Департамент фінансової та бюджетної політики Запорізької міської ради відзвітував про виконання бюджету міста Запоріжжя за 2015 рік.
Доходи
Зміни у податковому та бюджетному законодавстві, розширення джерел на повнення, новації в частині місцевих податків і зборів, які відбулися відповідно до розпочатої реформи децентралізації, вплинули на виконання дохідної частини бюджету міста. З державного бюджету передані плата за надання інших адміністративних послуг та державне мито, запроваджений акцизний податок з реалізації роздрібної торгівлі підакцизними товарами та транспортний податок, встановлений податок на нерухоме майно з об’єктів нежитлової нерухомості, що дозволило збільшити фінансовий ресурс.
За звітний рік до бюджету міста надійшло 4 379,1 млн.грн., в тому числі податків, зборів та обов’язкових платежів, що формують загальний фонд бюджету, – 2 208,1 млн.грн., спеціальний фонд – 198,2 млн.грн. та офіційних трансфертів – 1 972,7 млн.грн.
Планові показники по доходах загального фонду (без урахування офіційних трансфертів) виконані на 110,5 відсотка, понад плану отримано 209,0 млн.грн.
У порівнянні з попереднім роком відбулося збільшення зазначених доходів на 29,2 відсотка, або на 499,0 млн.грн.
Найбільшим джерелом наповнення бюджету є податок на доходи фізичних осіб. Його обсяг в доходах загального фонду займає 58,5 відсотка та складає 1 292,2 млн.грн. Темп зростання в порівнянні з минулорічним показником у співставних умовах становить 123,3 відсотка, що пояснюється здійсненням заохочу вальних, преміальних виплат та підвищенням рівня заробітної плати на багатьох підприємствах міста. На збільшенні податку позначилося зростання його надходжень з інших доходів платників на 7,3 відсотка та за результатами річного декларування – на 37,0 відсотків. Також, надійшло податку із сум пенсійних виплат, що перевищують три мінімальні заробітні плати, у сумі 21,4 млн.грн.
Бюджетом міста отримано місцевих податків і зборів в обсязі 644,3 млн.грн. або 106,3 відсотка до плану. Найбільшим з них є податок на майно (його питома вага становить 70,3 відсотка) – 453,2 млн.грн.
У складі податку на майно надійшло плати за землю в розмірі 430,3 млн.грн. У порівнянні з попереднім роком відбулось зростання на 81,2 млн.грн., або на 23,3 відсотка, що пов’язане, насамперед, з індексацією грошової оцінки землі (коефіцієнт становив 1,249).
Обсяг податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, склав 14,0 млн.грн. У порівнянні з минулорічним показником надходження збільшились на 13,4 млн.грн., що зумовлено надходженням податку з об’єктів нежитлової нерухомості, запровадженого з початку звітного року у зв’язку з реформуванням податкового законодавства.
Також до бюджету надійшло транспортного податку (з транспортних засобів, вік яких не перевищує 5 років) у сумі 8,9 млн.грн., що на 1,6 відсотка більше плану.
У результаті різкого підвищення загального рівня цін на товари і послуги (рівень інфляції за звітний ріксклав 143,3 відсотка) збільшились доходи платників – юридичних та фізичних осіб. Внаслідок цього обсяг єдиного податку в порівнянні з минулорічним показником зріс на 39,9 млн.грн. та становив 192,1 млн.грн. Запровадженому акцизному податку з реалізації суб’єктами господарювання роздрібної торгівлі підакцизних товарів (181,1 млн.грн.) належить 8,2 відсотка. Надходження орендної плати за користування майном комунальної власності становили 20,3 млн.грн., план виконаний на 106,8 відсотка. В порівнянні з попереднім звітним періодом їх обсяг зріс на 4,0 млн.грн. (на 24,9 відсотка), що пов’язано із погашенням боргів минулих років, у тому числі за результатами проведення претензійнопозовної роботи (1,8 млн.грн.), збільшенням нарахувань в результаті коригування орендної плати на індекс інфляції та переоформленням договорів оренди на підставі нової експертної оцінки.
У складі спеціального фонду бюджету у порівнянні з минулорічними показниками на 36,5 млн.грн. зросли власні надходження бюджетних установ, на 21,0 млн. грн. – кошти від продажу землі, на 10,7 млн.грн. – кошти пайової участі у розвитку інфраструктури міста, на 2,0 млн.грн. – надходження від відчуження комунального майна.
