Минулого тижня у Запоріжжі спостерігалася аномальна загазованість, що було надзвичайним навіть для такого промислового міста, як наше. Найбільша кількість скарг на стан повітря минулого тижня надійшла від жителів Південного мікрорайону, Орджонікідзевського та Жовтневого районів Запоріжжя,  зазначили у СЕС.

 

Як повідомив начальник Головного управління Держсанепідемслужби в Запорізькій області Анатолій Севальнєв, за результатами звернень було організовано роботу лабораторій, які вивчали ситуацію щодо забруднення повітря в цих районах. За його словами, в Південному мікрорайоні за підсумками лабораторних досліджень зареєстровано підвищений рівень пилу і оксиду вуглецю, разом з тим, перевищень граничнодопустимих концентрацій не виявлено.
– Так, було погіршення з  концентрації пилу та продуктів горіння в повітрі. Це ми пов’язуємо з горінням очерету, – пояснив Анатолій Севальнєв.
Інша ситуація, за словами посадовця, склалася в Орджонікідзевському та Жовтневому районах. За результатами лабораторних досліджень зареєстровано перевищення граничнодопустимих концентрацій фенолу, сірководню, сірковуглецю в 1,3–1,7 разу.
– Проведена нами робота з промисловими підприємствами міста не виявила якихось аварійних ситуацій, які могли б спричинити погіршення якості повітря. Після консультацій з метеорологами ми дійшли висновку, що низький атмосферний тиск та штилева погода є основною причиною забруднення повітря в центрі міста, – відзначив Анатолій Севальнєв.
Такого ж висновку дійшли  й фахівці Державної інспекції з охорони навколишнього середовища, про що повідомив керівник цієї структури Петро Грень.
Голову облдержадміністрації Олександра Пеклушенка не задовольнили пояснення представників контролюючих органів, які мають відстежувати екологічну ситуацію в місті.
– Якщо ви ще раз прийдете та розповісте байки про очерет та вітер, якщо не будуть виявлені конкретні джерела забруднення повітря в Запоріжжі, замість вас це будуть робити інші, – попередив службовців голова облдержадміністрації.
Ось так закінчилася ситуація з виявлення винних у створенні на декілька днів без перебільшення “газової камери” для запоріжців. Вітер та очерет стали причиною перебільшення шкідливих викидів у житлових районах обласного центру,  так вважають у СЕС та екологічній інспекції. В той же час промислові об’єкти Запоріжжя знову залишилися поза підозрою. Для місцевих екологічних контролюючих органів вже не вперше постає проблема знайти того, хто перебільшує кількість шкідливих викидів. Поки ж державні мужі набираються сміливості, запоріжці продовжують розплачуватися своїм здоров’ям.

Роман Сергєєв