У рамках плану спільних дій щодо співпраці між Дитячим фондом ООН/ЮНІСЕФ та МОЗ України на 2012 рік Міністерством охорони здоров’я України було розглянуто та схвалено концепцію створення в Запорізькій області інноваційної інтегрованої моделі профілактики ВІЛ-інфекції з подальшим розповсюдженням та впровадженням цієї моделі в інших регіонах країни.
Проект буде координуватися та реалізовуватися в Україні через Представництво ЮНІСЕФ, а компоненти технічної підтримки надаватимуться безпосередньо Міжнародним центром інфекційних захворювань (ІСГО).
На національному рівні головним державним партнером проекту буде Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту, а також Державна соціальна служба для сім’ї, дітей та молоді. На місцевому рівні державним партнером буде Запорізька обласна державна адміністрація.
Вибір Запорізької області обумовлено тим, що саме відділення КУ “Запорізька обласна дитяча клінічна лікарня” – “Клініка, дружня до молоді” (КДМ) визнана ЮНІСЕФ однією з найкращих в Україні. Вона була створена у 2005 році для надання комплексної психологічної, медичної та соціальної допомоги особливо незахищеному, вразливому прошарку молоді груп ризику. “Клініка, дружня до молоді” працює за принципом добровільності, анонімності, конфіденційності. Слід відмітити, що цей проект буде зосереджено на особах жіночої статі віком від 14 до 24 років, які наражаються на високий ризик інфікування ВІЛ. Вибір такого обмеження за віком обґрунтований порівняно невеликою кількістю дітей до 14 років, які вдаються до ризикової поведінки, а також законодавчими нормами України, які дозволяють дітям віком від 14 років мати доступ до медичних послуг без згоди батьків.
Щоб ефективно використати існуючі можливості та вивчити досвід інших пілотних проектів, які наразі функціонують, будуть створені партнерські відносини з ключовими державними, академічними організаціями та організаціями, утвореними на основі громад.
Саме цю тему обговорили на засіданні “круглого столу” між представниками Дитячого фонду ООН/ЮНІСЕФ, Міністерства охорони здоров’я України, Запорізької облдержадміністрації, управління охорони здоров’я Запорізької ОДА, урядовими та неурядовими громадськими організаціями, яке пройшло у приміщенні КДМ.
Пан Рудігер Люхман (ЮНІСЕФ) виразив подяку Запорізькій обласній державній адміністрації за бажання допомогти впровадити проект. Відмітив, що проект буде діяти в Запорізькій області 4 роки, після чого буде впроваджений по всій Україні.