У цілому обсяг доходів бюджету розвитку склав 44,2 млн.грн. У розрізі джерел бюджет розвитку міста поповнився за рахунок: коштів від продажу землі – 25,8 млн.грн., коштів пайової участі у розвитку інфраструктури міста – 12,4 млн. грн., надходжень від відчуження майна комунальної власності – 5,9 млн.грн. та інших – 0,1 млн.грн.
У звітному періоді за рішеннями міської ради надані пільги зі сплати земельного податку 15 підприємствам міста, що призвело до втрат надходжень на загальну суму близько 9,0 млн.грн.
У результаті розроблених заходів щодо наповнення доходної частини бюджету та дотримання режиму економії бюджетних коштів відповідними органами виконавчої влади впродовж 2015 року до бюджету міста мобілізовано 40,5 млн.грн.
Видатки
За звітний період видатки бюджету міста проведені в обсязі 4 130,1 млн.грн., в тому числі за загальним фондом бюджету – 3 469,7 млн.грн. або 98,0 відсотків річного плану, за спеціальним фондом – 660,3 млн.грн., що становить 79,6 відсотка річних кошторисних призначень. До державного бюджету перераховано 154,9 млн.грн., або 100 відсотків планових показників.
У цілому розподіл видатків бюджету міста за галузевими напрямками представлено в наступній діаграмі.
Видаткова частина бюджету міста зберігає свою соціальну спрямованість. Майже 60 відсотків займають витрати на оплату праці з нарахуваннями працівникам бюджетних установ, надання державної допомоги, пільг, житлових субсидій та інших виплат населенню.
Освіта, фізична культура і спорт
За звітний період видатки на освіту проведені в сумі 1 085,3 млн.грн., в тому числі за загальним фондом 991,1 млн.грн., або 98,9 відсотка планових показників, спеціальним фондом – 94,2 млн.грн., або 93,3 відсотка кошторисних призначень на рік з урахуванням змін.
Основним напрямком використання коштів є загальна середня освіта, на яку спрямовано із загального фонду 579,4 млн.грн., з яких 474,3 млн.грн. (81,9 від сотка) – кошти освітньої субвенції з державного бюджету.
За рахунок субвенції з державного бюджету на утримання дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, в дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім’ях отримали допомогу та грошове забезпечення 14 прийомних сімей, в яких виховуються 28 дітей, та три дитячих будинки сімейного типу (18 дітей) на загальну суму 1,8 млн.грн. Крім того, для дитячого будинку сімейного типу Зарецьких було придбано меблі на загальну суму 47,7 тис.грн.
На заробітну плату з нарахуваннями спрямовано 739,0 млн.грн. (з яких за рахунок власних надходжень – 8,3 млн.грн.), що становить 68,1 відсотка загального обсягу видатків на галузь.
Для організації харчування дітей та учнів використано 86,4 млн.грн. (у т.ч. за рахунок батьківської плати – 28,5 млн.грн.).
На зростання видатків вплинуло збільшення кількості дітей дошкільного віку на 246 осіб, учнів – на 1654 особи, а також збільшення вартості харчування одного діто-дня.
З метою підготовки закладів до нового навчального року та усунення аварійних ситуацій проведено поточні ремонти в 175-ти закладах на загальну суму 7,7 млн.грн., що більше рівня минулого року на 29 відсотків. Додатково організовано роботу 9-ти виховних груп для 187 дітей.
Найбільше (майже втричі) у порівнянні з попереднім бюджетним періодом зросли видатки капітального характеру, які проведені в сумі 31,2 млн.грн., в то му числі за рахунок власних надходжень бюджетних установ (благодійні внески, гранти та дарунки) – 7,4 млн.грн., бюджету розвитку міста – 23,8 млн.грн. (85,5 відсотка уточненого плану).
Із загальної суми видатків на придбання обладнання використано 12,9 млн. грн., на першочергові капітальні ремонти закладів освіти – 18,3 млн.грн., з яких на погашення забогованості за виконані у минулих роках роботи – 2,1 млн.грн. Проведений ремонт 21,0 тис.кв.м покрівлі в 54-х закладах на суму 4,8 млн.грн.; в 17-ти закладах відбулась заміна 363-х вікон на загальну суму 3,1 млн.грн., виконано часткові капітальні ремонти в 18-ти установах на суму 8,3 млн.грн.
