В рейтингу найбільш комфортних міст України Запоріжжя зайняло 6 місце

Видання “Фокус” склало щорічний рейтинг найкомфортніших міст України. До переліку увійшли 20 обласних центрів. На першому місці опинився Хмельницький, на останньому – Херсон. Запоріжжя зайняло шосте місце.

Цього року в рейтингу найбільше уваги приділялось медицині та безпеці, а також тривалості життя. Загалом комфортність оцінювалась за 6 категоріями. Це економіка, транспорт та інфраструктура, тривалість життя, мобільність населення, екологія та безпека. Найвищій бал – 22, найнижчій – 1.

Економіка

Рівень середньої зарплати в Запоріжжі оцінили на 20 балів. Вартість умовного продуктового кошика – на 16 балів, оренда однокімнатної квартири – на 20 балів, вартість 1 кв м житла – 9 балів, інвестиційна привабливість – 9 балів, співвідношення кількості резюме до кількості вакансій – 11 балів.

Транспорт та інфраструктура

Тут оцінювались кількість залізничних сполучень, за які Запоріжжя отримало 16 балів та кількість трас національного та міжнародного значення, що проходять через місто. Цей показник оцінили в 15 балів.

Варто зауважити, що останні роки в Запоріжжі транспортна сфера зазнала суттєвих змін на краще. Так, вулицями курсують сучасні автобуси, тролейбуси і трамваї, відкриваються нові маршрути. При цьому вартість проїзду – одна з найнижчих у країні.

Протягом 4 років транспортний парк міста оновився майже на 150 одиниць. На маршрутах працюють 11 трамваїв власного запорізького виробництва. Відкриваються нові маршрути – зокрема, ювілейний, 10 автобусний маршрут поєднав запорізький аеропорт з центром міста та спальним районом. Крім того, був запущений тролейбусний маршрут у Хортицький мікрорайон. Більше того, в місті активно запроваджується система безконтактної оплати проїзду. Валідаторами оснащена значна частина наявного муніципальних трамваїв, тролейбусів, автобусів.Result-table

Тривалість життя

За даними Держстату, середня тривалість життя мешканців Запоріжжя обох статей у 2019 році становила майже 72 роки. В рейтингу комфортності цей показник оцінили в 16 балів.

Мобільність населення

В цьому критерії для оцінки брали відсоток містян, які за останні 5 років виїжджали за кордон. За цим показником Запоріжжя отримало 16 балів. Нагадаємо, міжнародний аеропорт “Запоріжжя” стрімко розвивається та вийшов на новий рівень. За два роки тут побудували сучасний термінал європейського рівня. Запорізький аеропорт пропонує широку географію польотів і можливість літати до інших міст і країн за доступними цінами, за що користується популярністю не лише серед жителів міста, а й серед мешканців інших обласних центрів. Лише за два місяці поточного року пасажиропотік аеропорту Запоріжжя на 40% перевищив торішні показники за аналогічний період. І найбільшою популярністю користуються міжнародні рейси.

Екологія

За рівнем забрудненості у Запоріжжя невисокий бал. Однак, постійно ведеться робота щодо покращення екологічної ситуації в місті. Так, у місті діє Меморандум про спільні дії в сфері покращення довкілля. Документ зобов’язує підприємства міста виконувати природоохоронні заходи за свої кошти. Завдяки заходам в рамках Меморандуму, яких вжили промисловці та міська влада, наразі Запоріжжя знаходиться на 9 місці серед міст України за станом забруднення повітря. Для порівняння, мешканці сусідніх Дніпра, Маріуполя, Кривого Рогу дихають значно бруднішим повітрям, ніж запоріжці. Крім того, нещодавно мер Запоріжжя Володимир Буряк провів нараду з керівниками промислових підприємств міста, на якій висунув жорсткі вимоги щодо зменшення викидів в атмосферу. Вже цього тижня промисловці мають надати свої пропозиції щодо того, яким чином вирішити ситуацію з екологією в Запоріжжі. Більше того, на минулій сесії міськради депутати направили низку звернень до до міністерства захисту довкілля та природних ресурсів України та облдержадміністрації з вимогою щодо регулювання викидів забруднюючих речовин в атмосферне повітря згідно з норм законодавства.

Безпека

Для підрахунку цього критерію бралась кількість злочинів на 10 тисяч населення за даними Нацполіції за 8 місяців поточного року. Тут Запоріжжя отримало 7 балів. Нагадаємо, у місті впроваджується проєкт «Безпечне місто», створений задля посилення безпеки запоріжців, контролю роботи комунальних служб та трафіку у місті. В рамках цієї ініціативи по всьому місту встановлені понад 230 камер відеоспостереження. Крім того, побудований сучасний ситуаційний центр з унікальною відео-стіною довжиною 7,5 м і заввишки 3 м. Вона є системою відображення відеоінформації з камер «Безпечного міста», центральним пультом, за яким працюють оператори. Інформацію з камер можуть переглядати правоохоронці – патрульні та Нацполіція, СБУ та ДСНС. Це користувачі з особливим статусом, вони мають доступ до онлайн-трансляції, а також пошукових функцій системи.

Ще один важливий критерій для оцінки комфортності міст запровадили цього року. Це кількість хворих на COVID-19 на 10 тисяч населення. За цим показником Запоріжжя отримало 18 балів. Як писав сайт “Запорозька Січ”, у зв’язку з пандемією коронавірусу з міського бюджету додатково були виділені 100 млн грн на боротьбу з небезпечною інфекцією. Ці кошти були направлені на убезпечення медичних працівників, закупівлю додаткового обладнання та тестів. Зокрема, до вже існуючих 63 апаратів ШВЛ, які життєво необхідні хворим з важким перебігом коронавірусу, придбали ще 25. Це дозволило повністю забезпечити міські лікарні усім необхідним для того, щоб надавати вчасну та кваліфіковану допомогу пацієнтам.

Загалом, за різними критеріями рейтингу комфортності міст України Запоріжжя отримало 178 балів та зайняло 6 місце.

Читайте також: У спальному районі Запоріжжя запрацює сучасна сімейна амбулаторія