Як відомо, страховий ринок з’явився внаслідок людського бажання захистити себе і свою власність від несподіваних ризиків

Які зараз види страхування найбільш популярні, які є схеми шахрайства, та що страхують знаменитості – дізнавалася «Запорозька Січ».

Страхування життя

Люди часто хочуть надати гарантії своїм рідним і близьким, аби убезпечити їх від злиднів, якщо самі раптово помруть. Існує кілька видів подібного страхування: накопичувальне, довічне і на певний термін.

Накопичувальне – це коли кількість внесків залежить від бажання і можливостей страховика. Вони діляться на 2 частини: одна йде безпосередньо страховій компанії, а друга – на рахунок клієнта. Виплати можна призначити на певний термін і незалежно від того, скільки внесків було зроблено, страховик їх отримає.

Довічне – страхові виплати проводяться рідним в разі смерті страхувальника, в деяких випадках власник страхового поліса може припинити дію контракту і отримати готівку. Ця форма страхування є накопичувальною, оскільки страховка не втрачається, а накопичується. При регулярній сплаті компанія гарантує мінімальну виплату незалежно від свого прибутку. Але, якщо не сплатити хоч один внесок, відшкодування втрачається.

Страхування на певний термін: найбільш доступна форма. Оформляється на конкретний термін і накопичує заощадження. Після смерті страхувальника (якщо вона наступила в обумовлений відрізок часу), компанія зобов’язана виплатити домовлену страховку. У контракті можна обумовити умови виплати боргів страхувальника (наприклад, іпотечних). Альтернативою є поновлюваний поліс, він порядком дорожче, але надає можливість бути весь час застрахованим.

Страхування від нещасних випадків

Причиною виплат може бути втрата працездатності або навіть просто травма, отримана внаслідок нещасного випадку. З переваг можна відзначити невеликі внески і самостійний вибір страхового платежу, який, до речі, не обкладається податками.

Практично всі види страхування від нещасних випадків мають обмеження. Купити такий поліс не можуть нервово і психічно хворі, інваліди, вагітні, ВІЛ-інфі­ковані та просто важкохворі.

Автострахування

Крім транспортного засобу, можна застрахувати також водія і пасажирів, додаткове обладнання та навіть предмети багажу за допомогою страховки КАСКО. За наявності автокаско вам відремонтують машину, пошкоджену внаслідок ДТП, пожежі або злочинних дій. Буде отримана фінансова компенсація при викраденні автотранспортного засобу.

Страхування кредитів

Цей вид зможе позбавити ваших родичів від сплати позики, в разі смерті позичальника. Умови оплати страховки прописуються в кредитному договорі. Таке страхування дає гарантії представникам банку в разі можливої неплатоспроможності позичальника або неповерненням кредиту. Страхування оформлюється в точці продажу товарів або у фінансовій установі.
Безперервне страхування здоров’я або ДМС.

Медична страховка передбачає виплати в разі непрацездатності, хвороби або поранення страхувальника. Безперервним воно називається, тому що компанія не може розірвати договір. Страхувальниками можуть виступати дієздатні юридичні і фізичні особи. Вартість медичних послуг встановлюються за згодою страховика і медичної установи.

Види обов’язкового страхування

Обов’язкові види страхування в Україні включають понад 13 пунктів. Розглянемо основні з них.

Нещасні випадки на транспорті

Обов’язковому особистому страхуванню підлягають пасажири залізничного, автомобільного, водного та морського транспорту, а також працівники транспортних підприємств (водії, машиністи, провідники і працівники бригад швидкої допомоги). Крім того, в Україні вважається обов’язковою страховка автоцивільної відповідальності – ОСАГО. Такий поліс на відміну від КАСКО захищає застраховану особу тільки в разі ДТП.

Пасажири отримують статус застрахованих з моменту посадки до моменту закінчення поїздки, водії – в робочий час. Страховий платіж стягується з пасажирів транспортною організацією. Розмір варіюється від 2 до 5% від вартості проїзду. Цей закон поширюється і на пільгових пасажирів. Виплати проводяться в разі смерті застрахованого, отримання ним травми або втрати працездатності через аварію на транспорті.

