В стадії виконання два заходи, в тому числі розробка проєкту щодо встановлення автоматичних засобів спостереження за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря

У Запоріжжі ще восені 2020 року за ініциативою міського голови Володимира Буряка була прийнята угода про спільні дії Запорізької міської ради та промислових підприємств у сфері покращення стану довкілля м. Запоріжжя. І минулого тижня депутати міськради та облради перевірили, як виконує умови «Запорізький абразивний комбінат».262688200_1504993356526591_7413404180908506595_n

На підприємстві відбулось виїзне засідання обласної та міської комісії з питань екології. До речі, ПрАТ «ЗАПОРІЖАБРАЗИВ» входить до переліку підприємств, на які розповсюджується дія режимів роботи при несприятливих метеорологічних умовах (рішення виконавчого комітету Запорізької міської ради від 06.08.2021 № 263 «Про схему дій при несприятливих метеорологічних умовах»).

“З запланованих заходів повністю виконано 2 заходи, в стадії виконання – 2, в тому числі розробка проєкту щодо встановлення автоматичних засобів спостереження за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря, що дозволить впровадити постійний контроль за викидами забруднюючих речовин в атмосферне повітря. Після зустрічі з керівництвом комбінату обидві комісії прийняли рішення продовжити сумісну роботу з підприємством по скороченню викидів забруднюючих речовин в атмосферу”, – розповіла Надія Севальнєва, депутат від Партії Володимира Буряка “Єднання”, голова постійної комісії з питань єкологічної безпеки міськради.

Довідка

ПрАТ «Запорізький абразивний комбінат» спеціалізується на виробництві електрокорунду, карбіду кремнію, шліфматеріалів, абразивного інструменту, відрізних кіл, тощо.
Основні забруднюючи речовини, які викидаються в атмосферне повітря стаціонарними джерелами підприємства: речовини у вигляді суспендованих твердих частинок недиференційованих за складом (10,62 % від загальних викидів твердих речовин по місту), фенол (54,11 % від загальних викидів фенолу по місту), алюмінію оксид, сажа, аміак, сірки діоксид, бензол, нафталін, стирол, формальдегід, поліароматичні вуглеводні (ПАВ), бен(а)пірен.

Обсяг викидів забруднюючих речовин в атмосферу за 2020 рік склав 1 546,3 тонн (у 2019 році – 2 412,4 тонн).