У Запоріжжі в рамках масштабної реконструкції парку Трудової Слави відбулося урочисте відкриття алеї кованих інсталяцій “Запоріжжя – місто, яке надихає”. У заході взяли участь голова Запорізької обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко, секретар Запорізької міської ради Роман Таран, начальник Запорізького відділення “Київстар” В’ячеслав Вітулев, представники Книги рекордів України, запоріжці й гості міста.
Арт-алея створена в рамках масштабного проекту компанії “Київстар” “Поділіться любов’ю до України”. Тепер у парку Трудової Слави встановлено п’ять картин, кожна розміром 1,8 м на 2,4 м, виконаних у технології художньої ковки. Вони відображають значущі для городян історичні події, символи, які є гордістю Запоріжжя. Це – легендарний “Запорозький дуб”, сталевар як данина поваги праці людей в місті металургів, ноти і слова до пісні з кінофільму “Весна на Зарічній вулиці”, автомобіль “Запорожець” – символ цілої епохи і карта України, що демонструє єдність всієї країни і любов до рідного краю. Картини можуть використовуватися у вигляді інтерактивної фоторамки, що дозволяє запоріжцям і гостям міста зробити пам’ятне фото в будь-якій з них.
“Запоріжжя має стати містом-парком. Це можливо тільки тоді, коли люди і влада разом. Я впевнений, що цей проект буде розвиватися і до нього додасться ще багато цікавих об’єктів. Місто Запоріжжя – це не тільки місто, яке надихає, але й місто, яке окриляє”, – зазначив голова обласної державної адміністрації Олександр Пеклушенко.
Вітаючи запоріжців з відкриттям алеї кованих інсталяцій “Запоріжжя – місто, яке надихає”, секретар Запорізької міськради Роман Таран сказав:
– Сьогодні всі ми є учасниками історичної події – в Запоріжжі з’явилася ще одна визначна пам’ятка. Нова алея стане не тільки найулюбленішим місцем відпочинку городян, вона відобразить знакові історичні події, якими ми всі пишаємося, які принесли славу і популярність нашому місту.
Також секретар міської ради зазначив, що в Запоріжжі стартувала реалізація комплексної програми розвитку паркових зон. В її рамках у парку Трудової Слави завершується перший етап масштабної реконструкції.
“Оновлення пішохідної алеї, реконструкція зовнішнього освітлення, установка дитячого містечка, благоустрій території – це лише початок масштабних перетворень, які розраховані на три роки”, – підкреслив Роман Таран.
Своїми враженнями про наше місто поділився представник Національного проекту “Книга рекордів України” Ігор Підчебій: “Я дуже люблю Запоріжжя, часто тут буваю. Запоріжжя – це прекрасне місто”.
У ході урочистого заходу алея кованих інсталяцій “Запоріжжя – місто, яке надихає” була зареєстрована в Книзі рекордів України в категорії “Соціальні проекти”.
Фото Олександри БУДИЛКИ