На комісії ЗМР з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів в першу чергу було зазначено, що дохідна частина плану бюджету міста на 2017 рік виконана здебільшого за рахунок Концерну МТМ, КП «ЕЛУАШ» та Запорізького аеропорта. Основні наповнювачі – ПДВ та податок на землю. Загальний піврічний фонд затрат (медицина, освіта та благоустрій міста) освоєно на 94%. Бюджет розвитку виконаний вже на 45%. 134 мільйона гривень на рік заплановано на медицину, з яких 43% піврічного плану вже освоєно.

Також кошти виділялись на житлове комунальне господарство (ЖКГ), зокрема на ремонт бюджетного житлового фонду, будинків ОСББ (організація співласників багатоповерхових будинків) та ремонт об’єктів КП «Водоканал». На закупівлю техніки для комунальників виділено 196 мільйонів гривень, освоєно – 88 мильйонів гривень. Відзначено, що добре працює програма з відновлення ліфтового господарства в місті – уже зараз видно, що з виділених коштів буде освоєно більше ніж 85%. А от на будинки ОСББ заплановано 99 мільйонів гривень, з яких освоєно поки що лише 11 мільйонів.

На комісії доповіли також про розміри надання фінансової допомоги на потреби Запорізької міської організації ветеранів на День Перемоги.

Депутати підтримали проект рішення №40 про цільові екоінвестиції з Іспанії в розмірі 100 мільйонів гривень на закупку та облаштування індивідуальних теплових пунктів в житлових та бюджетних будинках. Цим питанням буде опікуватись Концерн МТМ.

А от представники нового Департаменту культури і туризму Запорізької міської ради, на чолі з керівником Сергієм Бєловим, запропонували проведення масштабного, дводенного туристичного форуму в нашому місті 12-13 жовтня у виставковому центрі «Козак Палац». Але на проведення Всеукраїнського туристичного форуму на 2017 рік було заплановано 82,500 тисяч гривень, а у зв’язку зі збільшенням цінової політики і зміною формату заходу, загальна вартість його проведення має становити 440,476 тисяч гривень. От і виникла необхідність у виділенні додаткових коштів у розмірі – 357,976 тис. грн.
За словами Сергія Бєлова, вже запрошені 40 спікерів – іноземних і українських (деяким, навіть, доведеться заплатити за проведення семінарів) та спеціальні гості. Один з напрямків форуму – загальноосвітній семінар для журналістів, маркетологів, істориків, готельєрів, рестораторів, туроператорів та інших. Крім того, будуть презентовані туристичні продукти, проведені фан-тури для журналістів й інвесторів, а також відбудеться засідання Ради туристичних міст та регіонів України. На думку організаторів, форум може відвідати близько 20 тисяч чоловік.

Звичайно, депутати комісії дещо скептично поставилися до необхідності проведення такого масштабного форуму та ще й не в приміщенні комунальної власності. Тим паче, що від рекламодавців, які розмістять свою продукцію в «Козак Палаці» виграє лише Торгівельно-промислова палата, а не місто. Проте Бєлов завірив, що розмір оренди Палацу для них (65 тис. грн за 1 день) буде зменшено відповідно до надходжень з реклами. Під час тривалого обговорення депутати запропонували надати розширений кошторис, а також розглянути бізнес-складову, але підтримали рішення. Хоча остаточне рішення про виділення коштів на туристичний форум буде прийматися на сесії Запорізької міської ради.

Концерну МТМ спишуть борги

В цей же час в приміщенні ЗМР проводила своє засідання і постійна комісія з питань комунальної власності, ресурсів, приватизації, архітектури та земельних відносин, де головує депутат міськради Ігор Чумаченко.

KONICA MINOLTA DIGITAL CAMERA

Тут також був заслуханий соціально-економічний розвиток бюджету на 2017 рік та зміни до моніторінгу виконання середньострокової програми соціально-економічного розвитку Запоріжжя.

Було розглянуто і лист-пропозицію громадян міста щодо перспектив розвитку Привокзальної площі Запоріжжя-1.

КП «Побутовик» будуть виділені кошти на придбання автомобіля «Газель», щоб нарешті зайтятися відловом бродячих собак.

Депутати не одну годину розглядали питання доповідачів, багато з яких піднімалися вже на попередній бюджетній комісії, тому основні напрямки діяльності земельної комісії та прийняття або відмову рішень з деяких питань ми попросили прокоментувати Ігора Чумаченко.

Головним питанням у нас було виїздне засідання комісії на Набережну магістраль, де зараз відбувається несакціонована забудова філій фірми колишнього депутата, а нині підриємця Іванова. Там уже завезені будматеріали, стоїть дебаркадер, займаючи певну водну поверхню. Будуються якісь приміщення, кав’ярні… Тому наша комісія спільно з підприємницькою туди навідалась. Результат виїзду – це протокол комісії, де буде звернення до державної інспекції з будівельного контролю, правоохоронних органів, водної поліції стосовно використання цієї ділянки. Адже у міської влади немає жодних документів, які підтверджують право на оренду цієї землі або право власності, якщо вона викуплена. Фактично – це самовільна забудова, – говорить Ігор Чумаченко.

Загалом же, після відпустки, депутатами комісії був розглянутий цілий перелік земельних питань, які накопичилися, і сесійні питання порядку денного.

Управління соцзахисту населення доповіло про перерозподіл коштів, які їм виділяються. Але вони завжди використовують їх ретельно і за призначенням, – запевнив депутат.

Що ж до новостворенних департаментів управління, приміром, з туризму, то їх пропозиція щодо проведення туристичному форуму в нашому місті була неоднозначно прийнята депутатами комісії. Оскільки ми вже були «ситі» тим IT-форумом, що пройшов у нас раніше. Від ЗМІ і відвідувачів почули тоді багато недоліків та негараздів. Саме з цього приводу було дуже багато запитань до Департаменту туризму. Але, у підсумку, рішення підтримали.

Також неоднозначне рішення було стосовно адміністративних комісій. І в Законі, і в Кодексі про адміністративні правопорушення надано право приймати рішення адміністрації, скажімо, за вивіз сміття за місцем. А тепер виконком хоче створити цю комісію саме при виконкомі та бачити у її складі депутатів і посадових осіб міського самоврядування. Ми перенесли розгляд цього проекту рішення, адже з доповіді незрозуміло, як в місті, де більше 700 тисяч мешканців, ця комісія буде виконувати свої функції.

– На попередніх комісіях депутати не підтримали рішення, щодо заключення договору між Концерном МТМ та НАК «Нафтогаз» на подальше постачання газу, де б наше місто виступило гарантом погашення заборгованності. Чому зараз підтримали?

– Підтримали з посиланням на доповідача Концерну МТМ, генерального директора Олександра Грека, який говорить, що для цього є більш сприятливий механізм, так як в дію вступив новий Закон. Тому проект рішення ми підтримали саме з цих підстав. Там буде ймовірне списання заборгованих коштів Концерну МТМ перед НАК «Нафтогаз» та відсутість пені на ці кошти. Проте це порядок, який вже встановленний законодавством, – підрезюмував він.