Депутати від Партії “Єднання” прокоментували рішення сесії міськради

На останній цього року сесії Запорізької міської ради, під ялинку, депутати прийняли бюджет Запоріжжя на 2022 рік. Окрім того,  проголосували виділення фінансування на цілу низку бюджетних програм: щодо освіти, медицини, соціального захисту, інфраструктури та благоустрою, житлово-комунального господарства й т.ін. Як проходило засідання, в матеріалі «ЗС»

У бюджеті на 2022 рік враховане збільшення надходжень податку з доходів фізичних осіб, плати за землю, підвищення соціальних стандартів, які передбачені законом «Про Державний бюджет України на 2022 рік», проведення реформи харчування дітей та учнів, кошти на проведення розрахунків за спожиті комунальні послуги та енергоносії, забезпечення сталого опалювального періоду.

Загалом на 2022 рік доходи бюджету заплановані на рівні 9 млрд 684 млн грн. З них 1 млрд 381 млн грн – трансферти з державного бюджету. Більшість цих трансфертів складає освітня субвенція, яка призначена для виплати заробітних плат педагогам – 1 млрд 295 млн грн. Видатки бюджету складуть майже 10 млрд гривень – 9 млрд 942 млн грн.

У наступному році планується збільшення фінансування харчування дітей у школах. Виділення коштів на компенсацію пільгового проїзду, матеріальну допомогу та інше. На бюджет розвитку, зокрема, заплановано 1,5 млрд грн. Завдяки цьому буде проведемо ремонт доріг, благоустрій зон відпочинку, покращено технічну базу  комунальних підприємств та ін.

«Об’єктивно не в повній мірі влаштовує бюджет, – каже Сергій Ільченко, секретар фракції Партії Володимира Буряка «Єднання» в міській раді. – Як тільки почнеться бюджетний рік, закінчаться свята, будемо відправляти бюджетні запити, звертати увагу щодо найважливіших напрямів розподілу видатків».

Зокрема, це стосується розвитку інфраструктурних проєктів. Як зазначив Сергій Ільченко, вирішено розпочинати нові проєкти, коли не завершено, наприклад, облаштування зони відпочинку в Хортицькому районі в парку Ювілейний.

  • Я вневнений, що ініціативи правильні, але потрібно закінчити справу, а потім розпочинати щось нове. І наша політична сила, наша фракція Партії Володимира Буряка «Єднання» доведе до логічного кінця цей проєкт, зокрема, – впевнений Сергій Ільченко.

У новому бюджеті-2022 є елементи популізму, також наголосив депутат. Але є й у депутатського корпусу розуміння, як розвивати місто Запоріжжя, робити життя запорізької громади зручнішим.269324597_436098791355096_1608722562725641279_n

У розвиток вірить і депутат від фракції Партії Володимира Буряка «Єднання» Ігор Бурчак:

– Перед тим як приймати бюджет, було проведено багато переговорів, питання розглядались на комісіях. Треба сказати, непросто проходило формування головного фінансового документу. Але прийшли до загального знаменника. Прийняття головного документа означає, що все буде працювати в наступному році. Всім депутатам дякую,  і з новим роком!

У 2022 році 3 млрд 637,5 млн грн заплановані на фінансування освіти. 437 млн грн будуть спрямовані на фінансування медицини. Крім того, видатки на освіту та медицину передбачені й у бюджеті розвитку. Вони складають 119,2 та 83,2 млн грн відповідно. Ці кошти підуть на придбання обладнання, виконання реконструкцій та капітальних ремонтів й інше.

  • Я представляю галузь охорони здоров’я, – каже депутатка від фракції Партії Володимира Буряка «Єднання» Надія Севальнєва. – Наші лікарні зараз є некомерційними комунальними підприємствами, і хоч вони співпрцюють с НСЗУ, але є напрями, які потрібно фінансувати додатково. Це лікування хворих, які потребують постійного гемодіалізу, наприклад. Це хворі з орфанними (рідкими) захворюваннями. Це закупка туберкуліна, ендопротезування соціально незахищених запоріжців, заміна кришталика й т. ін.

Поряд з цілком слушними нововведеннями, приймаються й непродумані рішення. Так вирішено замість департаменту охорони здоров’я Запорізької міської ради створити комунальну установу «Адміністрація з питань охорони здоров’я» Запорізької міської ради. Як зазначають досвідчені фахівці, департамент охорони здоров’я – це не тільки підприємство з управління фінансовими ресурсами галузі. Це повноцінний центр з керівництва лікувальними закладами, який зібрав найкращих фахівців за вузькими напрямами: кардіологія, офтальмологія, педіатрія, гінекологія й т. ін. Тож в разі втрати  напрацьованого галузь отримає неабиякі проблеми у подальшому розвитку.

На соціальний захист у бюджеті міста закладено 190,8 млн грн. Серед них: 112,7 млн грн – на компенсацію пільгового проїзду, 47,4 млн грн – на надання матеріальної допомоги.

На житлово-комунальне господарство з бюджету розвитку планують спрямувати 261,1 млн грн. Ці кошти підуть на ремонт ліфтів, покрівель, житлових будинків, зливової каналізації тощо. 131,9 млн грн передбачено на ремонт внутрішньоквартальних доріг та утримання прибудинкових територій у рамках програми «Комфортні двори».

Передбачені у бюджеті і 750 млн грн на фінансову підтримку концерну «Міські теплові мережі». Це дозволить не підвищувати в цьому опалювальному сезоні тарифи на тепло для населення.

Низку проєктів планується профінансувати в рамках бюджету розвитку. Зокрема реконструкцію кількох парків та скверів по вулицях Нагнибіди, Курузова, Спартака Маковського, Івана Гутніка-Залужного, Товариській та ін.

На сесії прийнято рішення про розробку Стратегії розвитку Запоріжжя на період до 2030 року. Після розробки її має також затвердити сесія міської ради. Стратегія має визначити пріоритети розвитку нашого міста на найближчі роки.