16 червня до Запоріжжя з офіційним одноденним візитом прибув державний секретар Ватикану, кардинал П’єтро Паролін. Під час перебування саме у Запоріжжі представник Папи Римського офіційно оголосить про початок гуманітарної акції Ватикану  “Папа для України” для постраждалих внаслідок конфлікту на сході України.

Нагадаємо, 24 квітня католики світу на заклик Папи Франциска розпочали збір допомоги для України (пожертви тривають і зараз). Окрім того, значна сума пожертв виділена особисто Папою Римським. Для розподілу цієї допомоги створено спеціальний технічний комітет. Головою цього комітету призначений добре відомий багатьма гуманними справами в Запоріжжі єпископ Ян Собіло.

Єпископ Харківсько-Запорізької дієцезії Римсько-Католицької церкви в Україні Ян Собіло у вівторок в прес-центрі «Журналіст» розповів:

–  Державний секретар Ватикану — це друга особа після Папи Римського, його посаду можна прирівняти до прем’єр-міністра світської держави. В плані візиту кардиналу П’єтро Пароліна – зустрічі з офіційними особами, зустрічі з бідними людьми, які отримують обіди в їдальні «Добрий хліб» при католицькому храмі. О 15 годині в Храмі Бога-Отця Милосердного (біля цирку) відбудеться спільна молитва, на яку може прийти кожен бажаючий.   Там же посланець Ватикану оголосить головні завдання, які Папа Франциск поставив перед своїм делегатом в Україні.

Також презентовано сайт проекту “Папа для України”. На сторінці popeforukraine.com.ua  є спеціальні форми для для тих, хто потребує допомоги.

– Є багато нужденних, особливо в селах,  де немає Інтернету,  – говорить єпископ Ян Собіло. – То просимо усіх допомогти їм – надрукувати форму, разом заповнити, надіслати нам поштою (69035, Запоріжжя, вул. Заводська, 21А) або занести до Храму. Телефон  Храму: (061) 213-33-33. Ми маємо велику надію на щиру допомогу небайдужих людей, бо кошти від Папи Римського треба надати найбіднішим з бідних. Комітет розглядатиме запитання на допомогу від окремих людей, родин, організацій, але не на великі проекти, а на конкретну адресну допомогу.

Кардинал Паролін розпочинає свій візит до України із Запоріжжя, яке є серцем України, потім відвідає столицю, де  зустрінеться з Президентом України, представниками державної та місцевої влади, єрархами Католицької Церкви, вимушеними переселенцями та комітетом “Папа для України”.

– Унікальним є той факт, що саме в Запоріжжі відбудуться перші офіційні зустрічі державного секретаря Ватикану, кардинала П’єтро Пароліна, виступи та заяви, – зазначив директор департаменту культури, туризму, національностей та релігій Запорізької облдержадміністрації Владислав Мороко. – Ми відчуваємо велику вдячність за це. В нашій прифронтовій області зберігаються мир та взаємна повага між представниками всіх релігій. Проходять спільні акції, діє координаційна рада церков.

Олена ПІДДУБНА