Запоріжці зустріли Новий рік зі справжньою незабутньою зимовою казкою на бульварі Шевченка

І майже кожен може похвалитися світлиною на тлі чарівного ілюмінаційного містечка. Ми зустрілися з однією з майстринь, що займалася створенням святкового дива для містян. Євгенія Чемериченко поділилася з нашим кореспондентом тонкощами мистецтва ілюмінації

Як розповіла Євгенія, займається вона яскравою творчістю вже 12 років, з них 10 років – як представник французської компанії, що продає професійне обладнання. З масштабних робіт в Запоріжжі причетна до прикрашання ТЦ «Аврора», ТЦ «Україна» (передостанній проєкт), Ювелірного центру «Демос», розробляла розтяжки через проспект, працювала над прикрасою всіх магазинів «Світлана». Також була причетна до прикрашання великої кількості магазинів і приватних об’єктів як в Запоріжжі, так і по Україні загалом. «Ми маємо багаторічний досвід співпраці з міською владою, беремо участь в ілюмінації міських заходів – фестивалів вуличної їжі «Пікнік на Веселці» та «Khortitsa Freedom». Також розробляємо проєкти з ілюмінації, освітлення багатьох міських об’єктів», – зазначила Євгенія.

Проєкт Бульвару Шевченка: замовлення, розробка, здійснення

Компанія, в якій працює Євгенія, багато років йшла до того, щоб отримати підряд на організацію ілюмінації для міста. Та ось цього року творці яскравих див змогли повною мірою представити можливості сучасного мистецтва прикрашання для містян. Компанія, в якій працює Євгенія Чемериченко, отримала конкретне технічне завдання від міської влади щодо ілюмінації на Бульварі Шевченка.

– Вони самі спланували і арки, і фотозони. Ми ж запропонували казкових героїв, технічні рішення. Дизайн фонтану, який у нас по центру, теж був розроблений та виготовлявся в Україні. Ми вдячні керівництву міста, особисто міському голові Володимиру Буряку за те, що цей проєкт відбувся, і нам довірили таку важливу справу, як ілюмінація бульвару Шевченка», – розповідає Євгенія.1 0W9A0867_новый размер

Щодо коментарів містян про ілюмінаційне містечко

-За реакцією запоріжців та гостей міста я стежу в своєму Інстаграмі та в Інстаграмі моїх підписників, намагаюся переглядати хештеги «Бульвар Шевченка» і «Новий рік». Отримую дуже великий зворотний відгук. Людям подобаються якісні гарні інсталяції. У соціальних мережах переважна кількість фотографій з різдвяних локацій – це ті, які виконані нашою компанією. У новому році ми, вже починаючи з зими, будемо займатися розробкою проєкту, підбирати відповідні матеріали і будемо намагатися запропонувати повний проєкт ілюмінації для нашого міста – це, швидше за все, буде ілюмінація проспекту Соборного, – продовжила розповідь Євгенія.

IMG_2137

 Як складається композиція та де беруться ідеї

За словами Євгенії Чемериченко, вона робить багато проєктів і для дітей. Зокрема, виходячи з досвіду роботи в Дніпрорудному – у цьому місті Євгенія з колегами вже багато років ставить ялинку, розробляє локації для дітей і для містян. Відповідно, вже відомо, що тішить дітей, чим новеньким можна вразити публіку, тож саме всі ці «фішечки» й намагаються використовувати в роботі.

– У зв’язку з професійною діяльністю я відвідую міжнародні виставки, багато подорожую, знайомлюся з проєктами з усіх точок земної кулі. Також ми постійно отримуємо інформацію про нові можливості, нові технології, їздимо вчитися до Франції в наш центральний офіс (місто Апт, Прованс). Ну і, звичайно ж, профільні виставки, заходи ми теж відвідуємо, щоб бути в курсі всіх новинок ринку. Так щорічно у Франкфурті в січні проходить виставка Christmas World. На ній збираються всі люди, які займаються різдвяною ілюмінацією. На цій виставці ми знайомимося з новими тенденціями, трендами і всім, що буде актуально на ринку в новому році, – зазначає Євгенія.IMG_2250

 Про «проєкти для душі» та вандалізм

«Що стосується «проєктів для душі», напевно, такі проєкти швидше належать до ілюмінації приватних будинків і приватних об’єктів. Коли ти потрапляєш на територію замовника, в ілюмінації, яку розробляють для свого внутрішнього користування, можна дозволити собі більше вільностей, ніж в проєктах міських, – зізнається майстриня. – Тому що у нас ще є велика проблема вандалізму. Вимушені не забувати про те, що все, що робиться на громадських територіях, має бути максимально безпечним і надійно закріпленим».

Насамкінець Євгенія підбила підсумок:

«В цілому хотілося б сказати, що робота з професійною ілюмінацією – це завжди якийсь баланс між засобами, які може витратити замовник, і твоїм творчим потенціалом, тим, що ти можеш придумати для цього бюджету. Звичайно ж, завжди приємно працювати з великими бюджетами, коли дизайнер може дати волю своїй фантазії. Створити якусь неймовірну інсталяцію абсолютно нескладно і можливо. У нашій країні поки що таких проєктів небагато, але хотілося б, звичайно, щоб ми розвивалися в цьому плані далі. Я абсолютно впевнена: якщо міська влада і самі містяни будуть задоволені нашою роботою, то ми продовжимо прикрашати Запоріжжя вже цього сезону».

Читайте також: Запоріжцям до душі новорічне містечко на бульварі Шевченка