На сьогоднішній сесії депутати розглянуть програму розвитку та вдосконалення пасажирського транспорту на 2021-2023 роки

У Запоріжжі продовжать розвивати та оновлювати громадський транспорт. У попередні роки, завдяки реалізації програми оновлення комунального транспорту, розробленої за дорученням мера Володимира Буряка, для обслуговування міських маршрутів були придбані майже 100 великих автобусів. Зазнав суттєвого оновлення й електротранспорт – зібрані 14 запорізьких трамваїв, закуплені нові трамваї і тролейбуси з Європи, у тому числі й тролейбуси з автономним ходом. Це дало можливість відкрити у Запоріжжі низку нових маршрутів та покращити транспортне сполучення між усіма районами міста.

Вже розпочаті ініціативи буде продовжено й цього року. Так, місто вже отримало 12 європейських трамваїв, 4 з яких вже обслуговують міські маршрути, ще 2 готуються до виходу на лінії. Також буде зібрано 3 запорізьких трамваї.

Нагадаємо, окрім оновлення рухомого складу, в місті впроваджують новітні технології в сфері транспорту.

– Сьогодні в комунальному транспорті є можливість безконтактно оплатити проїзд, а також відслідковувати його рух у мобільному додатку. Надалі ми працюватимемо над створенням так званої «Картки запоріжця» та над покращенням якості обслуговування в приватному пасажирському транспорті, – сказав Володимир Буряк.

Ще одне питання, яке мають розглянути на сьогоднішній сесії – збільшення фінансування за програмою розвитку інфраструктури та комплексного благоустрою. Додаткові кошти спрямують на розробку техніко-економічного обґрунтування об’єкту будівництва об’їзної дороги від Прибережної магістралі через Південний мікрорайон до автодороги Харків-Сімферополь-Алушта-Ялта. Побудувати дорогу планується коштом державного бюджету, однак місто має профінансувати проведення інженерно-геологічних, геодезичних вишукувальних, обстежувальних, обмірних робіт на ділянці майбутньої дороги.

Також на порядку денному питання здешевлення вартості іпотечних кредитів. Цього року заплановано видати 15 таких кредитів, а далі поступово збільшувати цю кількість щороку.

Читайте також: У Запоріжжі продовжать розвиток медицини