Розповідаємо, як дістатися популярних морських курортів 

Літо в самому розпалі. А коли на вулиці така спека, людям хочеться бути ближче до води. Зараз містяни можуть комфортно відпочити на берегах Дніпра, оновленому Правобережному пляжі в Запоріжжі, але морські курорти Азова ваблять своєю близькістю та колоритом.

Кирилівка

Найулюбленіший пляжний морський курорт на березі Азовського моря, де вибір за комфортом та цінами дозволяє знайти будь-кому житло за смаком, а точніше – «за гаманцем», тому що Кирилівка вважається недешевим курортом.
Приїхати до Кирилівки із Запоріжжя можна на автобусі або на маршрутці. Ціни стартують від 200 грн. Один із найбільш оптимальних способів дістатися Кирилівки – скористатися онлайн-сервісом з пошуку попутників BlaBlaCar. Наприклад, у літній період в Кирилівку щодня публікується близько 50 поїздок. Це дозволяє трохи зекономити кошти й з’їздити в комфортних умовах. Із Запоріжжя до Кирилівки можна доїхати за приблизно 150 грн і 3 години.

kirilov

Бердянськ

Один із найпопулярніших морських курортів Приазов’я, який щорічно відвідує близько півмільйона українців. У Бердянську є чимало красивих та мальовничих місць. У місті створені усі умови не тільки для гарного відпочинку, насолоди сонцем та морем, але і для знайомства з унікальними куточками південних степів України.

Через місто проходять автомобільні дороги Т-0815, Р-37, якими зручно добиратися до курорту. На BlaBlaCar маршрут до Бердянська є одним з найбільш популярних у літній сезон. Із Запоріжжя до Бердянська можна доїхати навіть за 120 грн і за приблизно 3 години.

Бердянськ з висоти пташиного польоту

А ось поїздом їхати із Запоріжжя зовсім не варто, адже вони курсують переважно вночі й понад 5 годин, ще й білети коштують приблизно 500 грн.

У Бердянськ на Азовське море регулярно їздять маршрутки та автобуси, які відрізняються рівнем комфорту та кількістю посадкових місць. Основна маса маршруток приїжджає на центральний автовокзал. Хоча деякі перевізники розвозять туристів по пансіонатах та базах. Доїхавши до Бердянська, вони висаджують відпочивальників спочатку в районі АКЗ, потім на автовокзалі, залізничному вокзалі, а далі везуть пасажирів на бази відпочинку в районі Третього пляжу та на Дальню косу. Маршрут може змінюватися залежно від перевізника. Нерідко буває, коли маршрутка зупиняється прямо біля воріт потрібного пансіонату чи бази відпочинку. У цьому явний плюс приватних перевезень. Ціни на автобуси та маршрутки до Бердянська стартують від 150-170 грн.

Алгатир (ниніБогатир)

Щонайменше втричі дешевший за популярні Кирилівку та Бердянськ, з унікальною природою, цілющим повітрям і маленькими солоними хвилями. Населеного пункту Алтагир немає на мапі, але є десятки тисяч людей, які скажуть, що відпочивали в Алтагирі. Їм варто вірити. Село Алгатир розташоване в Якимівському районі Запорізької області на узбережжі Молочного лиману Азовського моря, в який впадає річка Молочна. Тут же розташоване Алтагирське лісництво з розкішним сосновим бором, а навколо – запорізькі степи. Окрім баз відпочинку та таборів, іншої туристичної інфраструктури – атракціонів, ресторанів, дискотек тощо – в Алтагирі немає. Зате є місця, де можна розгорнутися: або прямо на узбережжі, або в імпровізованому кемпінгу. Алгатирці кажуть, що нині у них найдешевший відпочинок на Азовському морі. Зупинитися в організованому кемпінгу можна за ціною від 15 грн з автівки. Вартість проживання на добу з однієї людини починається від 50 грн.

Курорт Алгатир

Краще за все їхати сюди на власному авто. Від Запоріжжя відстань – 150 км. Можна доїхати потягом до Мелітополя, звідти автотранспортом – попутками чи рейсовими автобусами. Відстань – близько 40 км. Можна дістатися рейсовим автотранспортом райцентру Якимівка, звідти до Алтагиру 10 км.

Арабатська стрілка 

Арабатська стрілка об’єднує 3 курортних села під назвою Генічеська Гірка (Генгірка), Стрілкове та Щасливцеве. Тепле море, піщані пляжі з дрібним черепашником, відсутність поблизу густонаселених міст та промисловості робить місцеві курорти оптимальними для сімейної відпустки далеко від міської метушні. Водночас у селища досить потужна інфраструктура, широкий вибір житла на різний гаманець.

arabatskaya-strelka

Зазвичай запоріжці їздять на відпочинок до Азовського узбережжя Херсонщини на поїздах та електричках, що курсують до міста Генічеськ. А звідти добираються на маршрутці чи таксі на саму Арабатку. Але у зв’язку із карантином міжміське сполучення нерегулярне або обмежене у виборі часу, коли потрібно їхати.

Райдшеринг або спільні поїздки з попутниками вже давно стали для українців зручною альтернативою пересування між містами. Опція стає особливо актуальною під час активного літнього сезону, коли залізничне сполучення з невеликими містами незручне або повністю відсутнє, а графік громадського транспорту та рівень комфорту не задовольняє потреби пасажирів.

Так, за допомогою онлайн-сервісу з пошуку пасажирів із Запоріжжя до Генічеська можна доїхати за 150 грн.

Читайте також: На Запоріжжі туристів на матрацах віднесло у відкрите море