Під головуванням першого заступника міського голови Дмитра Свіркіна відбулося засідання виконкому міської ради, на якому було розглянуто 248 проектів рішень, що стосуються актуальних питань життєдіяльності обласного центру.
Зокрема, члени виконкому міської ради розглянули питання підготовки міського господарства до зими. За словами начальника управління комунального господарства та дорожнього будівництва Олександра Василенка, КП “ЕЛУАШ” заплановано підготувати 78 одиниць техніки, а також придбати 2 тис. тонн солі та близько 15 тис. тонн відсіву. Як і в попередні роки, у разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з погодними умовами, до роботи в зимовий період міська влада буде залучати запорізькі підприємства. Членам виконкому надано списки територій, закріплених за підприємствами по всіх районах.
“Основний обсяг робіт бере на себе КП “ЕЛУАШ”, яке забезпечить розчищення від снігу головних міських магістралей. Дороги, що примикають до них, будуть розподілені за підприємствами й організаціями районів”, – зазначив Олександр Василенко.
Як і в попередні роки, на складах комунальних підприємств буде створено необхідний триденний запас сипучих та паливно-мастильних матеріалів. Це дозволить в перші години снігопаду приступити до розчищення доріг обласного центру.
Перший заступник міського голови Дмитро Свіркін доручив головам райадміністрацій і начальникам міських управлінь перевірити телефонні номери і адреси всіх служб і підрозділів, які беруть участь у координації роботи штабів із боротьби зі сніговими заметами та ожеледицею. Більш детально ці напрямки буде відпрацьовано в ході засідання, присвяченого питанням взаємодії міських структур в разі виникнення надзвичайних ситуацій, пов’язаних з погіршенням погодних умов у зимовий період.
По захист – до влади
Як зазначила заступник начальника управління соціального захисту населення міської ради Галина Остапенко, за вісім місяців 2012 року в управління соціального захисту населення міської ради звернулися 1620 громадян: 653 учасники Великої Вітчизняної війни, ветерани праці та пенсіонери, 464 інваліди Великої Вітчизняної війни, інваліди ЧАЕС, інваліди I, II, III груп, 170 родин з дітьми, 188 жителів міста та інші. Було задоволено 1205 звернень (77 %), 341 (22 %) громадянину надано роз’яснення щодо реалізації державних та міських соціальних програм, і лише в 20 випадках (1 %) громадянам було відмовлено.
Як зазначила Галина Остапенко, серед найбільш актуальних проблем залишаються питання надання матеріальної допомоги, реалізації державних програм і соціального захисту.
Для вирішення проблем, з якими звертаються городяни, що потребують соціальної підтримки, управлінням протягом багатьох років розробляється і реалізується комплексна програма соціального захисту населення Запоріжжя.
– Програму розробляємо з урахуванням аналізу звернень громадян. Зокрема, в програмі знайшли відображення такі напрями, як допомога студентам-інвалідам, а також інвалідам на візках, – зазначила Галина Остапенко.
Розглядається питання про відновлення виїзних зустрічей фахівців у віддалених від центру міста місцях.
Члени виконкому визнали роботу із зверненнями громадян, яку проводить управління соціального захисту населення міської ради, задовільною.
“Це одне з кращих міських управлінь по роботі зі зверненнями громадян”, – підсумував рішення членів виконкому перший заступник міського голови Дмитро Свіркін.
Нові дитсадкові групи
У новому навчальному році в місті відкриються 12 додаткових дитсадкових груп. Директор департаменту освіти і науки, молоді та спорту міської ради Раїса Чухрай розповіла про розвиток мережі дошкільних установ, загальноосвітніх шкіл та позашкільних закладів Запоріжжя. Головною проблемою залишається брак місць у дитячих садках. На 1 вересня 1502 дитини потребують місць у дошкільних закладах. У багатьох дитячих садках групи перевантажено, найбільш – у дитячих садках Заводського, Ленінського, Комунарського та Шевченківського районів.
Запорізькою міською радою затверджено Програму розвитку дошкільної освіти Запоріжжя, яка передбачає розширення мережі дошкільних груп. Так, з 1 вересня в Бородінському мікрорайоні розпочав роботу дошкільний підрозділ у УВК № 109 (три дошкільні групи). Ще чотири групи відкрито в дошкільному закладі № 22 у Заводському районі, у дошкільному підрозділі НВК “Основа” в Орджонікідзевському районі, у дошкільному закладі-центрі розвитку дитини “Надія”, у дошкільному підрозділі НВК № 68 у Шевченківському районі. П’ять груп планується відкрити в жовтні в дошкільних установах Комунарського, Хортицького та Орджонікідзевського районів.
Також члени виконкому затвердили нові показники вартості харчування у дитсадках та школах. Так, наприклад, у комунальних дошкільних дитсадках на харчування закладено 13 грн. 08 коп., безкоштовне харчування для учнів шкіл, які користуються пільгами – 14 грн. 10 коп. (категорій харчування багато, тож наша газета буде публікувати їх окремо).
Для безпеки пасажирів на вул. Перемоги перенесено на 10 метрів уперед зупинку громадського транспорту “БК “Титан” – у зв’язку із будівництвом автозаправки.