Українська тенісистка Еліна Світоліна сенсаційно вийшла в чвертьфінал жіночого тенісного турніру на Олімпійських іграх у Ріо. Українка у двох сетах переграла не кого-небудь, а першу “ракетку” світу – американку Серену Вільямс.

Це була перша перемога Світоліної над титулованою спортсменкою. До цього всі  чотири зустрічі між цими спортсменками закінчилися на користь американки.

Серена розпочала дуже потужно та взяла всі чотири розіграші на своїй першій подачі. Була вона близькою, щоб взяти й першу подачу українки, але та на “більше-менше” з третьої спроби взяла гейм.

А згодом був брейк, і Світоліна вийшла вперед. Щоправда, американка відповіла тим же. Після цього тенісистки брали свої подачі, поки за рахунку 3:3 Еліна не зробила ще один брейк. Після цього своєї переваги вона не впустила – 6:4.

Другий сет Вільямс знову почала “під нуль”. Еліна відповіла виграною своєю подачею та черговим брейком, після чого навіть пішла у відрив – 3:1.

Проте Серена зібралася та повернулася у гру – 3:3. Як виявилося, це була її остання виграна подача у цей день. Світоліна взяла “чужий” гейм, а потім “під нуль” і свою подачу – 5:3.

У цей момент американка очима шукала когось на трибунах, щось розповідала собі, кричала, коли вигравала хоча б один розіграш. У певний момент її обличчям ледь не потекли сльози. Було видно, що нічого в неї не виходить. Чим і скористалася Світоліна, завершивши поєдинок брейком – 6:3.

За 1 годину та 12 хвилин, які тенісистки провели на корті, Світоліна відзначилася п’ятьма брейками та двома ейсами.

Наступною суперницею Еліни стане Петра Квітова із Чехії.

Зазначимо, що на попередніх Олімпійських іграх Серена завоювала дві золоті медалі – в одиночному розряді й у парі зі своєю старшою сестрою Вінус. А до того сестри ще двічі перемагали на ОІ (у 2000 та 2008 роках).

Що стосується 20-річної Світоліної, то це її дебют на Олімпіаді.