Шановні читачі, ми починаємо проект, аналогів якого не було в Україні – тепер учні різних регіонів країни зможуть спілкуватися між собою на сторінках українських видань Сходу та Заходу. Запитання й відповіді патріотичної тематики в аспекті історії, культури та сучасності будуть друкуватись одночасно в газеті «Добра справа» (м. Долина Івано-Франківської області) та «Запорозька Січ» (м. Запоріжжя). В тематичному діалозі з учнями Запорізької гімназії № 27 (навчальний заклад нового типу, створений для обдарованих та здібних дітей) зійдуться учні Долинської школи № 7.

 

Отже, запитання від учнів школи № 7 і відповіді учнів школи № 27.

  1. 1. Що для вас українська мова? (Сльозко Євгенія, 7-б клас).

– Українська мова – це мова моїх батьків. Державна мова мого народу і моя особисто розмовна мова.  (Жданова Валерія, 8-а клас).

  1. Чим ви захоплюєтесь? У вашій школі є позакласні гуртки? (Канюк Віктор, 8-б клас).

– В моїй гімназії є театральний, хоровий, інтелектуальні гуртки, азбука життя, де мають змогу займатися учні, в яких до цього є нахил та здібності. (Ульянова О., 8-б клас).

  1. 3. Чи відпочиваєте ви в дитячому таборі «Молода гвардія»? (Пліш Юлія, 7-а клас).

– Так, звичайно, в таборі «Молода гвардія» відпочивають учні, які досягли високих освітніх результатів з предметних олімпіад ІІІ Всеукраїнського етапу. (Єва 9-а клас).

  1. Які свята проводите в лютому, крім Дня Валентина? (Надольська Іра, 9 клас).

– В лютому в нас дуже різноманітний спектр заходів. В гімназії вирує шкільне життя. (Євенко Ангеліна, 7-б клас).

  1. 5. Чи любиш ти читати? Які книги справили на тебе найсильніше враження? (Васильків Мар’ян, 6-б клас).

– Все перенесено на потік. Найскладніше в мене, мабуть, як і в усієї сучасної  школи – це читання літератури. (Іваднєв Я., 8-а клас).

  1. Як проводите час між уроками на перервах? (Івонюк Олег, 11-б клас).

– Враховуючи те, що в нас дуже щільний графік, намагаємося кожну хвилину використати раціонально, бо ще йдуть олімпіади. А наш клас дуже сильний в навчанні. Тому бігаємо до вчителів за наступною порцією пояснень з того чи іншого питання. Можливо зустрінемось на предметних Всеукраїнських олімпіадах. (Хелемендик О., 8-б клас).

  1. 7. Чи плануєте екскурсію до нас, на Долинщину? (Швед Іра, 10 клас).

– В учнів нашого класу є бажання познайомитись з історією вашого краю, так як там народилося багато видатних постатей Всеукраїнського значення. У мріях є завітати до вашого краю на весняних канікулах. (Ленченко І., 10 клас).

От таким у нас вийшов перший діалог. До речі, цей захід не закритий, директори інших шкіл можуть також долучити своїх вихованців до нового проекту.

 

Юрій ХАРЧЕНКО