Результатом спецоперації, проведеної фахівцями Головуправління Нацполіції в Запорізькій області, спільно з працівниками СБУ, стало затримання групи осіб, на рахунку яких ряд розбійних нападів на банківські установи, ювелірні салони, ломбарди, магазини. Дії цієї злочинної групи кваліфіковані як бандитизм. Протягом кількох місяців співробітники кримінальної поліції, інших оперативних служб та слідчого управління ГУНП в Запорізькій області спільно з працівниками СБУ проводили оперативне документування озброєної злочинної групи, яка, протягом кількох останніх років скоїла ряд особливо тяжких злочинів, у числі яких розбійні напади.

Як прокоментував подію т.в.о. начальника ГУНП в Запорізькій області генерал поліції третього рангу Віктор Ольховський, зловмисники ретельно готували кожний злочин, вивчаючи підходи до об’єкту, графік роботи, аналізуючи кількість відвідувачів у конкретний проміжок часу, тощо. Ролі у банді були чітко визначені. Зловмисники мали на озброєнні значну кількість зброї. Наразі обшуки ще тривають, але поліцейськими вже вилучено чотири автомати, кілька пістолетів та велику кількість набоїв до них. Широко використовували злодії й форму співробітників правоохоронних органів, намагаючись ввести в оману людей, які перебували на місці скоєння злочинів. 18 травня, близько 14.30, група скоїла свій останній напад на ювелірний магазин по вулиці Жуковського в Запоріжжі. Після цього, у ході спецоперації було затримано шість безпосередніх учасників цієї банди. Під час блискавичного затримання зловмисників вони, не зважаючи на те, що були озброєні, як кажуть «до зубів», не змогли вчинити опору.

Наразі тривають обшуки за місцями мешкання учасників злочинного угрупування, де також вилучається зброя, боєприпаси та награбовані золоті вироби.

Зловмисникам інкримінується ряд статей Кримінального кодексу України. В цілому ж їх діяльність кваліфікована як бандитизм. Такі злочини караються позбавленням волі на строк до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна. Триває досудове розслідування.

Прикметно, що бандитському угрупуванню вже інкриміновано п’ять злочинних епізодів та оголошено підозру у скоєнні п’яти розбійних нападів. Досудовим розслідуванням зібрано докази того, що даною злочинною групою в період часу з листопада 2015 року вчинено ряд розбійних нападів та інших особливо тяжких злочинів проти власності на території Запоріжжя. Організатором банди був 28-річний запоріжець, який залучив до неї своїх родичів та знайомих, створивши таким чином стійку, згуртовану і добре озброєну злочинну групу.

Шістьох активних членів бандитського угрупування затримали у ході ювелірно проведеної працівниками ГУ Національної поліції в Запорізькій області та СБУ спецоперації. Потрібно зазначити, що завдяки професійним діям правоохоронців злодії не змогли вчинити опору, не зважаючи на наявність великої кількості зброї армійських зразків.

Всього під час обшуків у зловмисників вилучено чотири автомати Калашникова, три бойових пістолети та пістолет травматичної дії, гранату «Ф-1», чотири спеціальних жилети з написом «СБУ», п’ять «балаклав», а також сорок піддонів з золотими виробами, награбованих під час останнього нападу. За місцем мешкання членів групи також вилучено велику кількість золотих виробів, зброю та боєприпаси. Стосовно осіб затриманих – всі вони мешканці Запоріжжя та області. Ніде не працюють. Четверо раніше вже мали проблеми з законом. Триває досудове розслідування, розпочате за кількома статтями Кримінального кодексу України. Поки що затриманим інкриміновано п’ять розбійних нападів на банківські установи та ювелірні крамниці. Остаточну кількість злочинних епізодів на рахунку злочинної групи встановить подальше розслідування.

Євген ПАНТЕЛЕЄВ