У місті реалізовуватимуться ідеї Smart City, які допоможуть економити бюджетні кошти та спростити запоріжцям доступ до багатьох сервісів 

Сьогодні під час сесії міськради депутати підтримали три проєкти рішень (№№52,69,70), які стосуються цифровізації міста. Зокрема депутати підтримали Концепцію «Цифрової стратегії Запоріжжя-2030», згідно з якою у місті реалізовуватимуться ідеї Smart City, а також інші рішення, необхідні для економії бюджетних коштів, спрощення доступу запоріжців до багатьох сервісів, для покращення комунікацій між містянами та органами влади.

Підготували Концепцію фахівці КП «Центр управління інформаційними технологіями». Реалізація відбуватиметься поетапно і розпочнеться з найголовнішого – створення інфраструктури.

«У Запоріжжі буде з нуля збудовано базову інфраструктуру, яка стане фундаментом для реалізації концепції Smart City. Фактично, цифрова інфраструктура є основою розумного міста, без якої неможливе подальше впровадження цифровізації», – каже Олексій Бєліков, директор КП «ЦУІТ».

 

Також на цей рік буде передбачено виділення коштів на прокладання оптоволоконної мережі (1800,0 тис. грн). Створення оптоволоконної мережі дозволить забезпечити швидкий та – головне – безпечний обмін інформацією між органами влади, КП, установами, департаментами. Мережа нарощуватиметься для охоплення по всьому місту. Витрати на її створення окупляться протягом кількох років.

Реалізація цільових програм диджиталізації з 2016-го по 2021 рік дозволила закласти фундамент для цифрової трансформації. Адже в ті роки у місті й почало працювати КП “ЦУІТ”, було створено Ситуаційний центр – один з найбільших в країні.

Після затвердження Концепції буде розроблено відповідні програми, проекти, плани заходів, – йдеться на сторінці підприємства у соцмережі.

«Концепція Цифрової стратегії ґрунтується на таких важливих принципах як спрощення доступу містян до різних сервісів, безбар’єрність, застосування штучного інтелекту у вирішенні міських проблем, залучення бізнесу, громадськості та вчених до розвитку міста, цифровізація документообігу в органах місцевого самоврядування та комунальних підприємствах, підвищення безпеки , покращення комунікацій між жителями міста, місцевою владою та представниками бізнесу. Це основні ідеї, але, крім цього, цифровізація дозволить заощаджувати бюджетні кошти, підвищити інвестиційну привабливість міста та посилити захист інформації», – підкреслів Олексій Бєліков.

Зазначимо, що проєкти рішень підготовлені у рамках запровадження державної політики щодо цифрової трансформації, згідно з «Державною стратегією регіонального розвитку на 2021-2027 рр», затвердженою постановою Кабінету Міністрів України від 05.08.2020 №695.