На час дії обмежувальних заходів уряд спростив процедуру отримання житлових субсидій

Всім отримувачам нарахують субсидії на наступний період автоматично. Про це повідомляє сайт міськради.

Для того, щоб отримати пільгу на оплату житлово-комунальних послуг з 1 травня, містянам не треба звертатися безпосередньо до спеціалістів управління соцзахисту. Усім домогосподарствам, які до цього отримували пільги, у наступному періоді нарахують їх автоматично. Це стосується й тих пільговиків, які отримали субсидію за рішенням комісії, зокрема домогосподарств, де проживає менше людей, ніж зареєстровано; тих, хто не має доходів і не сплачує податкові внески; містян, які орендують житло.

Субсидії також надаватимуть тим запоріжцям, які під час карантину звільнилися та стали на облік в центр зайнятості. Для розрахунку пільг за дохід їм враховуватимуть лише суму допомоги по безробіттю.

Крім того, серед нововведень – збільшення на 50% соцнорм споживання холодної та гарячої води, каналізації, електроенергії, газу. Тим, хто не оплачує реструктуризацію боргу, або не отримує послугу через заборгованість, також не скасовуватимуть субсидію.

– Ще одне спрощення стосується розрахунку субсидії. Через карантин ми не будемо збільшувати норму для розрахунку субсидій, як це планувалось до початку введення обмежувальних заходів. Коли розраховуємо обов’язковий відсоток платежу, ми беремо за базовий 15% від доходів особи. Останнім часом мали намір збільшити цей відсоток до 20%. Тепер цього робити не будемо, – розповіла заступниця начальника управління соціального захисту населення Запорізької міської ради Галина Остапенко.

Читайте також: Що необхідно знати запоріжцям про нові карантинні обмеження