та зволожувалося, її клали на підлогу, і двоє слуг, по одному з кожного боку, з різною силою стискали розслаблені м’язи кінцівок, а потім масажували живіт і груди. Після цього перегортали й робили масаж на спині.
У Давній Греції надавали масажу великого значення й вважали, що його потрібно застосовувати не тільки в медицині, але й у побуті та спорті, впроваджували його в школі та армії. Там існували спеціальні салони з догляду за шкірою рук, у яких проводилися гігієнічний і косметичний масажі.

В «Одіссеї» Гомера розповідається, як Цірцея в лазні вмащувала Одіссея оліями. Зберігся барельєф, що зображує Одіссея і прийоми масажу, застосовувані стародавніми греками.

У Київській Русі теж застосовувалися процедури, що загартовують: простукування, розтирання віником, активні рухи. Ця форма масажу називалася «хвощенням» та була описана у працях Нестора. Слов’яни при болях і травмах розтирали суглоби й розминали м’язи й інші частини тіла. Вони при цьому втирали різні мазі, приготовані з олії, меду, трав і коренів. Помившись, вони заходили у сильно нагріту парову кімнату, де лазник хлестав їх березовим віником, попередньо розпареним у гарячій воді, потім обливав все тіло з голови до ніг по черзі декількома цебрами теплої й холодної води.

Тайський масажтайский_массаж

Цей вид масажу кардинально відрізняється від усіх існуючих. Це певна лікувальна система прийомів, де навіть найпростіші з них впливають на все тіло людини.
Сеанс тайського масажу може тривати від 1 до 3 годин. Ви не просто лежите – терапевт рухає і простягає вас в послідовності поз. Для масажу він може використовувати не тільки свої пальці і долоні, а й лікті, коліна й навіть стопи.

Оскільки в тайському масажі опрацьовується абсолютно все тіло, від п’ят і до голови, навіть дуже глибоко заховані м’язові затиски стають об’єктом ретельної роботи.
Плавні, глибокі і м’які рухи, що виконуються в єдиному ритмі, поступово змінюють електричну активність мозку, переводячи його на більш повільний режим роботи. Один сеанс тайського масажу прирівнюється до 3-денного відпочинку на природі.

Масаж трав’яними мішечкамимешочки_с_травами

Масаж Тай-Дзи (європейці називають його Herbal spa) – чудодійна єдність трав, тепла та ароматерапії, за допомогою яких масажист м’яко впливає на певні точки організму. У нагрітий лляний мішечок загорнуті понад 100 різних трав і прянощів, серед яких гірський імбир, куркума, лайм, кріптолепсіс, пачулі, камфора. Ковзаючи по поверхні тіла, теплий ароматний вузлик знімає енергетичні блоки і оптимізує функціональну активність всіх систем організму, накриваючи хвилею животворної енергії.

В результаті теплового впливу підвищується рухова активність суглобів, еластичність м’язової тканини, розслаблюється мускулатура, активується кровообіг і загальний обмін речовин.

Масаж трав’яними мішечками сприяє полегшенню болю в м’язах, зняттю запалень і розслабленню.

Тай-Дзи був розроблений за методикою Шанхайської школи спеціально для тих випадків, коли вплив на організм точковим масажем за допомогою пальців викликає у людини больові відчуття.

Турецький мильний масажмассаж_пеной

Ця процедура являє собою поєднання приємних і одночасно корисних омолоджуючих процедур, що включають традиційну турецьку лазню – хамам, натуральний пілінг і мильний масаж. Для проведення масажу використовується спеціальний стіл із підігрівом (або мармурова плита). Сеанс триває близько години. Спершу клієнта відправляють в парилку на 5-10 хвилин, для того, щоб тіло гарненько розігрілося і відкрилися пори. Далі проводиться масаж густою мильною піною, що огортає тіло в величезну пухнасту хмару. Для приготування піни використовується оливкове мило. Процедура глибокого очищення стимулює кровообіг, відкриває пори, виводить токсини, видаляє відмерлі частинки епітелію. Крім косметичного ефекту, сприятливо позначається на стані хворих міалгіями, артритами, артрозами, остеохондрозами і ревматизмом.

