До Запоріжжі завітали представників Гільдії ландшафтних архітекторів України з майстер-класом з обрізки хвойних дерев

КРБП «Зеленбуд» міста Запоріжжя – перше в Україні підприємство, яке зайнялося нововведеннями у формуванні зелених зон, стало використовувати знання та практичні навички представників Гільдії ландшафтних архітекторів України і навчати цьому своїх працівників.

Таке співробітництво відбувається вже 2 роки поспіль. Ось і цього разу до міста завітали кращі фахівці гільдії з Києва, провели для запоріжців семінар з теорії обрізки, а потім вийшли з ними на Алею Трудової Слави і показали, як проводити це на практиці. Якщо минулого року спеціалісти показували правильну обрізку листяних дерев, то тепер тема занять була «Формовочна обрізка хвойних дерев».

Майстер-клас провела киянка Оксана Кухар, яка вважається одним з кращих фахівців у цій галузі.19-1 чердак

30 працівників КРБП «Зеленбуд» уважно стежили за її настановами та роботою з корегування форми ялинок, а потім і самі стали приводити їх до ладу. Як зазначила слухач семінару, майстер Вознесенівської дільниці «Зеленбуду» Світлана Скотаренко, правильні навички в роботі їм дуже потрібні. Адже коли стрижеш цілий день дерева, напружуються одні і ті ж м’язи, і це дуже втомлює.

– Хоча, коли потім бачиш результат своєї роботи, отримуєш неабияке задоволення. Та й люди іноді дякують за це, – говорить вона.

Заступник директора КРБП «Зеленбуд» Валентина Дзюба розповіла, що ще минулого року вони почали вживати заходів щодо підвищення кваліфікації працівників, і запрошують для цього фахівців.

– Так, цього року до нас завітали президент Гільдії ландшафтних архітекторів України Оксана Хмелевська та член цієї ж гільдії Оксана Кухар, які провели теоретичні та практичні заняття, – зазначила вона.

Для останніх вибрали Алею Трудової Слави, оскільки ялинки тут висаджувалися в один час, але кожна з них розвивалась потім по-своєму, і хвойні мають різний вигляд. Тож їм потрібно було скоригувати форму, зробити стрижку та формувальну обрізку.

Схвально про таку співпрацю відгукнулась президент гільдії:

– Ми вдячні керівництву КРБП «Зеленбуд», що вони перші в Україні пішли на те, щоб показати своїм співробітникам та й усім мешканцям Запоріжжя, як зеленим насадженням надати більш презентабельний вид. Адже рослини, крім основного обов’язку щодо забезпечення нас киснем, повинні ще й приносити радість людям від свого естетичного вигляду. Як бачите, співробітники з великим інтересом спостерігають за роботою київської гості. Вона інженер-досліджувач садово-паркового господарства, людина з великим досвідом по формуванню рослин. В основному, такі роботи проводяться на приватних територіях, а в містах, на жаль, до цього лише зараз стали приходити, – підкреслила президент.

Оксана Кухар підтвердила, що займається безпосередньо створенням та доглядом ландшафтних садів, а запоріжцям розповіла про основні принципи формування хвойних дерев.

– Почали працювати з ялинами, розглянувши правила формоутворення, те, як вони себе поводять у процесі свого існування. Розуміючи це, ми можемо використати ці правила для створення образу та форми дерева, які нам потрібні, – резюмувала вона.

Читайте також: У запорізькому сквері виявили унікальну знахідку – фото