Якщо ще 7-8 років тому пропозиція віддаленої роботи сприймалася несерйозно і з побоюванням, то тепер подібний формат працевлаштування став звичайним явищем
А після 2 років карантинних заходів дистанційна робота стала особливо актуальною. Пропонуємо вам ознайомитися з особливостями праці з дому, і, можливо, вам захочеться змінити формат своєї роботи.
Плюси фрилансу
Розглянемо для початку плюси дистанційної роботи. І перше – це відсутність переповнених автобусів або надокучливих заторів. Цю частину дня багато хто вважає найбільш напруженою і депресивною, адже вас оточують втомлені та роздратовані пасажири, особливо в понеділок вранці. При цьому ви повинні підтримувати гарний настрій. Робота на дому – це відмінний спосіб уникнути щоденних поїздок.
Наступний плюс – економія часу. Адже, працюючи вдома, ви не витрачаєте так багато часу, щоб підготувати себе вранці до виходу на роботу. А якщо згадати, що в разі, коли офісна робота знаходиться далеко від вашого будинку, скільки вам щодня доводиться витрачати часу на дорогу? Тільки подумайте, що ви можете встигнути за цей час: поспати трохи довше, вийти на пробіжку, влаштувати собі довгий сніданок. Ми впевнені, що ви із задоволенням витрачали б цей час на більш приємні та корисні речі. Працюючи з дому, ви також економите гроші. Вам не доведеться купувати квитки на громадський транспорт або платити за бензин. Вам не потрібно купувати діловий одяг, і ви можете самі готувати собі їжу, а не ходити в дорогі кафе або харчуватись в їдальнях. Все це явно заощадить вам достатньо грошей.
Вам не обов’язково надягати костюм і краватку, робити зачіску або наносити макіяж. Якщо у вас видався поганий день або ви застуджені, ви можете просто закутатись в ковдру і працювати, зручно розташувавшись в кріслі або на дивані. Але будьте обережні, тому що ваша продуктивність може постраждати від такого виду комфорту, тож не варто цим зловживати. Але цей бік розглянемо так само і серед мінусів.
Якщо ви фрилансер або власник бізнесу, вам, швидше за все, доведеться обирати свій робочий час. Також, багато компаній дозволяють своїм віддаленим співробітникам самостійно визначати розпорядок свого дня. Це означає, що ви можете працювати тоді, коли відчуваєте себе найбільш продуктивним. Для декого це може бути ранок, інші вважають за краще працювати до пізньої ночі. Таким чином, ви можете спокійно працювати в своєму ритмі.
Оскільки ви більше не змушені витрачати свій дорогоцінний ресурс на поїздки на роботу, а також здатні корегувати свій графік, ви можете провести час зі своєю сім’єю або друзями. Не кажучи вже про те, що ви можете створити ту робочу атмосферу, яка краще вам підходить. Якщо вам не подобається або у вас не виходить працювати з дому, тоді візьміть свій ноутбук і працюйте в будь-якому іншому місці. Наприклад, ви можете працювати в улюбленому кафе, в парку або в коворкінг-центрі поруч з будинком. Це ще й чудова можливість знайти однодумців у своїй професії для обміну досвідом і налагодження ділових контактів, або просто знайти нових друзів.
Мінуси фрилансу
Якщо можливість мати клієнтів з будь-яких куточків світу відкриває можливість великого заробітку, то не забуваємо і про іншу сторону віддаленої праці. У фрилансера в один період може бути дуже багато замовлень, в інший період не бути їх взагалі. Словом, зайнятість непостійна. Отже, і на регулярний заробіток фрилансер не завжди може сподіватись. В основному, складнощі в пошуках замовників фрилансер відчуває тільки на перших етапах своєї вільної діяльності, бо має недостатньо досвіду і не напрацював базу клієнтів.
Фрилансер завжди ризикує залишитись обманутим в плані оплати своєї праці. Коли працівник не оформлений офіційно, та й місце його перебування може бути досить далеким від компанії, у роботодавця з’являється спокуса отримати виконане замовлення, але не заплатити за нього. Звичайно, далеко не всі такі, але шанс напоротися на несумлінного замовника у фрилансера завжди є.
Працюючи на дому, як правило, ви залишаєтесь на самоті. Робота в колективі приваблива тим, що в процесі роботи можна спитати поради у колег, поспілкуватися з ними під час обідньої перерви, а у позаробочий час разом відзначати корпоративні свята, та й просто дружити. А фрилансер позбавлений такого спілкування.
Робота в режимі фрилансу може легко дезорганізувати людину. Фрилансеру необхідно збирати всю волю в кулак і працювати навіть коли зовсім не хочеться. В офісі ж є начальник, який стежить за тим, щоб ви працювали, і відволікатися там на сторонні справи досить важко. Всі люди ліниві якоюсь мірою, і фрилансеру потрібно вчитися самостійно перемагати цю лінь. Хоча, якщо робота дійсно подобається і приносить моральне задоволення, то фрилансер може і не зіткнутись із цією проблемою.