Масаж внутрішніх органівvisceralniy_massage_pokazaniya

У перекладі з латинської слово «viscera» означає нутрощі або внутрішні органи. Звідси і назва техніки масажу – вісцеральний або масаж внутрішніх органів.
Суть його полягає в глибокому масажі органів через передню стінку живота. За рахунок спеціальних натискань фахівцем вирішуються проблеми: травної системи, шлунково-кишкового тракту, репродуктивної системи, лімфатичної системи, кровоносної системи. В результаті відбувається нормалізація роботи організму в цілому. Це забезпечує хороше самопочуття, міцний сон, здоровий і свіжий зовнішній вигляд.

Проте вісцеральний масаж має багато протипоказань. Перш ніж приступити до курсу, справжній фахівець попросить вас зробити УЗД органів черевної порожнини та органів малого таза, а може й аналізи крові.

Шиацушиацу

Кажуть, що японський точковий масаж шиацу з хворих робить спортсменів, зі школярів, що відстають, – геніїв, а зі звичайних жінок – ідеальних дружин. Шиацу вирівнює енергію тіла, використовуючи м’який тиск на певні точки.

Цей масаж – річ строго індивідуальна і працює саме в тій області, де людина відчуває дискомфорт.

Точкове натискання на м’язи дозволяє вивільнити накопичену там молочну кислоту, зняти втому і біль, відновити правильне функціонування. Кажуть, що Шиацу еволюціонувало з інтуїтивної розминки затерплих м’язів. Тільки коли ми самі тиснемо на плечі, засидівшись перед комп’ютером, напруга нікуди не йде, хоч і відпускає на мить, а професіонал буде тиснути так доти, доки м’язи повністю не розслабляться.

Шіродхараширодара

Традиційний індійський масаж в чотири руки. Його ще називають «масажем третього ока», оскільки в ньому використовується підігріта олія, яку тонкою цівкою ллють пацієнтові в точку на лобі – так звану, область третього ока. Шіродхара – shiro – голова, dhara – течія, потік. Цей дивовижний масаж не має рівних з розслаблюючого і заспокійливого ефекту.

Найнебезпечніший масаж у світі

Рубання ребром долоні – поширений масажний прийом, але у старовинній китайській практиці даоляо в хід йдуть справжні тесаки. На масаж ножами приходять, щоби позбутися болю в спині, покращити сон та навіть заспокоїти душевні страждання.массаж_ножами

Попри свій небезпечний вигляд, китайський масаж або терапія ножами даоляо має потужну цілющу силу як для тіла, так і для душі.

Як і в інших практиках традиційної китайської медицини, як-от голковколювання, ножами діють на певні активні точки – «входи енергії ці». Масажисти даоляо, однак, упевнені, що сталеві леза самі по собі мають невидиму силу, начебто вони проганяють поганих духів минулого.

Щоб зберігати власну енергію чистою, всі практики даоляо дотримуються веганської дієти. У день перед сеансом, терапевти прокидаються о 5 годині ранку, роблять 100 присідань та стійку на голові, а потім протягом 30 хвилин б’ють ножами по подушці, щоби запустити свою життєву енергію.

Клієнтам перед сеансом теж доведеться попрацювати – перед початком масажу треба протягом 10 хвилин присідати та розтягуватися, тримаючи в руках дерев’яні «космічні палички», які допомагають збалансувати своє ці. В Китаї на даоляо батьки часто приводять дітей, погратися з паличками, щоби знизити стрес від школи, а бізнесмени приходять за порадою, кого взяти на роботу.

До загальних протипоказань для масажу відносяться: пухлини будь-якої локації, розлади серцевої діяльності, гострі інфекційні захворювання, менструація, вагітність, хвороби, що вимагають негайного хірургічного втручання, а також схильність до кровотеч, запальні та грибкові ураження шкіри, наявність бородавок, великих родимок, варикозне розширення вен.

Читайте також: 30 найперспективніших професії, які будуть популярними в Україні в найближче десятиліття