Страхування цивільної відповідальності осіб, які мають зброю

Мета такого страхування – забезпечення покриття збитків, завданих третім особам. Страхувальниками є громадяни України, які володіють бойовою, навчальною, мисливською, спортивною або холодною зброєю.

Страхування відповідальності власників собак

Власники собак можуть укладати договір страхування. Його об’єктом будуть майнові інтереси, що забезпечують компенсування шкоди, заподіяної життю, майну або здоров’ю викликаної небезпечними діями собаки. Термін дії договору – від 1 до 3 років.

Страхування предметів іпотеки від ризиків випадкового знищення

Страхова сума визначається в розмірі повної ринкової вартості предмета іпотеки, яка встановлюється оцінювачами. Але вона не повинна бути менше вартості, прописаної в іпотечному договорі.

Найпоширеніші схеми шахрайства

Існує кілька шахрайських схем, які мають попит у злочинців. Найпопулярніша схема обману – це інсценування страхового випадку. Таку схему обирають зловмисники, які хочуть отримати «легкі» та швидкі гроші за нібито вкрадені коштовності, автомобілі, дорогу техніку.

Іншою поширеною схемою злочинів у страхуванні є завищення вартості застрахованого об’єкта, яку за підробленими документами подає клієнт.

ТОП 10 VIP-страховок знаменитостей

Як відомо, застрахувати можна все що завгодно, особливо, коли це стосується знаменитостей. Наприклад, Шерон Стоун одного ранку прокинулась від думки, що може потрапити в автокатастрофу, занедужати, чи потовстішати. «Господи! Я ж більше ніколи не зможу тоді зніматися у кіно!», – напевно подумала зірка. І того ж дня, кинувши всі справи, поспішила переоформити страховку, оцінивши своє прославлене тіло в кілька мільйонів доларів.

Мадонні, котра вирішила застрахувати свої груди, у страховці відмовили, оскільки компанії здалася завищеною передбачувана сума страхового поліса. Місіс Річі оцінила кожну грудь у 6 млн доларів. Страховики заявили, що готові розглянути цю пропозицію, але тільки якщо мовитиметься про голос співачки.

Легендарна Джина Лоллобріджіда була скромнішою: у 1981 році вона застрахувала свій незрівнянний бюст на 600 тис. доларів. Ця страховка продовжується щороку. І щорічно ж експерт вимірює відстань між животом і краями грудей акторки. І коли вона різко зменшиться, іншими словами, груди відвиснуть, Лоллобріджіда одержить належну їй суму.
Про голос серед перших затурбувалася Марлен Дітріх. Вона застрахувала його на астрономічну на той час суму в 1 млн дол. І тривалий час утримувала цей рекорд.

Чоловіки довго були набагато скромнішими у своїх страховках. Знаменитий Фред Астер, якого здебільшого годували його ноги, оцінив їх усього у 75 тис. доларів за кожну. Щоправда, потім від чоловічої стриманості не залишилося і сліду. Король ірландського танцю Майкл Флетлі уклав страховий договір, у якому його найшвидші ноги у світі (це офіційний титул, присвоєний Флетлі Книгою рекордів Гіннесса) стали і найдорожчими: 25 млн доларів!

Гітарист «Роллінг Стоунз» Кейт Річардс застрахував свої руки і пальці.

Фотомоделі страхують останнім часом обличчя. Крісті Терлінгтон оцінила своє у 1 млн доларів, Клаудіа Шиффер – у 5 млн.

Цінується страхування і голосових зв’язок. Так, рок-співаки Брюс Спрінгстін і Род Стюарт оцінили свої хриплуваті голоси у 6 млн доларів кожний.

Зрозуміло, всі ці суми тьмяніють, коли йдеться про Дженніфер Лопес. Вона застрахувала відому частину свого тіла на 300 млн! Зараз це найдорожча попа у світі.Дженнiфер_Лопес

А от Стівен Спілберг в цій ТОП-десятці рекордсмен – він застрахував своє життя на 1 млрд 200 млн доларів.Стiвен_Спiлберг

І це легко пояснити, адже у випадку його смерті (а він є основним співвласником DreamWorks) кінокомпанія матиме колосальні збитки, які значно перевищать суму страховки.

Читайте також: Філософія slow life: 4 історії запоріжанок, які вирішили не поспішати