Металургійний комбінат “Запоріжсталь” урочисто відкрив базисний склад вугілля. Будівництво цього об’єкта стало завершальним етапом реалізації проекту комбінату з будівництва комплексу вдування пиловугільного палива. На новому комплексі урочисто перерізали червону стрічку, після чого гостям продемонстрували, як розвантажують вагон з вугіллям шляхом перекидання. Далі вугілля пішло до місця призначення конвеєром, довжина якого – майже півкілометра.

Під час урочистої церемонії генеральний директор МК “Запоріжсталь” Ростислав Шурма розповів:
– Реалізація цього проекту дозволить підприємству знизити споживання природного газу майже вдвічі. Отже, собівартість чавуну, який виробляється “Запоріжсталлю”, буде знижено майже на 15 %. За рахунок зменшення споживання коксу у виробництві продукції також буде досягнуто певний екологічний ефект: кількість викидів парникових газів у атмосферу зменшиться на 300 тис. тонн на рік у перерахунку на СО2. Завдяки будівництву базисного складу вугілля на “Запоріжсталі” створено 88 нових робочих місць. Цим проектом ми довели, що можемо в будь-якій складній економічній ситуації в стислі терміни вирішити важливі завдання. Будівництво останнього об’єкта комплексу – базисного складу вугілля – обійшлося підприємству в 350 млн. грн. Загальна вартість будівництва комплексу з вдування пиловугільного палива на МК “Запоріжсталь” склала більше ніж 1 млрд. грн. І це лише перший крок, найближчим часом ми пустимо до експлуатації агломашину № 1 та електрофільтр. У наступному році зробимо травильне відділення та доменну піч. Ми доводимо – завод має впевнене майбутнє.
Генеральний директор МК “Запоріжсталь” Ростислав Шурма запевнив нашого кореспондента, що ніяких скорочень штатів на підприємстві не планується, навіть із введенням модернізації виробництва: “Кадри – це найбільша цінність підприємства, в цьому я впевнився навіть за короткий термін перебування на керівній посаді заводу”.
На врочистому заході побували голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко, голова обласної ради Павло Матвієнко, запорізький міський голова Олександр Сін, інші офіційні особи.
Голова облдержадміністрації Олександр Пеклушенко високо оцінив масштаб проекту та позицію інвестора “Запоріжсталі”, який вкладає значні кошти в модернізацію підприємства:
– Цей масштаб можна оцінити лише з точки зору того, що очікує “Запоріжсталь” у майбутньому. А “Запоріжсталь” очікує серйозна реконструкція. Я в черговий раз переконався, що там, де у власників є розуміння, відповідальність, завжди буде результат, незважаючи на кризові явища.
Представники влади підкреслили, що успішна діяльність таких промислових гігантів, як “Запоріжсталь” є запорукою розвитку міста та області – підприємство наповнює бюджет, і завдяки цьому є можливість реалізувати важливі соціальні та інфраструктурні проекти.
Міський голова Олександр Сін підкреслив:
– “Запоріжсталь” була і залишається провідним підприємством міста, на якому працюють тисячі запоріжців. Воно посідає провідне місце і в економіці міста, і в соціальній сфері, і в нашому загальному спільному житті. Мешканці міста можуть лише вітати поліпшення екологічних показників підприємства, його впевнену роботу, плани на майбутнє. Шлях розвитку і модернізації виробництва, який визначили акціонери підприємства, показує: комбінат буде стабільно працювати. Оскільки це підприємство є містоутворюючим, то для влади важливо бачити ясну, чітку перспективу його роботи. У цьому випадку економіка міста буде стійкою. Не менш важливі для міста і такі перспективи, як створення нових робочих місць.
Перебуваючи на підприємстві, наш кореспондент не міг не поцікавитися, чому, незважаючи на всі природоохоронні заходи, все ж мають місце викиди неочищених газів, особливо відчутні вночі та у вихідні дні. Втім, спеціалісти підприємства відповіли, що спочатку треба довести, що ці викиди робить саме “Запоріжсталь” (хоча й визнають, що багато інших заводів проммайданчика “лежать”, тобто майже не працюють). До того ж, запоріжсталівці вважають: викиди автомобілів значно небезпечніші, але вони протестів не викликають.