Відбірковий конкурс Всеукраїнського фестивалю сучасної пісні та популярної музики «Червона рута-2017» відбувся минулої суботи у ПК «Орбіта» за інформаційної підтримки газети «Запорозька Січ».
Відбірковий тур проводиться у Запоріжжі вже в п’ятнадцятий раз. У ньому виступили 24 учасники з Запоріжжя та області, інших регіонів країни. На сцену виходили чотири рок-групи, три учасники в жанрі «Акустична музика», один виступив у жанрі «Фольклорна музика», інші представляли популярну музику. Переможці виступлять у фіналі, який відбудеться в майбутньому році.
Участь у фестивалі безкоштовна – це дає можливість всім молодим людям, які прагнуть зробити перші кроки в музиці, бути поміченими. Саме з «Червоної рути» починало свою кар’єру багато відомих сьогодні не тільки в Україні, але і в інших країнах виконавців. Наприклад, наш земляк Антон Якубовський, який переміг два роки тому на відбірковому турі й посів друге місце у фіналі конкурсу. Тому шанс є у кожного учасника.
– На жаль, кількість учасників з року в рік зменшується. На перших фестивалях збиралося до двохсот учасників, – розповіла в. о. директора методичного центру культури і мистецтв Оксана Герман. – Можливо, це пов’язано з активним розвитком телевізійних шоу-проектів – молоді таланти прагнуть потрапити саме туди, де про них швидше дізнаються. Тому підтримка, яку надає фестивалю газета «Запорозька Січ», вкрай важлива. Без вашої підтримки ми б просто не могли поширити інформацію про фестиваль.
Не кількістю, а вмінням
Водночас голова журі, виконавчий директор «Червоної рути» Мирослав Мельник зазначає, що, незважаючи на зниження кількості учасників, професійний рівень сьогоднішніх учасників конкурсу значно вищий, ніж у перші роки.
– Фестивалю – 27 років. Сьогодні в Україні він найстарший і поважний, – підкреслив він. – Всі ці роки ми знаходили невідомі імена і виводили їх на велику сцену. Відкрили 90 відсотків зірок української естради: «ВВ», «Брати Гадюкіни», «Сестри Тельнюк», «Кому вниз», «Табула раса», «ТМК», «Тартак», «Океан Ельзи», співаків Пономарьова, Павлика, Лорак, Могилевську, Альошу, Еріку. Всіх не перерахувати. Багато з них сьогодні працюють за кордоном.
Мирослав Мельник зазначає, що Запоріжжя є для організаторів фестивалю дуже важливим центром. Тут традиційно сподіваються знайти гарну рок-музику, фольклор. Запоріжжя славиться і акустичною бардівською музикою. І, звичайно ж, виконавцями популярної музики.
Організатори зазначають, що сьогодні в Україні кульгає жанр популярної музики. Тому в рамках «Червоної рути» діє школа-майстерня, яка готує вокалістів до фіналу. Свого часу в ній навчалися Ані Лорак, Наталя Могилевська, Олександр Пономарьов.
– Ми не є телепроектом, учасники якого можуть за тиждень стати зіркою і також швидко зникнути, – каже Мирослав Мельник. – Ми тривалий час працюємо з нашими виконавцями, готуємо їх до великої сцени. І лише після довгої роботи до них приходить заслужена популярність. Як правило, цей шлях займає від двох до чотирьох років.
Фестиваль – україномовний. Одне з його завдань – довести, що українська мова може бути присутня у будь-яких музичних жанрах, а Україна здатна внести в світову скарбницю своїх сучасних виконавців – вокалістів та інструменталістів.
Спочатку – нагодувати дітей
На думку організаторів, сьогодні відбувається формування нового ринку масової музики. Досі на радіо і телебаченні на 80 відсотків була присутня російська музика. Своїх же виконавців ми не чули.
– Ми розраховуємо виправити ситуацію. Але для того, щоб вітчизняні виконавці стали настільки сильними, щоб конкурувати з іншими, необхідна підтримка з боку держави і з боку ЗМІ. Спочатку мати повинна нагодувати дитину, а вже потім – гостей. Тому ми повинні захищати власний музичний ринок. І тут я дуже сподіваюся на підтримку газети «Запорозька Січ». Сподіваюся, що будемо зустрічатися з вами частіше, – сказав Мирослав Мельник.
Переможцем відбіркового конкурсу став запоріжець Герман Романченко. Йому – 21 рік, останні п’ять наполегливо займається музикою. Навчається на другому курсі вокального відділення Київського національного університету культури і мистецтв. А до цього закінчив запорізьку школу №1 і коледж радіоелектроніки.
– У своїй перемозі сумнівався до останнього моменту – були сильні суперники, – розповів співак. – Шикарні враження – словами не передати! Шалено вдячний за те, що дали можливість показати свій талант, свої можливості, майстерність і гідно їх оцінили. Чудово, що заходу приділила увагу преса – ваша газета. Для артиста дуже важливо, коли про нього знають не тільки у вузькому колі.
Член журі конкурсу, головний редактор газети «Запорозька Січ» Володимир Рибальченко нагородив Германа безкоштовною передплатою на газету і вручив сертифікат на фотосесію, яку проведе фотохудожник редакції.
– Ми з готовністю підтримали проведення конкурсу. Будемо співпрацювати і в подальшому, – звернувся до учасників Володимир Рибальченко. – Ви ще раз довели, що запорізька земля багата талантами. І наше завдання – допомогти їм розкритися. Вірю, що ви зможете досягти найбільших висот у мистецтві. І понесете славу рідного краю далеко за межі нашої країни. Бажаю кожному з вас знайти свою «квітку надії» – свою червону руту.