Зима – час підвищеного травматизму через слизькі дороги та тротуари

До Запоріжжя знову прийшла негода. Вберегти власне здоров’я та не стати пацієнтом травматолога допоможуть наші прості поради.

Носіть правильне взуття

Найголовніше, про що потрібно подбати взимку – комфортне взуття. На цей період жінкам варто відмовитись від високих підборів, адже саме вони стають основною причиною вивихів та переломів. Зимове взуття повинно бути на рівній пласкій не надто твердій підошві, яка має спеціальне рифлення. Також в магазинах можна придбати спеціальні “льодоходи” – насадки на взуття, які забезпечують краще зчеплення з тротуарним покриттям.

Ходіть повільніше

Жодна рифлена підошва не вбереже від падіння, якщо бігати, або не дивитись собі під ноги під час ожеледиці. Взимку варто ходити повільно, не поспішаючи. Ступати треба відразу на всю стопу, трохи зігнувши ноги в колінах. Саме така хода знижує ризик падіння та травм. Літнім людям взагалі доречно ходити з паличкою, щоб збільшити кількість точок опори.

Переходьте дорогу обережно

Взимку особливо обережно треба переходити дорогу. Під час ожеледиці не варто переходити вулицю, навіть на «зебрі» перед транспортом, який ще рухається. Бо проїжджа частина не менш слизька, ніж тротуар, а тому машина може не встигнути загальмувати вчасно, або її може занести. Тому краще пропустити автомобіль, ніж опинитися під його колесами.

Навчіться правильно падати

Як тільки відчуваєте, що втратили рівновагу, можна спробувати швидко присісти. Це найбільш реальний шанс утриматися на ногах. Якщо ж падіння неминуче, підігніть ноги в колінах, підборіддя притисніть до грудей та напружте м’язи. Під час удару вони захистять суглоби від травмування. Намагайтеся впасти на бік – це знизить біль від удару.  Під час падіння зі сходів, необхідно захистити руками голову й шию.

Зверніться до травматолога

Чим менше часу мине від моменту падіння до візиту до лікаря, тим меншими будуть наслідки травми. Тому при будь-якій вуличній травмі одразу ж звертайтеся до лікаря. У випадках, коли після травми ви відчуваєте, що вам важко стати на ногу чи сильно травмована рука, або ви відчуваєте головний біль та нудоту, необхідно терміново викликати швидку.

Читайте також: На Запоріжжі зафіксували чергову смерть через грип