У жовтні після реконструкції введений в експлуатацію ДНЗ № 285, який розрахований на 13 груп (310 дітей).
Протягом року незадовільними темпами освоювались кошти на проведення ремонтних робіт (залишок асигнувань – 3,1 млн.грн.), внаслідок чого не завершені роботи по ДНЗ № 145, ЗНЗ № 76, № 53, ЗНВК № 77.
На фізичну культуру і спорт із бюджету міста спрямовано 32,8 млн.грн., в тому числі за загальним фондом – 30,6 млн.грн., або 98,9 відсотка планових показників, спеціальним фондом – 2,2 млн.грн., або 95,7 відсотка кошторисних призначень на рік з урахуванням змін, з яких кошти бюджету розвитку – 0,2 млн.грн. Найбільша частка видатків (68,5 відсотка) – це витрати на заробітну плату з на рахуваннями (22,5 млн.грн.). У минулому році для ДЮСШ “Україна” придбано спортивний академічний човен-двійка безрульна і вперше за три роки за рахунок коштів бюджету розвитку проведено вибіркові капітальні ремонти в двох за кладах (ДЮСШ № 5 та ДЮСШ “Україна”).
Охорона здоров’я
По установах охорони здоров’я використано 785,6 млн.грн., у тому числі за рахунок загального фонду – 668,4 млн.грн. (96,6 відсотка річного плану), спеціального фонду – 117,2 млн.грн. (94,4 відсотка кошторисних призначень на рік з урахуванням змін).
Видатки загального фонду проведені за рахунок медичної субвенції з державного бюджету в сумі 522,1 млн.грн. та коштів бюджету міста – 146,3 млн.грн.
Найбільшими напрямками використання коштів бюджету міста є утримання лікарень (66,5 відсотка) і центрів первинної медикосанітарної допомоги (16,1 відсотка).
На оплату праці з нарахуваннями працівників спрямовано 65,9 відсотка загального обсягу видатків на галузь або 517,4 млн.грн. (за рахунок власних надход жень бюджетних установ – 12,0 млн.грн.).
Позитивними є структурні зміни використання коштів та збільшення питомої ваги видатків на придбання медикаментів, медичного обладнання та проведен ня капітальних ремонтів. Порівняно з минулорічними показниками видатки на медикаменти зросли більш як на 60 відсотків – 80,4 млн.грн. (у т.ч. за рахунок влас них надходжень – 25,0 млн.грн.).
На придбання продуктів харчування спрямовано 10,8 млн.грн. (за рахунок власних надходжень – 1,6 млн.грн.) Забезпечені продуктами спеціального лікувального харчування 11 дітей хворих на фенілкетонурію.
Для оновлення обладнання і медичної техніки профінансовано 38,5 млн.грн. Проте не були освоєні кошти в сумі 2,8 млн.грн. для придбання 11-ти одиниць санітарного автотранспорту.
Виконані ремонті роботи капітального характеру на 41-му об’єкті в 21-му закладі на загальну суму 15,9 млн.грн.
Для задоволення потреб хворих на хронічну ниркову недостатність розпочато реконструкцію на базі КУ “Центральна лікарня Орджонікідзевського району” по бул. Шевченка, 25 для відкриття діалізного центру на 20 місць.
Культура і мистецтво
Видатки на галузь проведені в сумі 99,9 млн.грн., що становить 98,9 відсотка плану на рік з урахуванням змін.
Кошти бюджету міста спрямовані на утримання закладів культури, проведення культурномистецьких заходів, а також на фінансову підтримку 2-х театрів та кіноконцертного залу ім.О.Довженка. Більше половини цих коштів (56,6 відсотка) витрачається на утримання шкіл естетичного виховання дітей – 56,5 млн.грн.
Найбільшою статтею витрат (74,8 відсотка) є видатки на виплату заробітної плати з нарахуваннями – 74,7 млн.грн.
Видатки спеціального фонду становили 10,9 млн.грн., у тому числі за рахунок надходжень батьківської плати за навчання у школах естетичного виховання – 5,0 млн.грн. Капітальні видатки по галузі проведені в обсязі 5,1 млн. грн., з яких за рахунок бюджету розвитку – 3,8 млн.грн., власних надходжень бюджетних установ – 1,3 млн.грн. Із загальної суми капітальних видатків на поповнення бібліотечних фондів (3412 примірників), придбання комп’ютерної техніки, музичних інструментів, звукової апаратури, меблів тощо використано 1,3 млн.грн.
