Не стати жертвою аферистів та без зайвих турбот орендувати житло допоможуть поради від «Запорозької Січі»

Оберіть район

Запоріжжя територіально поділене на 7 районів, кожен з яких має розвинену транспортну мережу та інфраструктуру, а також свої плюси та мінуси. Перш ніж обрати будь-який район, оцініть, наскільки зручно вам буде добиратися до місця роботи або навчання, місць, які ви плануєте регулярно відвідувати. Також врахуйте, що чим ближча квартира до проспекту Соборного або центру міста, тим вона дорожча.

Надавайте перевагу перевіреним джерелам пошуку

Оголошення на паркані давно не актуальні. Для пошуку житла скористайтеся спеціальними інтернет-сервісами, або зверніться до агентів з нерухомості. Звертайте увагу на відгуки, бо зараз багато шахраїв.

Перевірте відповідність

Уважно перевіряйте інформацію, вказану в оголошеннях. Найкращій варіант – побачити житло на власні очі. Це забере багато часу, але так ви точно будете впевнені, що житло буде комфортним, та відповідатиме вашим вимогам. Намагайтеся помітити деталі, стан меблів, сантехніки та побутових приладів. Це необхідно, щоб згодом власник не зміг звинуватити вас у псуванні майна.

Перевірте інформацію про власника квартири

Ви можете попросити орендодавця надати документи, що підтверджують право власності на квартиру. Якщо власників декілька – впевніться, що вони згодні надати житло в оренду. Відмова від надання цих даних має викликати підозри.

Дізнайтеся більше про будинок

Дуже важливо якомога більше знати про будівництво дому, в якому ви плануєте зняти квартиру, Існує думка, що чим старіший будинок, тим дешевша в ньому оренда. Це так, але на додачу до низької ціни вас можуть підстерігати надтонкі стіни, стеля, що протікає та старі комунікації.

Захистіть себе договором

Головне правило, яке може вберегти вас від раптового підняття плати та несподіваного виселення – укладення договору. Обов’язково вкажіть у ньому  термін оренди та умови оплати, можливого підвищення вартості оренди. Також, за можливості додайте до нього опис майна та його стан на момент укладення договору.

І головне, при оренді квартири не соромтеся відстоювати законні права – тоді вірогідність натрапити на шахраїв буде мінімальною.

Читайте також: Як уберегти оселю від грабіжників