Сучасна психологія стверджує: колір одягу впливає на психічний стан людини
Існує аксіома, що між кольором і сприйняттям є певна залежність. Наприклад, психологи визначили, що стримане в кольоровій гамі середовище приваблює, заспокоює, сприяє творчій атмосфері, покращує комунікацію людей. Дослідження довели – 80% кольору «поглинається» нервовою системою, а 20% – зором.
Щодня колір повсюдно оточує будь-яку людину, викликаючи унікальні почуття і емоції. Вибір предметів інтер’єру та побуту, аксесуарів, підручних засобів, одягу, а також всього іншого згідно з відтінками кольорової палітри свідчить про особистісні переваги, внутрішні відчуття і душевний стан індивіда. Так само особисті вподбання в колірній гамі характеризують настрій майбутньої події або темперамент людини.
Існує навіть школа зцілення за допомогою кольору.
Наприклад, у Стародавньому Китаї на сонці лежали в червоному шовку – в такий спосіб лікували сліди від віспи. У 18 столітті в Європі були поширені кольорові вітражі.
Потрібно враховувати, що червоний завжди впливає на фізичний стан, жовтий – на розумовий, а блакитний – на емоції. Відповідно впливають і їхні відтінки.
А тепер детальніше.
Білий колір – викликає позитивні асоціації, управляє функціями ендокринної і зорової систем. Білий одяг робить шкіру м’якшою і ніжнішою.
Чорний колір існує на противагу білому, поглинає всі кольори навколо і ніколи їх не випускає. Перевага чорного в одязі – брак чи відсутність у житті чогось дуже важливого – людина закривається чорним кольором. З чорного треба виходити поступово, розбавляючи його іншими кольорами.
Якщо сірий колір переважає в одязі – людина прагне знайти ідеальні почуття, дає силу тому, хто слабкий і вразливий. Як правило, такий колір надягають при нервовому виснаженні. Він дає можливість бути вільним і добре заспокоює нерви.
Сріблястий колір – виходить із сірого, означає прагнення до свободи і спробу подолати всі обмеження, він заспокоює нерви, нормалізує роботу залоз внутрішньої секреції, впливає на роботу нирок.
Червоний колір уособлює могутність, прорив, волю до перемоги. Сприяє роботі залоз внутрішньої секреції, виробленню адреналіну, пов’язаний з органами розмноження, впливає на температуру тіла (підвищує). Робить м’язи еластичними, а суглоби – рухливими.
Рожевий колір – романтичність, доброта, любов, пристрасність. Чим він блідіший, тим сильніший прояв любові. Викликає відчуття комфорту, заспокоює, позбавляє від нав’язливих думок, допомагає під час кризи, але йому властива надмірна чутливість.
Жовтий колір – уособлює розум, вплив домінанти, гнучкий, скрізь проникає, допомагає подолати труднощі, сприяє концентрації уваги (тому бажано складати іспити в жовтому). Якщо хочеться носити жовтий одяг – це встановлення внутрішньої гармонії, порятунок від неприємностей, бажання на щось свідомо впливати (не можна вдягати при прийомі на роботу). Людина хоче розкритися, показати себе. Жовтий колір позбавляє від удаваної сором’язливості і думок типу «я недостатньо хороший», викликає позитивні асоціації.
Золотий колір – це колір слави, неминучої перемоги. Золото об’єднує скромність дитини і мудрість справжнього правителя, але обережно – він може провокувати конфлікти.
Помаранчевий колір – колір тепла, блаженства, надає підтримку в разі тяжкої втрати або горя, вносить рівновагу. Цей колір слід вводити поступово, він дає здатність щось робити і вважається одним із кращих кольорів у психотерапії.
Зелений колір нейтралізує дію інших кольорів, допомагає розсіяти негативні емоції, сконцентруватися і прийняти рішення. Приносить спокій і умиротворення, має снодійну дію, сприятливо впливає на людей, які страждають на клаустрофобію.
Синій колір – сприяє відновленню нервової системи, допомагає при неуважності, при прискореному серцебитті, при розладах кишківника, нервовому перенапруженні, вгамовує розбурхані пристрасті, гасить емоції, знижує артеріальний тиск. Відкидають цей колір курці.
Коричневий колір – уособлює стабільність, відданість (при прийомі на роботу робить позитивний вплив). Заспокоює, підтримує під час тривоги, хвилювань.
Фіолетовий колір – приймається 75% дітей, які не досягли статевої зрілості, 85% – розумово відсталими. Він подобається гомосексуалістам, через завуальованість його обирають вагітні. Перевагу йому віддають при потребі в ідентифікації з кимось, сентиментальності, при частих депресіях.
Читайте також: Як початківцю заробити на фрілансі