Капітальними ремонтами охоплено 8 закладів культури, на що витрачено 3,8 млн.грн. проти 0,4 млн.грн. за попередній звітний період. Повністю завершено ремонтні роботи в КЗ ПК “Хортицький”, відремонтовано 346,6 кв.м покрівлі дитячої школи мистецтв № 2.
Соціальний захист, соціальне забезпечення
У цілому за звітний період видатки на соціальний захист, соціальне забезпечення та компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян проведені в обсязі 953,0 млн.грн., з яких за рахунок відповідних субвенцій з державного бюджету – 888,4 млн.грн.
Кошти субвенції спрямовані на:
– надання допомоги сім`ям з дітьми, малозабезпеченим сім`ям, інвалідам з дитинства, дітямінвалідам та тимчасової державної допомоги – 585,7 млн. грн. У звітному періоді було здійснено майже 700 тис. виплат, кількість одержувачів щомісячної допомоги при народженні дитини перевищила 18 тис. осіб;
– надання пільг особам, які відповідно до законодавства мають право на отримання пільг при оплаті електроенергії, природного газу, послуг тепло, водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, твердого палива та рідкого пічного побутового палива, послуг зв’язку, а також інших передбачених законодавством пільг – 104,9 млн. грн.
За звітний період скористались пільгами на надання житловокомунальних послуг 85,5 тис.чол., придбання твердого палива та скрапленого газу – 210 чоловік, іншими пільгами – 19,5 тис.чол.;
– відшкодування додаткових виплат населенню на покриття витрат на оплату житловокомунальних послуг та на придбання твердого та рідкого пічного побу тового палива – 143,0 млн.грн. Правом отримання житлових субсидій скористалось майже 31,5 тисяч домогосподарств.
Видатки на компенсацію пільгового проїзду окремих категорій громадян в міському авто та електротранспорті, на водному і залізничному транс порті склали 57,6 млн.грн. (у тому числі за рахунок відповідної субвенції з державного бюджету – 54,8 млн.грн., за рахунок коштів бюджету міста – 2,8 млн.грн.).
За звітний період на утримання Запорізького міського територіального центру соціального обслуговування (надання соціальних послуг) використано 23,3 млн. грн., у тому числі видатки загального фонду – 21,5 млн.грн., спеціального фонду – 1,8 млн.грн. Послугами охоплено 3971 особу. В структурі видатків найбільшу частку займають витрати по захищених статтях – 86,1 відсотка. Видатки розвитку проведені в сумі 1,7 млн.грн.
На надання соціальних послуг та заходи для сім’ї, дітей і молоді використа но 2,7 млн.грн.
У літній період оздоровлено 1755 дітей (більше рівня попереднього року на 22,3 відсотка), з яких 1517 дітей, які потребують особливої соціальної уваги та підтримки. На зазначені цілі спрямовано 7,0 млн.грн.
Протягом звітного періоду проведено компенсаційних виплат фізичним особам, які надають соціальні послуги громадянам похилого віку, інвалідам, дітям інвалідам, хворим, які не здатні до самообслуговування і потребують сторонньої допомоги, 1550 особам на загальну суму 2,6 млн.грн.
За рахунок коштів бюджету міста на реалізацію заходів із соціального захисту в рамках Міської комплексної програми та за рахунок депутатського фонду витрачено 24,9 млн.грн.
Різного виду допомогу отримали понад 15 тисяч осіб з числа дітей, інвалідів, ветеранів війни і праці та інших. Матеріальну допомогу в розмірі 3,0 тис.грн. надано 1920 військовослужбовцям – учасникам АТО, щомісячну підтримку в розмірі 300,0 грн. отримували 72 члени сімей загиблих в АТО та під час участі в революції Гідності, також здійснювалось надання адресної допомоги на відшкодування витрат на житловокомунальні послуги 41-ій такій родині.
На фінансову підтримку 6 міських та 19 районних громадських організацій ветеранів та інвалідів міста спрямовано 1,2 млн.грн.
Житлово-комунальне господарство
Видатки на житловокомунальне господарство проведені в сумі 637,5 млн. грн., або 88,0 відсотків планових показників.
На благоустрій міста витрачено 71,3 млн.грн., що становить 94,4 відсотка планових показників.
