26 вересня міський голова Запоріжжя Володимир Буряк зустрівся з послом Вірменії Тіграном Сейраняном та представниками Німеччини – послом Анкою Фельдгаузен та Генеральним консулом Штефаном Кайлем

Німецьких гостей зацікавила реформа децентралізації та її результати для Запоріжжя. Володимир Буряк зазначив, що завдяки її реалізації бюджети громад значно збільшилися, втім зросли й обсяги повноважень, для яких додаткового фінансування поки не передбачено.

– Це стосується, у першу чергу, сфер освіти та медицини. Наприклад, ситуація з придбанням ліків для хворих на цукровий діабет та ниркову недостатність. Ми не можемо людей залишити наодинці з проблемами, тому шукаємо на це кошти із міському бюджету. Гроші, здавалось би, не захмарні – 30 чи 40 мільйонів, але їх можна було б спрямувати на ремонти шкіл чи дитсадків, – сказав Володимир Буряк.

Також під час зустрічі обговорили співробітництво Запоріжжя з Німеччиною, зокрема тісне спілкування із містами-побратимами, термомодернізацію дитсадка №100 та придбання транспорту в Берліні.

Транспортне питання цікавило й гостей із Вірменії. Тігран Сейранян відзначив позитивний досвід Запоріжжя в галузі збирання трамваїв власного виробництва.

– На жаль, у Єревані всі трамвайні лінії ліквідовані. Сьогодні перед муніципалітетом стоїть завдання оновлення автобусного парку, тож досвід придбання цього транспорту в Запоріжжі для нас є дуже корисним, – відзначив посол.

Читати також: У Запоріжжі обговорили проведення масштабного напівмарафону