Прості поради для тих, хто хоче подбати про себе

Велика кількість інформації та порад про те, як перейти на здоровий спосіб життя, можуть збити з пантелику кого завгодно. Як наслідок – усі починання швидко закінчуються. «Запорізька Січ» пропонує 5 лайфхаків, які допоможуть комфортно та безболісно почати піклуватися про свій організм.

Почніть займатися спортом

Будь-яка фізична активність краща за її відсутність. Почніть бігати, багато ходити, займатися йогою, фітнесом, грайте в ігри, танцюйте або плавайте. Для початку спробуйте різні види активності, обирайте, що найбільше подобається. Потім можна скласти план тренувань, почати займатися з тренером, щоб удосконалювати результат. Якщо спорт – не ваш коник, почніть хоча б ходити пішки на роботу та не користуйтеся ліфтом.

Потурбуйтеся про сон

Сон – це відпочинок та заряд енергії на наступний день. В ідеалі треба спати 7-8 годин. Але важливіше, щоб ваш нічний відпочинок був спокійним та регулярним. Спробуйте лягати та прокидатися в один і той самий час щодня. Перед сном потурбуйтеся, щоб кімната провітрювалася, а ліжко та подушка були зручними. Ще одна важлива річ – в кімнаті має бути темно, щоб світло не заважало вам спати.

 Перестаньте їсти шкідливу їжу

Варіантів корисного харчування дуже багато, однак всі вони зводяться до двох правил – їсти більше овочів та обмежити цукор та шкідливі перекуси. Дієти теж побудовані за одним принципом – обмежити кількість калорій. Оберіть для себе комфортний режим харчування та дотримуйтеся його. Не забувайте, що дієти ефективніше працюють разом з фізичними навантаженнями.

Уникайте стресів

Якщо ви живете в умовах постійних стресів, буде складно дотримуватися попередніх правил. Розберіться, через що саме ви нервуєте, та намагайтеся уникати подразників. Щоб побороти стрес, спробуйте медитацію або інші техніки розслаблення. Шукайте те, що вас надихає та заряджає позитивною енергією. У складних випадках зверніться до психолога.

Не намагайтеся змінитися одразу

Здоровий спосіб життя вимагає чіткого плану та поступового включення. Дійте поступово. Оберіть один напрямок та намагайтеся змінити в ньому щось одне. Наприклад – почніть більше ходити пішки, або бігати зранку. Потім запишіться в спортзал. Після збільшення фізичних навантажень почніть потроху змінювати раціон харчування. Після кожного нововведення запитайте себе, наскільки вам комфортно, чи почуваєтеся ви краще. Так поступово та непомітно ви почнете жити здоровим життям. Головне – не сваріть себе, якщо зірвалися на щось нездорове. Просто продовжуйте рухатися в цьому напрямку, ніби нічого не сталося.

Читайте також: 5 порад для пунктуальності