19 травня в Запорізькій загальноосвітній школі «Основа» відбувся  загальноміський навчальний семінар з питань роботи благодійних фондів при навчальних закладах.

На захід, організований департаментом освіти і науки, молоді та спорту міської ради, були запрошені керівники шкіл, дитячих садків, позашкільних навчальних закладів обласного центру. Надалі такі семінари відбудуться в усіх районах Запоріжжя.

Директор департаменту освіти і науки Юлія Погребняк зазначила, що, незважаючи на те, що зібрані благодійними фондами кошти допомагають навчальним закладам вирішувати проблеми, на які, як правило, не вистачає бюджетних асигнувань, батьки часто не знають, куди йдуть ці гроші, тому і вважають їх своєрідними «поборами». У той же час робота благодійних фондів чітко регламентована законодавством. Хоча департамент не виключає, що в окремих навчальних закладах, можливо, і існують деякі недоробки, які викликають невдоволення батьків.

Протягом півтора місяця в Запоріжжі вивчався досвід роботи благодійних фондів. На основі отриманої інформації для керівників навчальних закладів були підготовлені рекомендації щодо оптимізації діяльності цих структур.

Юрисконсульт департаменту освіти і науки міської ради Олександр Заїка поінформував присутніх про принципи і види благодійної діяльності. Він підкреслив, що благодійна допомога від батьків повинна бути добровільною і не обов’язково фінансовою, а й у вигляді надання робіт та послуг. Але все це в статуті благодійного фонду повинно бути прописано до дрібниць. При цьому найкращим варіантом є ситуація, коли фонди допомагають навчальним закладам не грошима, а передаючи вже придбане за них обладнання, матеріальні цінності, матеріали для ремонту тощо.

Директор департаменту Юлія Погребняк нагадала, що благодійні фонди є самостійними юридичними особами. Ніхто не має права втручатися в їх діяльності. Благодійні фонди при запорізьких школах, дитячих садках традиційно створюються батьками, адміністрація школи і вчителі не беруть участь в їх роботі і зборі коштів. При цьому здача грошей в благодійні фонди не є для батьків обов’язковою.

Учасникам семінару розповіли про найбільш успішний досвід роботи благодійних фондів при школах, дитячих садках Запоріжжя.

Ірина ГАВРИЛЕНКО