Цьогорічна осінь потішила затяжним «бабиним літом», та останні дні нагадують – попереду зима

Щоб зігрітися, не завжди достатньо одягтися тепліше. Буває, що від холоду не рятують кілька светрів, тепла куртка, чи навіть кожух з чоботами. Пропонуємо кілька простих лайфхаків, які допоможуть зберегти здоров’я та не дозволити хворобам підірвати імунітет.

Перш за все, різноманітним та збалансованим має бути харчування. Найбільш потрібними для імунітету є вітаміни А, В5, С, О, Р, РР.

Тож, кілька способів підтримання бадьорості й відмінного самопочуття:

Загартування

Дуже корисними є прогулянки на свіжому повітрі, плавання у басейні, обливання і контрастний душ – ці процедури спрямовані на підвищення опірності організму до несприятливих умов.

Додавання часнику до раціону

Це один з найкращих продуктів для підсилення імунної системи. Часник є натуральним антибіотиком, антибактеріальним, антивірусним та антигрибковим агентом.

Вживання фруктів з овочами

Наповнені фолієвою кислотою, вони покращують функціонування імунної системи. Наприклад, вітамін А у моркві, солодкій картоплі і овочах дозволяє лейкоцитам ефективніше боротись з інфекціями. Вітамін C у цитрусових, солодкому перці, папайї та броколі покращує поглинання заліза з рослинних продуктів харчування. А вітамін E у горіхах та зелені ріпи допоможе побороти грип та інфекції верхніх дихальних шляхів.

Заняття спортом та активний спосіб життя

Будь-які фізичні вправи, тренування та ігри на свіжому повітрі дуже корисні для імунітету, адже коли людина достатньо рухається, її кровообіг посилюється і хвороби обходять стороною.

Збереження спокою

Стрес є одним з головних ворогів імунітету. Він знижує вміст лейкоцитів у крові, які відіграють важливу роль у захисті організму.

Ласування медом

Одна столова ложка цієї густої солодкої маси на день неймовірно корисна для імунної системи. Мед є натуральним антиоксидантом, антибактеріальним та антимікробним агентом, що допомагає захистити тіло від вірусів, бактерій та грибків.

Заварювання чаю з імбиром

Прянощі допомагають захистити організм від безлічі захворювань. Імбир зокрема полегшує біль у горлі та знищує вірус застуди.

Читайте також: Готуємось до холодів: що вдягати, щоб не замерзнути