Україна та Ірландія 16 червня зіграли у груповій стадії Євро-2016. І хоча збірна Північної Ірландії сенсаційно обіграла збірну України, поєдинок закінчився з рахунком 0:2, запорожці до останнього вірили в свою збірну. Підтримати українську команду на фан-зоні зібралося понад 5 тисяч містян. Серед уболівальників також кричали, свистіли і переживали за «наших» представники міської та обласної влади: голова Запорізької обласної державної адміністрації Костянтин Бриль, Голова Запорізької обласної ради Григорій Самардак, перший заступник міського голови Сергій Мішок, заступник мера Анатолій Пустоваров та інші.

«Я думаю, що всі запорожців прийшли на фан-зону з одним настроєм – з настроєм на перемогу. Я сподіваюся, що підтримка нашої фанзони, підтримка всіх українських уболівальників допоможе нашій команді перемогти», – впевнено говорив перед початком матчу Анатолій Пустоваров.

У цей день вболівальники довели, що Запоріжжя – по-справжньому футбольне місто, і у багатьох запорожців футбол займає важливе місце в житті.

IMG_0112Станіслав, 28 років:  

– На фанзону я ходжу кожен день, навіть якщо мені в ніч на роботу, я всі матчі по радіо слухаю. Сьогодні я розфарбував обличчя у жовто-блакитні кольори повністю, тому що грає наша збірна і щоб усім було видно, що я вболіваю за Україну. Футболом я захоплююся ще з 10 років. Найяскравіше враження було, коли Україна вийшла на Чемпіонаті світу на 24 місце. А ще знаковим для мене був матч, коли Запорізький Металург приймав у себе київлян та переміг їх.

DSC_0838Ліза, 11 років:

– Я просто фанатію від футболу, дивлюся кожен матч. Завдяки футболу я знайшла багато гарних друзів. Одного разу я була на футбольному матчі і познайомилася з хлопцями, які вболівали за ту ж команду, що і я. Ми разом стали підтримувати нашу команду, і врешті решт вона перемогла. З тих пір я продовжую спілкуватися з цими хлопцями, ми стали дуже хорошими друзями.

DSC_0889Олег Коломоєць, депутат міської ради:

– Ми як громадяни, як патріоти вболіваємо за усі досягнення нашої збірної. Я дуже пишаюся, що українці пробилися на чемпіонат Європи. І я впевнений, що Україна досягне дуже гарних результатів. В цьому ми їй допоможемо. Я думаю наші позитивні думки, флюїди стануть їй у нагоді. Фан-зону зробили дуже гарну, це свято для всіх запоріжців. Які б у нас не були між собою непорозуміння, тут ми збираємося, у нас немає жодних суперечок, ми всі в єдиному пориві, всі підтримуємо Україну незалежно від того, яке у кожного соціальне становище. Це чудово, що все Запоріжжя об’єднується задля таких гарних речей.

У дитинстві я й сам грав у футбол, а як же не грати. Ми цим жили! Шкільні вікна я, звісно, не бив, але усі перерви ми проводили на спортивному майданчику біля школи. Зазвичай я був воротарем.

IMG_20160616_191717Анатолій та Ірина Авраменко, з донечкою:

– Сьогодні наша донечка вбралася у сукню жовто-блакитного кольору. Ми не шили його спеціально для матчу. Насправді, воно купувалося для випускного у дитячий садочок. Наша принцеса справжня патріотка і сама обрала такий костюм. А також вона любить футбол, але найчастіше вболіває за єдиного гравця – свого батька. Раніше Анатолій професійно грав у «Торпедо» разом з Тарасом Степаненко, але життя так склалося, що йому довелося покинути професійний футбол. Проте футбол продовжує займати у нашій родині важливе місце. Сьогодні ми прийшли вболівати за збірну України, і дивимося на колишнього товариша по команді на великому екрані. Слава Україні!

Марина Ботнарева, фото автора