Є ще один недолік, хоча в сучасному суспільстві він вже втрачає свою значимість, і для багатьох не буде істотним мінусом. Це відсутність соціального пакета. Якщо фрилансер захворів – йому ніхто не сплатить лікарняний, якщо захотів у відпустку – йому доведеться самому підлаштовувати свій графік так, щоб він зміг дозволити собі відпочити від роботи пару тижнів. Відпускних, відповідно, теж немає, як і пенсійних накопичень.
Фриланс – що це за звір
Давайте одразу розставимо всі крапки над «i»: всі види віддаленої роботи можна умовно розділити на 2 великі категорії – на кваліфіковану працю і на ті вакансії, які не потребуватимуть від вас ані освіти, ані особливого досвіду. У першому випадку мова йде про повноцінну роботу з хорошою зарплатою і кар’єрними перспективами. У другому – скоріше про невеликий заробіток. Що з цього вибрати – вже залежить від вас. Головне, ви повинні розуміти: дистанційна робота нічим принципово не відрізняється від роботи в офісі, і щоб чогось досягти, вам доведеться вчитися, працювати і вкладати в свою справу багато часу і сил.
Некваліфікована праця
У цій категорії можна об’єднати всі вакансії, що не зажадають від вас ані досвіду, ані професійної підготовки. До числа таких видів діяльності можна віднести: заробіток на написанні коментарів (наприклад, тих, де ви хвалите певний інтернет-магазин); рерайтинг статей (тобто переписування готових текстів своїми словами); роботу в різних чатах активності (де вам потрібно робити репости, коментувати і ставити лайки певним людям в Інстаграмі для підвищення охоплень їхніх сторінок). Але тут є одне «але»: платять за таку роботу дуже мало. У більшості випадків 150-200$ на місяць. Якщо вам потрібен короткостроковий підробіток, то ви залишитесь задоволені. Але якщо ви шукаєте постійний вид заробітку на довгі роки – тоді читайте далі.
Кваліфікована праця
Коли хтось говорить про фрилансерів, які живуть на Балі та отримують при цьому 1500-2000$ на місяць, працюючи онлайн – само собою мова йде про представників кваліфікованих професій. Щоб влаштуватись на таку роботу, вам потрібно отримати гарну освіту, пройти стажування і витратити на це досить багато часу і сил. Але в кінцевому підсумку – це того варте. Опанувати нову для себе професію можна у величезній кількості різних онлайн-університетів. Пошук в інтернеті видасть вам безліч варіантів, тим паче, що можна не обмежуватись і отримувати знання з будь-якого куточку світу. Залишиться лише обрати професію. Пропонуємо вам розглянути найпопулярніші:
Game-дизайнер – фахівець, який створює мобільні та онлайн-ігри. Його роль аналогічна ролі режисера в кіно, адже саме він координує процес і визначає, якою буде нова «іграшка». Середня зарплата за таку роботу – 1000-1600$.
SMM-менеджер – фахівець із просування в соціальних мережах. Його завдання – наповнювати сторінку цікавою інформацією, регулярно нарощувати цільову аудиторію та ефективно продавати товари через інтернет. Середня зарплата – 400$. Так, цифра невелика, але часто SMM-менеджери ведуть 2 або 3 проєкти одночасно, тому можете сміливо множити її як мінімум удвічі.
SEO-спеціаліст – людина, яка відповідає за комплексне просування сайтів. Він проводить аналіз помилок, визначає стратегію, працює з контентом і стежить за тим, щоб сайт залишався зручним і корисним для користувачів. Середня зарплата – близько 500$. Але тут все залежить від вашої кваліфікації. Знову-таки, нерідко SEO-фахівці працюють над 2-3 проєктами паралельно.
Веброзрозбник – це технічний фахівець, який створює сайти, програми та інтернет-магазини. Якщо говорити коротко, його завдання полягає в тому, щоб втілювати в життя ідеї замовника або вебдизайнера, створюючи якісні і функціональні проєкти за допомогою різних мов програмування. Середня зарплата таких фахівців – 1500$.
Вебдизайнер – це художник від світу сайтобудування. Його завдання полягає у візуальному оформленні сторінки і створенні її впізнаваного стилю. Вебдизайнери визначають зовнішній вигляд сайту, роблять його максимально естетичним і зручним для користувачів – і тільки після цього передають завдання програмістам. Середня зарплата в цій області – 1150$, але висококласні фахівці з хорошим портфоліо отримують в рази більше.
Бажаємо вам знайти привабливу для себе професію і освоїти її, отримуючи не тільки великі гроші, а й задоволення від процесу!
Читайте також: Що запоріжцям робити в серпні на дачі