Педагоги шкіл вчать дітей не тільки читати і рахувати. Вони виховують справжніх громадян, які готові захищати Батьківщину, допомагати військовим і тим, хто опинився в складних ситуаціях

Один із напрямків роботи вчителів – це волонтерська діяльність, допомога тим, хто на неї дуже сподівається. Так, в зону АТО через благодійні фонди та волонтерів школярі неодноразово відправляли продукти харчування, засоби гігієни, одяг, взуття та теплий одяг.

Ще в кінці серпня 2014 року в місті стартувала акція «Квітка зів’яне – життя бійця розквітне» (збір коштів на допомогу бійцям в зоні АТО та вимушеним переселенцям). Активними учасниками цієї акції були всі загальноосвітні навчальні заклади, серед яких відзначились гімназія №31, гімназія №6 та спеціалізована школа №7.

Акцію написати листи та намалювати малюнки, виготовити обереги солдатам, які охороняють наш спокій, оберігають добробут всіх родин і воюють за єдність нашої країни підтримали всі учні шкіл міста. Вони почали писати листи бійцям в зону АТО, з малюнками, зі словами подяки та підтримки, з щирими побажаннями перемоги та миру. Всі листи дітей зворушливі, просякнуті любов’ю та турботою, гордістю та вдячністю за подвиги українських солдатів, за їх незламність та глибокий патріотизм, та в кожному листі є незмінне прохання: «Повертайтеся живими».

     В тому ж 2014 році в місті стартувала акція «Порадуємо Героя» щодо збору макулатури в навчальних закладах міста, залучення до акції мешканців міста. На отримані кошти було придбано для наших бійців в зоні АТО до Дня Св. Миколая солодощі та фрукти.

Також колективи навчальних закладів міста активно допомагають пораненим бійцям, які перебувають на лікуванні в обласному шпиталі.

З метою впровадження інноваційних методів управління, оновлення освітнього менеджменту, залучення педагогічної громадськості  Запоріжжя до вирішення актуальних проблем освітньої галузі, розробки засад регіональної освітньої політики вперше за ініціативою міського голови Володимира Буряка у лютому 2016 року створено міську раду директорів загальноосвітніх навчальних закладів, як консультативно-дорадчий орган.

У її складі – 12 досвідчених керівників різного типу закладів з високими рейтинговими показниками освітніх досягнень учнів та педагогів у місті, області, Україні, інноваційними підходами в організації навчально-виховного процесу, традиціями. Серед них: Солдатенко О.В. (ліцей №99), Зайковська О.А. (колегіум «Елінт»), Пархоменко І.В. (ліцей №62), Саміло К.М. (ліцей «Перспектива»), Рівкін А.Д. (ліцей «Логос»), Терновська Л.І. (гімназія №71), Кириченко О.А. (ЗОШ №15), Білоус К.А. (спеціалізована школа №7), Демченко А.Г. (ЗНВК №110), Кругла Л.Ю. (гімназія №46, депутат Запорізької міської ради), Могилін О.В. (ЗНВК №42).

Проведено 3 робочі засідання за участю міського голови та його заступника з питань діяльності виконавчих органів ради Анатолія Пустоварова. Робочими групами членів міської ради директорів ЗНЗ підготовлено 3 проекти цільових програм з питань вирішення актуальних питань в освітній системі.

 

Юрій Харченко