Протягом 5 років відбулися значні зміни в системі освіти Запоріжжя

Завдяки своєчасним і рішучим діям міського голови Володимира Буряка та міської влади, підтримці Запорізької міськради проводиться суттєва послідовна робота щодо активного інвестування освітньої галузі міста та створення сучасного освітнього простору.

Змін зазнала і структура видатків галузі, направлених насамперед на вирішення актуальних проблем та потреб закладів, яке тривалий час взагалі не здійснювалося чи фінансувалось не в достатніх обсягах

У дитсадках більше немає черг

Нестача місць у дитсадках ще 5 років тому була реальною проблемою в усіх районах. На початку реалізації міської програми черга складала понад 1600 дітей, зараз у запорізьких дитсадках є вільні місця.

За 5 років реконструйовано та введено до експлуатації 4 комунальних заклади дошкільної освіти: №186 (на 110 місць, Вознесенівський район), №100 (на 75 місць, Шевченківський район), №144 (на 210 місць, Комунарський район), №169 (95 місць, Заводський район).

Ремонтно-відновлювальні роботи в ДНЗ №100 проведено в межах проєкту GIZ «Розвиток соціальної інфраструктури у зв’язку зі збільшенням кількості внутрішньо переміщених осіб» та у співфінансуванні для придбання необхідного обладнання та благоустрою території за кошти місцевого бюджету. Забезпечено завершення поетапного відновлення груп у ДНЗ №217 (Шевченківський район). Нині там функціонують 11 груп.спортивна зала СДНЗ №190

Створено 4 дошкільних підрозділи у закладах загальної середньої освіти Заводського, Комунарського, Шевченківського районів.

Проведено термомодернізацію будівель закладів дошкільної освіти №№146,126,144,186,217,169.

За період 2018-2020 років виконано роботи з поточного ремонту харчоблоків у 25 закладах дошкільної освіти.

З 1.09.2019 збільшено розмір заробітної плати педагогічних працівників закладів дошкільної та позашкільної освіти (за рахунок коштів місцевого бюджету).

З метою соціальної підтримки всіх робітників комунальних закладів дошкільної освіти прийнято рішення Запорізької міської ради від 28.08.2019 року, яким встановлено премії у розмірі 10% від фонду оплати заробітної плати. З місцевого бюджету було виділено понад 7,5 млн грн.

Школи стають сучасними

У 2017 році вперше виділено кошти для придбання 111 сучасних навчальних комп’ютерних класів та спліт-систем для кожного з них.

За рахунок субвенції з державного бюджету та співфінансування з місцевого у 2019 році для придбання персональних комп’ютерів та послуг з доступу до швидкісного Інтернету для закладів загальної середньої освіти виділено понад 9 млн грн, в тому числі з місцевого бюджету понад 1,9 млн грн.

У 2019 році за рахунок субвенції з державного бюджету (понад 15 млн грн) та співфінансування з місцевого бюджету здійснено капітальні ремонти спортивних залів 5 закладів освіти Шевченківського району.

За сприяння міської влади придбано унікальне обладнання для ДНЗ №100 – сходолаз для дітей з порушенням рухового апарату.

Набуває розвитку інклюзивна освіта

У Запоріжжі в кожному районі створено 7 інклюзивно-ресурсних центрів для проведення комплексного обстеження дітей з особливими освітніми потребами. Для них у закладах загальної середньої освіти відкрито 12 сучасних медіатек.Медіаткеа ЗЗСО №1 Медіатека_ЗЗСО №5 Медіатека ліцей Вибір

В інклюзивно-ресурсному центрі Хортицького району, який розміщується в окремому блоці школи №49, за 3,9 млн грн з місцевого бюджету виконано капітальний ремонт. Обладнано кабінети логопеда, психолога, реабілітолога, дефектолога та методичний кабінет, а також придбано меблі, спеціальне і реабілітаційне обладнання, спортивний інвентар, оргтехніку, дидактичний матеріал.