На будівництво, реконструкцію, ремонт та утримання автомобільних доріг ви датки склали 104,8 млн.грн., виконання планових показників в цілому становить 78,9 відсотка. Кошти використано на:
– експлуатацію та утримання доріг – 38,6 млн.грн., планові показники вико нано на 87,1 відсотка;
– поточний ремонт доріг – 40,4 млн.грн. або 80,4 відсотка до плану (роботами було охоплено 180,4 тис.кв.м);
– капітальний ремонт доріг – 22,2 млн.грн. або 78,2 відсотка планових показників;
– проведення обстеження та паспортизації мостів, шляхопроводів і інших ін женерних споруд транспортної інфраструктури – 0,4 млн.грн.;
– будівництво, реконструкцію та ліквідацію аварійного стану доріг із запланованих 7,5 млн.грн. освоєно 3,2 млн.грн. або 42,7 відсотка. Виготовлено проектно-кошторисну документацію на проведення робіт по 7-ми об’єктах та погашено заборгованість за виконані роботи у попередньому році. Не освоєні в повному обсязі кошти на ліквідацію аварійного стану дороги по вул.Перемоги в районі міської лікарні № 6 (0,5 млн.грн. при плані 2,8 млн.грн.), реконструкцію ділянки автодороги Запоріжжя – Підпорожнянка (1,2 млн.грн. при плані 2,8 млн.грн.). В процесі роботи виникла необхідність зміни раніше прийнятих проектних рішень з наступним коригуванням проектної документації
Для забезпечення надійного та безперебійного функціонування житлово експлуатаційного господарства міста проведено видатків на загальну суму 28,4 млн.грн., які були спрямовані на оплату виконаних робіт з відновлення асфальтового покриття прибудинкових територій та внутрішньоквартальних про їздів (25,2 млн.грн. або 84,0 відсотки планових показників), забезпечення без перебійного функціонування архітектурнодекоративного обладнання 7 башт (0,4 млн.грн.), здійснення обрізки та видалення аварійних та сухостійних дерев (1,0 млн.грн.), проведення повірки 797 од. теплових лічильників (1,3 млн. грн.) та інші.
На фінансову підтримку комунальних підприємств галузі спрямовано 145,2 млн.грн., внески до їх статутних капіталів на придбання 41-єї одиниці спеціальної техніки та іншого обладнання склали 43,0 млн.грн.
Видатки на проведення капітального ремонту житлового фонду проведені в сумі 203,2 млн.грн., планові показники виконані на 87,2 відсотка. За рахунок цих коштів здійснено:
-вибірковокапітальний ремонт 14 житлових будинків, підготовлено проек тнокошторисну документацію на 36 об’єктів – 30,6 млн.грн. або 80,5 відсотка до плану (на 4-х об’єктах роботи не розпочато);
-капітальний ремонт 8-ми гуртожитків – 2,8 млн.грн. (92,6 відсотка плано вих показників);
-капітальний ремонт 13-ти будинків ОСББ – 2,9 млн.грн., планові показники виконано на 94,1 відсотка, а також проводились капітальні ремонти 9ти будинків для передачі на баланс створеним ОСББ – 1,2 млн.грн. (70,1 відсотка);
-відремонтовано шиферної та м’якої покрівель 131го будинку на суму 48,6 млн.грн. або 94,5 відсотка до плану;
-проведено роботи з модернізації, заміни, капітального ремонту 291-го ліфта на 176-ти об’єктах, виготовлено проектну кошторисну документацію на 2080 ліфтів на загальну суму 49,7 млн.грн. при плані 54,4 млн.грн. (виконання становить 91,4 відсотка);
-заміну інженерних мереж на 61-му об’єкті на суму 13,2 млн.грн. (84,6 від сотка), виконано капітальний ремонт електроживлячих стояків на 118-ти об’єк тах – 20,3 млн.грн. (96 відсотків), встановлено засобів обліку теплової енергії – 10,0 млн.грн. (58,1 відсотка). Також за рахунок зазначених коштів проведені розрахунки з погашення заборгованості за роботи, виконані в попередньому році, в обсязі 13,3 млн.грн. та інші.
На погашення заборгованості з різниці в тарифах на теплову енергію, що ви роблялась, транспортувалась та постачалась населенню, яка виникла у зв’язку з невідповідністю фактичної вартості теплової енергії тарифам, що затверджувалися та/або погоджувалися органами державної влади чи органами місцевого самоврядування, проведено видатків на суму 40,9 млн.грн.
