Світ
За оцінками зарубіжних експертів, чергова спроба сирійських повстанців за підтримки Туреччини і США провести блискавичний наступ на столицю Дамаск із захопленням міжнародного аеропорту та двох авіабаз провалилася. Війська повстанців виявилися розбитими. Сталося це завдяки підтримці російської розвідки, яка попередила сирійський уряд за три доби до наступу повстанців.
Після провалу наступу на Дамаск США оголосили, що існує план його бомбардування і введення американських військ у Сирію через підозри, що “сирійський уряд готовий застосувати нервово-паралітичний газ зарин проти власного населення”. У свою чергу Сенат США вніс поправки до військового бюджету, фактично зобов’язавши Пентагон до війни із Сирією.
У США було арештовано старшину першої статті американських ВМС, який нещодавно звільнився в запас. ФБР підозрює, що Роберт Патрік Хоман, який працював шифрувальником і мав доступ до секретів ВМФ, намагався продати їх російській розвідці.
Відомий російський блогер (тобто автор публічного Інтернет-щоденника, в якому всі бажаючі можуть залишити свої відгуки) Олексій Навальний поряд із відомими своїми проектами, які дуже дошкуляють російські владі – ”РосПил” (факти розграбування бюджету), “РосЯма” (стан доріг у країні) тощо, розпочав новий проект “РосАгіт”. Проект спрямований на “пониження рейтингу Путіна” і розпочався з поздоровлення “дорогих росіян” з Новим роком, подякою за обрання Путіна президентом і обіцянкою підвищення податків і всіх без виключення тарифів. На поздоровленнях ім’я президента Росії не вказується, але присутній портрет Володимира Путіна і символіка правлячої “Єдиної Росії”.
Туркменський суд виніс вирок семи казахським поліцейським, які заблудилися і випадково потрапили до Туркменістану. Подія сталася в середині жовтня. В грудні ж усі підсудні отримали по сім років ув’язнення суворого режиму.
У Казахстані завершується розгляд справи прикордонника Владислава Челаха, якого звинувачують у вбивстві 14 колег по заставі і єгеря. Суд не став дослухатися до аргументів захисту, який на підставі матеріалів огляду місця злочину заявив про вісімнадцять тіл чи їхніх останків, знайдених в районі застави. Челах же, який “зізнався у вбивстві” під час попереднього слідства, заявив на суді, що на заставу напали невідомі в цивільному, і саме тіла трьох з них не став враховувати суд.
Із Ташкенту в Наманганську область Узбекистану вислали винахідника каменезбиральної машини Набіджона Джунаєва. Державна компанія взяла його машину на доробку, а потім зникли і машина, і гроші за неї. Джунаєв почав судитися, і, зрештою, терпіння влади лопнуло…
Україна
Президент України Віктор Янукович визначиться з кандидатурою нового прем’єр-міністра не пізніше 10 грудня поточного року.
Верховна Рада України 6-го скликання ухвалила Державний бюджет 2013 року за скороченою процедурою – фактично без розгляду і обговорення. Подробиць нового кошторису держави не оприлюднено. Депутати також не мали змоги ознайомитися з рекомендаціями Бюджетного комітету стосовно поправок до законопроекту. Так чи інакше, закон було підтримано 242 голосами.
Верховна Рада України 6-го скликання ухвалила закон, за яким кожен депутат вже наступного скликання має голосувати сам, до того ж, або “за”, або “проти”, або “утриматися”. Не голосувати взагалі забороняється, як і блокувати трибуну Ради.
Через дві години після початку роботи Верховна Рада 6-го скликання закрила сесію і фактично припинила свою діяльність. Перше засідання новообраної Верховної Ради 7-го скликання відбудеться 12 грудня. Зареєстровано 445 депутатів. По п’яти мажоритарних округах заплановано перевибори.