Кожна сім’я з дітьми може найняти няню, зарплатню якій допоможе платити держава

З 2019 року запорізькі родини, які оформлять соцдопомогу «муніципальна няня», зможуть отримувати 1 626 грн на відшкодування послуг помічниці для своєї дитини.

Що потрібно зробити запоріжанкам, щоб отримати таку допомогу? Спочатку знайти гарну няню для своєї дитини та укласти з нею цивільно-правовий договір, нотаріально завірювати його не потрібно. Потім жінка повинна буде з документами звернутися до управління соціального захисту населення. Для оформлення соцдопомоги надається заява, копія договору з нянею, свідоцтво про народження дитини, копія сторінок паспорту мами, підтверджуючі документи про оплату послуги няні. Це може бути виписка з банківського рахунку, розрахункова квитанція тощо.

Няня має оформити ФОП (фізична особа-підприємець КВЕД 97.00, КВЕД 88.91 / юридична особа підприємець КВЕД 78.20, КВЕД 85.10) та відкрити рахунок у банку, на який надходитиме її заробітна плата. Вона також щомісяця сплачуватиме податок 5% від суми доходу та ЄСВ.

Соціальну допомогу мами отримуватимуть впродовж трьох років декретної відпустки додатково до щомісячних виплат на дитину (860 грн). Ця компенсація виплачуватиметься управлінням соціального захисту населення наприкінці кожного місяця й автоматично переглядатиметься щороку відповідно до прожиткового мінімуму на дітей віком до шести років, встановленого  на 1 січня відповідного року, повідомляє департамент інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю Запорізької ОДА.