Транспорт
З метою забезпечення належної та безперебійної роботи комунальних підприємств транспортної галузі за рахунок коштів бюджету міста надано фінансової до помоги в сумі 58,2 млн.грн., з яких ЗКП МЕТ “Запоріжелектротранс” – 56,8 млн. грн., КП “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” – 1,4 млн.грн.
Крім того, за рахунок коштів бюджету розвитку придбано 6 тролейбусів вітчизняного виробництва на суму 23,7 млн.грн. (ЗКП МЕТ “Запоріжелектротранс”), детектор вибухових речовин, автотранспорт, установка наземного живлення на загальну суму 4,8 млн.грн. для КП “Міжнародний аеропорт “Запоріжжя” тощо.
Природоохоронні заходи
На природоохоронні заходи за рахунок коштів бюджету розвитку та фонду охорони навколишнього природного середовища використано 15,7 млн.грн., що становить лише 45,3 відсотка річного плану. За рахунок цих коштів виконано послуги з озеленення міста на суму 4,7 млн.грн., завершено роботи з реконструкції самопливних каналізаційних колекторів від вул. Новгородської до ЦОС (ділянка переходу дюкером під вул.Задніпровською та залізницею) (2,1 млн. грн.) та по пр. Металургів від вул. Рекордної до вул. Лучєвої (2,5 млн.грн.), ви конано першу чергу робіт з розчищення русла р. Верхня Хортиця (0,4 млн.грн.), продовжувались роботи з реконструкції каналізаційних колекторів до КНС-1 по вул. Українській та від КНС-23 по вул. Істоміна – 4,3 млн.грн. при плані ційнонасосних станціях в сумі 2,4 млн.грн. (не відбулась процедура закупівель) та озеленення Ландшафтного парку вздовж Прибережної магістралі – 5,4 млн. грн. (проект потребує суттєвого доопрацювання).
Видатки на запобігання і ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха
На запобігання, ліквідацію надзвичайних ситуацій та наслідків стихійного лиха видатки склали 11,3 млн.грн., з яких на:
– створення матеріального резерву для забезпечення проведення заходів з по передження та ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій – 3,8 млн.грн., що ста новить 80,9 відсотка від затвердженого плану. За рахунок цих коштів придбано будівельні та паливномастильні матеріали;
-утримання та оснащення комунальної воєнізованої аварійнорятувальної служби – 3,5 млн.грн., Запорізької міської рятувальноводолазної служби – 4,0 млн.грн.
Будівництво, реконструкція та ліквідація аварійного стану об’єктів міста
Видатки на будівництво, реконструкцію та ліквідацію аварійного стану об’єктів проведені в сумі 94,4 млн.грн., що становить 65 відсотків планових призначень.
Низький відсоток виконання планових показників спричинений різким зростанням цін на предмети та матеріали, необхідністю проведення перерахунків проектнокошторисної документації та проходження нової експертної оцінки, в зв’язку з чим порушені заплановані графіки виконання робіт.