Нова українська школа у Запоріжжі

Минулого року облаштовано сучасний освітній простір для понад 7600 дітей, які розпочали навчання в Новій українській школі. Всі зобов’язання міської влади щодо забезпечення співфінансування видатків державних субвенцій виконано у повному обсязі. Зокрема, придбано дидактичні матеріали, сучасні меблі, комп’ютерне обладнання, відповідний мультимедійний контент.ресурсна кімната ЗЗСО № 64 Озеленення ДНЗ №186 актова зала ліцей Вибір

Виключно за рахунок коштів місцевого бюджету у 2019 році проведено поточні ремонти 45 навчальних кабінетів Нової української школи.

За підтримки міського голови Володимира Буряка та депутатів міської ради вирішено питання щоденного підвезення учнів до закладів освіти Шевченківського району. Для цього придбано спеціалізований автобус на 36 місць.

Мільйон на музичні інструменти

Позашкільна освіта теж не залишилася поза увагою міської влади. Вперше для придбання сучасного музичного обладнання було виділено понад 1 млн грн.

За рахунок екологічного фонду Запорізької міської ради (1 млн 835 тис грн) проведено реконструкцію теплиці «Зимовий сад» у Дитячому міському ботанічному саду.108122423_2646609398944835_8390317118490344759_n

У 2019 році на території закладу розпочато масштабну реконструкцію теплиць.

STREAM-освіта

Знаковою подією для міської освітньої системи стало створення на базі позашкільного навчального закладу «Комунарський районний центр молоді та школярів» STEM-центру. Він став сучасним освітнім майданчиком для реалізації інноваційної освітньої технології STREAM-освіти. З місцевого бюджету було виділено понад 800 тис. грн для закупівлі робототехніки, ардуіно-технології, ЛЕГО.

Безпека дітей – найголовніше

У пріоритеті місцевої влади – питання безпечного перебування дітей у закладах освіти.

Вперше за багато років департаментом освіти і науки Запорізької міської ради спільно із Запорізьким міськрайонним управлінням ГУ ДСНС України у Запорізькій області розроблено Програму забезпечення пожежної, техногенної безпеки та цивільного захисту для закладів загальної середньої, дошкільної та позашкільної освіти Запоріжжя на 2018-2022 роки.

Завдяки фінансуванню з місцевого бюджету приведено у повну відповідність до вимог чинного законодавства протипожежний захист у 18 закладах освіти. Для всіх закладів освіти міста придбано необхідну кількість вогнегасників.

У 2017 році у будівлях закладів освіти встановлено 274 тривожні кнопки.

Економія ресурсів

Також належна увага приділялась питанням енерго- та теплоощадження в закладах освіти. У 2017 році Запорізькою міською радою ухвалено цільову програму «Вікна» – встановили 1866 нових вікон в навчальних закладах.

У 2017 році вперше за багато років проводилася масштабна програма із озеленення прилеглих територій закладів освіти. Програма охоплювала 252 заклади, впродовж року висаджено 2137 дерев, 5990 кущів, 8387 багаторічних квітів.

Міські премії обдарованій молоді

За підтримки Запорізької міської ради та особисто міського голови щорічно переможці інтелектуальних змагань, творчих конкурсів, Всеукраїнських учнівських олімпіад з навчальних предметів, державного етапу конкурсів-захистів науково-дослідних робіт Малої Академії Наук, інших інтелектуальних та творчих конкурсів, фестивалів, змагань, що мають статус міжнародних, та їхні наставники отримують одноразові щорічні міські премії.

За ініціативою Володимира Буряка премії кращим педагогічним працівникам до їхнього професійного свята зростають. Так, премії вчителям-предметникам, керівникам гуртків, що мають переможців олімпіад та конкурсів державного рівня зросли у 1,7 рази, премії переможцям всеукраїнського конкурсу «Учитель року» зросли у 2 рази, премії працівникам закладів позашкільної освіти зросли у 2,2 рази, премії молодим спеціалістам – у 2,5 рази.

Читайте також: Запоріжжя увійшло в десятку найбільш комфортних міст України