Здоровий сон – гарантія гарного настрою та продуктивності на цілий день

Сьогодні відзначають Всесвітній день сну, запроваджений у 2014 році. Цю дату щорічно відзначають у другу п’ятницю березня в рамках проєкту ВОЗ щодо проблем сну та здоров’я.

В середньому, кожна людина проводить уві сні третину свого життя. А брак сну призводить до хронічної втоми, млявості, дратівливості, песимізму і переїдання.  Тож, для того, аби повноцінно відпочити у нічний час, скористайтеся порадами від сайту “Запорозька Січ“.

Відмовтесь від перекусів перед сном

Це правило добре всім знайоме, але від цього не менш дієве. Якщо хочете добре спати вночі – їжте на вечерю легкі продукти, а безпосередньо перед сном – взагалі відмовтеся від будь-якої їжі. Адже перекуси перед нічним відпочинком уповільнюють вироблення гормонів сну. Тож якщо їсти на ніч, то не вдасться відпочити та набратися сил для нового дня, бо організм буде задіяний у переварюванні їжі, замість відновлення.

Залишайте монотонні справи на вечір

Захоплююче кіно, комп’ютерні ігри з цікавим сюжетом, непрості робочі завдання, новини про коронавірус перед сном точно не дозволять вам вчасно лягти в ліжко та достатньо відпочити. А ось нуднуваті монотонні справи допоможуть заспокоїти думки та розслабитись перед сном.

Підтримуйте в спальні оптимальну температуру

Впевніться, що температура в вашій спальні не перевищує 20 градусів. Прохолода зробить ваш сон більш якісним та міцним. Тому обов’язково провітрюйте кімнату перед сном.

Розслабтеся

Часто буває так, що начебто і втомився, а лежиш у ліжку, й не можеш заснути, вперто намагаючись примусити себе відпочити. Так відбувається тому, що ми напружуємо свій мозок думками про те, що необхідно заснути, або справами, які встигли чи не встигли зробити вдень. Тож перед сном обов’язково відпустіть усі думки, понюхайте ефірні олійки, послухайте музику, що розслабляє, почитайте, помедитуйте, або хоча б глибоко подихайте, концентруючись на диханні.

Зустрічайте світанок

Людина залежить від біоритмів природи, тому для того, аби добре відпочити, наші власні біоритми повинні збігатися зі світанком та заходом сонця. Однак, більшість з нас отримують забагато світла ввечері, і зовсім мало – з ранку. Тому намагайтеся отримувати якомога більше ранкового сонця – бігайте вранці або якнайширше відчиняйте штори, щоб впустити сонце у кімнату. Так ввечері вам набагато легше буде заснути. Якщо ж зранку не вдається отримувати достатню кількість сонячного світла – скористайтесь спеціальними терапевтичними лампами або лайтбоксами. Вночі ж, навпаки, в кімнаті має бути якомога темніше, щоб вироблявся мелатонін. Тому попіклуйтеся про світлопоглинаючі штори.

Гарного вам сну!

Читайте також: Як запоріжцям не піддаватись паніці через коронавірус