Прості правила, які збережуть здоров’я та нерви

У Запоріжжі не виявлено жодного випадку зараження коронавірусом. Тим не менш, місто готується зустріти можливу загрозу в повному озброєнні. Запоріжжя знаходиться на карантині – не працюють заклади, в яких можливе скупчення людей більше 10 осіб, для лікарень закуповують додаткове медичне обладнання, а громадський транспорт посилено обробляють дезінфікуючими засобами. Але й самі запоріжці можуть дотримуватись простих та звичних правил, щоб убезпечити себе від можливої хвороби.

Вдягайтеся по сезону

Березень – місяць мінливий в плані погоди, однак можна продумати свій гардероб так, щоб не відчувати незручності через спеку або холод. Не вдягайтеся зовсім легко, навіть якщо зупинка транспорту поряд з домом. Бо ніколи не знаєш, що тебе очікуватиме в найближчій маршрутці – спека, купа людей або відчинені вікна. Тож зважайте на прогнози синоптиків, слідкуйте за зміною температури повітря та вдягайтесь за погодою.

Захистіть себе від хворих

Повністю ізолювати себе від будь-яких контактів у громадському транспорті неможливо. Але можна зменшити ризики. І досить ефективним є навіть банальна затримка дихання на декілька секунд, коли поряд хтось чхає або кашляє. Віруси та бактерії миттєво розлітаються по салону, але й так само швидко осідають. Тож найголовніше – вберегти слизові оболонки, поки інфекція ще в повітрі.

Менше торкайтесь різноманітних поверхонь

Намагайтеся зайняти сидяче місце, щоб менше триматись за поручні. Бо саме вони стають джерелом інфекції після чхання та кашлю пасажирів. Також після транспорту намагайтеся не торкатися обличчя та волосся, поки не помиєте руки або не скористуєтеся антисептиком.

Відповідально користуйтесь медичною маскою

Міністерство охорони здоров’я рекомендує носити маски лише тим, хто хворіє на респіраторні хвороби, медикам та людям, які мають постійні та тривалі контакти з хворими.

В усіх інших випадках маска лише захистить вас від випадкових дотиків до обличчя брудними руками. Тож, носити маску чи ні, вирішуйте самі. Враховуйте, що міняти її необхідно одразу як тільки вона стане вологою від дихання, тобто кожні 2-3 години.

Уникайте скупчення людей

Краще пропустіть вщент заповнену людьми маршрутку та почекайте іншу, більш порожню. Оберіть просторий трамвай, тролейбус, або автобус, бо чим менше ви контактуєте з людьми, тим нижча вірогідність підхопити інфекцію. Якщо дозволяє відстань – ходіть пішки.

Пам’ятайте про психосоматику

Намагайтеся знизити рівень стресу та тривожності. І пам’ятайте, що чим більше ви боїтеся заразитися, тим вірогідніше це станеться. Намагайтеся відволікатися від неприємних думок про хвороби. Прагніть мінімізувати стрес та приділяйте більше уваги приємним речам.

Читайте також: Як запоріжцям не піддаватись паніці через коронавірус