Від початку впровадження проєкту “Безпечне місто” у Запоріжжі встановили понад 230 сучасних відеокамер
У Запоріжжі був розроблений міський проєкт «Безпечне місто», створений задля посилення безпеки запоріжців, контролю роботи комунальних служб та трафіку у місті. Адже концепція сучасного міста будується на забезпеченні комфортних умов життя населення за допомогою інноваційних технологій. Як працює проєкт, вивчала «ЗС»
Ситуаційний центр програми «Безпечне місто» розташований у Дніпровському районі. Зокрема, вже працює сучасна відеостіна довжиною 7,5 м і заввишки 3 м. Фактично вона є системою відображення відеоінформації з камер «Безпечного міста», центральним пультом, за яким працюють оператори.
Основа діяльності центру – застосування сучасної інформаційно-комп’ютерної системи, яка дає можливість цілодобового моніторингу оперативної обстановки. Тому відкриття центру є новим етапом і в роботі підрозділів запорізької поліції.
Швидкість обробки величезних масивів інформації, яка буде надходити з усіх баз даних, камер відеоспостереження, супутників і безпосередньо з місць подій, дозволить своєчасно оцінювати рівень небезпеки і оперативно відпрацьовувати рішення щодо їхньої локалізації.
Як показує практика інших міст світу, впровадження такої системи дозволяє знизити рівень вуличної злочинності, правопорушень на 25-30%. Але її робота спрямована не тільки на зменшення злочинів.
Інформація системи «Безпечне місто» дозволяє прискорити реагування на ситуацію на автомагістралях, ДТП, пожежі, надзвичайні ситуації, посилити контроль за збереженням об’єктів комунальної власності. У разі виникнення потреби створюють звернення у Контакт-центр «15-80» та інші служби. Камери відеоспостереження встановлені зокрема і на стратегічних об’єктах Запоріжжя: греблі ДніпроГЕС, мостах Преображенського, на території міжнародного аеропорту та у місцях великого скупчення людей (пл. Фестивальній тощо).
Поетапне впровадження «очей Запоріжжя»
Програма «Безпечне місто» вимагає значного фінансування, тому впроваджується поетапно.
У 2017 році був закладений фундамент програми: розроблено та погоджено технічне завдання, розроблена і затверджена проєктно-кошторисна документація ситуаційного центру, проведені відповідні тендерні процедури, закуплено обладнання, проведений монтаж і налагодження Центру обробки даних.
У 2018 році почалася активна стадія реалізації проєкту. Встановлено 211 камер відеоспостереження. До системи підключено і понад 40 камер, які працювали в місті раніше. А минулого року встановили ще 20 відеокамер.
За словами керівництва КП «Центр управління інформаційними технологіями», камери працюють в режимі нон-стоп 24/7. Відео зберігається протягом 30 днів, за необхідності – 90. Також його можна експортувати і зберігати окремо.
Цього року впровадження цієї необхідної системи захисту також не припиняється. Так, на весняній сесії міської ради депутати проголосували за внесення змін до програми «Безпечне місто».
Нові зміни стосуються монтажу додаткових камер, які планують встановити на вул. Базарній, в розташованому поруч сквері Піонерів, та у сквері 30-річчя визволення України в Заводському районі, на прилеглій території.
На сьогодні в Запоріжжі в межах програми встановлено понад 230 сучасних відеокамер, побудований ситуаційний центр з відеостіною, на яку виводиться інформація в режимі реального часу.
Безпечні школи Запоріжжя
У межах міської програми «Безпечне місто» додатково триває і реалізація програми «Безпечна школа». Вона передбачає встановлення камер відеоспостереження у шкільних навчальних закладах. Необхідність такого кроку продиктована збільшенням кількості правопорушень, скоєних на території шкіл.
В кожному з навчальних закладів планується встановити 20-30 камер. Кількість і місця установки будуть типовими для кожного виду школи. Система відеоспостереження буде охоплювати зовнішню територію та внутрішні приміщення – входи, виходи, коридори на поверхах, спортзал, майстерні, їдальню тощо. Крім того, будуть обладнані робочі місця з необхідною апаратурою для підключення до системи відеоспостереження. Безпосередньо спостерігати за камерами будуть або черговий школи, або охоронець. Доступ матиме також адміністрація школи та територіальні відділи освіти.
Читайте також: У Запоріжжі встановлять розумні світлофори