Під час карантину важливо берегти не лише своє фізичне здоров’я, а й не піддаватися паніці
В Україні офіційно підтверджені три випадки захворювання на коронавірус. Хворі – двоє чоловіків та жінка. Всі вони ізольовані та проходять лікування. Тим не менше, держава вживає усіх заходів, щоб запобігти поширенню цього захворювання. Зокрема, відучора введено загальнонаціональний карантин.
У Запоріжжі також запровадили низку заходів, які мають на меті не допустити появу та розповсюдження коронавірусу. На авіа, залізничному та автотранспорті є санітарно-контрольні пункти, на яких пасажирам вимірюють температуру, а людям з ознаками респіраторних захворювань проводять додаткову діагностику, в громадському транспорті проводять дезінфекцію. Окрім цього, для міста придбають експрес-тести, які допоможуть діагностувати коронавірус, та апарати для штучної вентиляції легенів на випадок, якщо хвороба все ж таки добереться до нашого міста.
Всі ці заходи необхідні, однак можуть викликати паніку. Страх – нормальна реакція людини на події, які не вкладаються в звичний режим життя. Однак, не варто піддаватися цьому почуттю. Щоб не стати жертвою панічних настроїв, дотримуйтесь звичайних правил інформаційної гігієни.
Складіть список “телефонів довіри”
Зазвичай найбільше до паніки схильні одинокі люди, або ті, які рідко спілкуються з друзями, рідними. Вони не здатні раціонально аналізувати ситуацію та всі погані звістки сприймають близько до серця. Тож під час приступів тривожності найголовніше – не залишатись наодинці. Складіть список номерів тих людей, кому ви зможете зателефонувати, якщо вам стане занадто страшно, та які зможуть вас вислухати. 5-10 хвилин спілкування – й стан тривожності відступить, а проблема вже не буде здаватися такою глобальною
Фільтруйте інформацію
Довіряйте лише офіційним джерелам інформації та не зважайте на велику кількість постів у соціальних мережах, сумнівних сайтах. Ретельно профільтруйте свої підписки в соцмережах, вчиться розпізнавати ботів та тролей, ретельно досліджуйте пости – чи є автор першоджерелом, уважно читайте новини та не піддавайтесь на провокативні заголовки.
Приділіть час карантинним заходам
Тимчасово відмовтесь від зустрічей з друзями, які нещодавно повернулись з країн з великою кількістю хворих. Намагайтесь частіше мити руки з милом – це заняття допомагає запобігти не лише коронавірусу, а й ГРВІ та безлічі інших інфекційних хвороб. Однак не зловживайте антисептиками. Вони призначені для того, щоб дезінфікувати шкіру в тому випадку, коли немає можливості помити руки.
Подбайте про власне здоров’я
Перегляньте своє харчування, додайте до нього більше овочів та вітамінів. Укріплюйте імунітет, займіться спортом. Не забувайте про хобі та захоплення, намагайтеся перемикати увагу на позитивні речі та події, які вас оточують.
Позбавляйтесь від стресу
Згадайте, які саме способи допомагають вам швидше заспокоїтись, та використовуйте їх. Можливо, вам допоможе внутрішній діалог. А може, вдасться протиставити страхам засновану на фактах аналітику. Або помедитувати, почитати, щось приготувати, прибрати… Головне, щоб це допомогло вам привести свій розум спокій та приймати раціональні, виважені рішення.
Читайте також: У Запоріжжі закуплять експрес-тести для виявлення коронавірусу