В міськраді пройшло чергове засідання міської координаційної ради з питань розвитку підприємництва. Відкриваючи захід, заступник міського голови Валерій Еделєв запросив підприємців взяти участь у традиційному Покровському ярмарку, присвяченому Дню міста.

– У цьому році він відбудеться 8 жовтня. Про умови участі можна дізнатися в департаменті надання адміністративних послуг та розвитку підприємництва міської ради або в районних адміністраціях за місцем реєстрації бізнесу, – нагадав він. Підприємців турбувало, чи будуть контролюючі органи перевіряти учасників ярмарку. Начальник управління держнагляду за дотриманням санітарного законодавства головного управління Держпродспоживслужби в Запорізькій області Світлана Власова відповіла, що співробітники Держпродспоживслужби мають на це право і будуть виконувати свої обов’язки 8 жовтня під час заходу на Набережній магістралі. Виконуючий обов’язки начальника управління Держпродспоживслужби в місті Запоріжжі Сергій Приходько розповів про структуру та повноваження нового органу. За його словами, в управлінні два відділи: безпеки харчових продуктів та дотримання санітарного законодавства. Всього в штаті 10 працівників, з яких 6 – держслужбовці.

Найбільше запитань у підприємців було до начальника Запорізької міської лікарні ветеринарної медицини Світлани Лісницької. Приватний підприємець Роман Романов, що торгує молочною продукцією на Шевченківському ринку і має ще декілька торгових точок з тим же асортиментом по місту, запитував, чому з 25 серпня він щоденно повинен платити 6 грн. 40 коп. за перевірку документів по кожній позиції, що у нього в продажу. «За що наказують підприємців? Чому я повинен платити за перевірку молока, яке вже має сертифікат якості від переробного заводу?! Чому тоді не вимагають цього ж від розташованого поруч з ринком магазину, де продається таке ж саме молоко, як і в мене?», – допитувався він. Світлана Лісницька відповіла, що її підлеглі працівники лабораторій на ринках міста діють згідно з законодавством. Це питання викликало жваву дискусію у членів координаційної ради. Підприємці вважають, що такі дії контролюючих інстанцій спонукають їх іти з ринків, від цивілізованої торгівлі, ставати стихійниками і торгувати на зупинках і по дворах.

Зважаючи на те, що це викликає соціальне напруження, Валерій Еделєв запропонував повернутися до питання на наступному засіданні.

Члени координаційної ради також обговорили, як іде розробка стратегії розвитку малого та середнього бізнесу в Запоріжжі в рамках проекту «Партнерство для розвитку міст».

– Пропоную членам координаційної ради, громадським організаціям підприємців активніше вносити пропозиції до стратегії розвитку малого і середнього бізнесу. Адже це

шанс відстоювати свої інтереси. Документ ми хочемо презентувати вже в цьому році, – зазначив Валерій Еделєв. Ірина ГАВРИЛЕНКО