Кошти спрямовані на будівництво та реконструкцію:
-закладів освіти – 16,0 млн.грн. (67,7 відсотка планових показників). Закінчено реконструкцію будівлі та введено в експлуатацію ДНЗ № 285, виконано проектні роботи на проведення реконструкції на 6-ти об’єктах. Незадовільними темпами проводились роботи з реконструкції Палацу спорту “Юність” (освоє но 57,5 відсотка планових призначень), приміщень НВОК №110 (9,9 відсотка), ДНЗ № 186 (45,1 відсотка) тощо;
-установ охорони здоров’я – 9,2 млн.грн. (56,0 відсотків до плану). Завершено роботи з термомодернізації будівлі КУ “Центральна поліклініка Жовтневого району”, по 8-ми об’єктах виготовлено проектно-кошторисну документацію. Повільними темпами проводилась реконструкція будівлі по ліклініки КУ “Запорізька міська багатопрофільна клінічна лікарні № 9”, відділень КУ “Міська клінічна лікарня № 3”, КУ “Запорізька міська багатопро фільна дитяча лікарня № 5”, амбулаторії сімейного лікаря в сел. Теплично му, КУ “Центральна лікарня Орджонікідзевського району” під гемодіалізний центр та інші;
-об’єктів соціального значення – 3,6 млн.грн. (93,7 відсотка). Продовжено реконструкцію будівлі під соціальний готель по вул. Таганській, 8;
-житлового фонд та інженерних мереж житлових будинків – 9,6 млн.грн. (42,7 відсотка). Проведено реконструкцію внутрішніх інженерних мереж 12ти житлових будинків, крім того, тривали роботи на 20-ти об’єктах;
-мереж зовнішнього освітлення – 9,4 млн.грн. (67,1 відсотка). Виконано реконструкцію мереж зовнішнього освітлення на 13-ти об’єктах, у ході якої здійснена заміна 398 світильників на нові енергозберігаючі та прокладено 11,6 км са монесучого проводу;
-світлофорних об’єктів – 1,5 млн.грн. (65,2 відсотка). Завершено роботи на двох світлофорних об’єктах, ще по 9ти розроблено проектнокошторисну документацію та заплановано виконання робіт у поточному році;
-водогонів, водопроводів, котельних та насосних станцій, магістральних теп лових мереж – 11,3 млн.грн. (89,0 відсотків). Завершено будівництво зливової каналізації по вул. Іванова, роботи з проектування та реконструкції водопроводу технічної води для поливу зелених насаджень і технічного водопостачання парку “Енергетиків”, продовжувалися роботи з реконструкції магістральної теплової мережі по вул. Героїв Сталінграда;
-вулиць, доріг, тротуарів, зливової каналізації – 18,7 млн.грн. (77,6 відсотка);
-парків, скверів, дитячих та спортивних майданчиків – 5,6 млн.грн. (56,0 від сотків). Завершено роботи з облаштування спортивного та дитячого майдан чиків по вул. Південноукраїнській (2,4 млн.грн.), виконано розробку проектно кошторисної документації на виконання реконструкції 6ти парків та скверів по районах міста;
-інших об’єктів – 9,5 млн.грн. Розпочато роботу з реконструкції приміщень під 4 центри надання адміністративних послуг, здійснено роботи з підключення електро та водопостачання до тимчасових споруд для перебування вимушених переселенців із зони АТО.
Субвенції з бюджету міста іншим бюджетам
У звітному періоді з бюджету міста надано субвенції державному бюджету на виконання заходів Міської програми “Безпечне місто” у сумі 6,7 млн.грн., або 99,6 відсотка планових показників, з яких Запорізькому міському управлінню ГУМВС України в Запорізькій – 3,7 млн.грн. (на облаштування лінії 102, за безпечення спецавтотранспортом, комп’ютерної технікою, планшетами, авто мобільними раціями), управлінню СБУ України в Запорізькій області – 3,0 млн. грн. (на придбання спецавтотранспорту, техніки для фотографування, телевізійного контролю, відеозапису, аудіовідеоконтролю, зв’язку, комп’ютерів, при ладів нічного бачення).
Також надано іншу субвенцію обласному бюджету на завершення робіт з реконструкції та капітального ремонту вулиць та доріг комунальної власності міста, які були розпочаті у минулих роках, за рахунок коштів відповідної субвенції з державного бюджету. При плані 7,1 млн.грн. фактично використано 2,2 млн.грн.
Кредитування
На реалізацію Програми підтримки сім’ї та молоді м. Запоріжжя надано кредити 3-м позичальникам на придбання житла по вул. Республіканській, 73, вул. Бородінській, 14 та вул. М.Судця, 26 на загальну суму 2,1 млн.грн. Решта коштів у сумі 1,5 млн.грн. залишилась неосвоєною у зв’язку з відсутністю нових об’єктів забудови на первинному ринку.
За даними річної звітності про виконання бюджету міста, кредиторська за боргованість на кінець звітного періоду склала 68,5 млн.грн., у тому числі по загальному фонду бюджету (заходи з виконання державних програм соціального захисту населення за рахунок субвенцій з державного бюджету) – 67,0 млн. грн., спеціальному фонду – 1,5 млн.грн. Поточна заборгованість пояснюється взяттям на облік нарахувань по пільгах та субсидіях, виплата яких здійснюється в наступному за звітним місяці.
Публічне представлення звіту про виконання бюджету міста за 2015 рік відбудеться 18.03.2016 року о 10 годині в кім.№ 6 за адресою: вул.Сталеварів, 19, у приміщенні департаменту фінансової та бюджетної політики міської ради.