Депутати комісії з питань життєзабезпечення міста розглянули проблеми житлово-комунального господарства та проекти, які виносяться на майбутню сесію. Участь у роботі комісії взяли представники громадськості.
Зокрема, разом із головою правління Громадської організації «Об’єднання житлово-будівельних кооперативів, співвласників багатоквартирних будинків «Вікторія» Людмилою Шанц депутати обговорили ситуацію, яка складається в місті у зв’язку із установкою будинкових приладів обліку газу.
– ПАО «Запоріжгаз» має встановити поквартирні газові лічильники. Якщо встановити загальнобудинковий, в одній квартирі будуть економити, а в іншій – обігрівати квартиру газом. А платити будуть «порівну». Це запоріжців не влаштовує, створює напружену ситуацію, – повідомила Людмила Шанц.
Нагадаємо, депутати комісії з питань життєзабезпечення міста вже проводили виїзне засідання в ПАО «Запоріжгаз» щодо цієї проблеми. У «Запоріжгазі» посилаються на постанову держрегулятора. Кажуть, НКРЕ розділила на дві частини виконання Закону «Про забезпечення комерційного обліку газу». Якщо в будинку 80% квартир уже мають лічильники газу, «Запоріжгаз» встановлюватиме індивідуальні поквартирні прилади обліку. В інших багатоповерхівках – надомні. Всю цю роботу повинні виконати до 1 січня 2018 року.
– Запоріжців така ситуація не влаштовує, виникає соціальна напруженість,- говорить голова комісії Олег Адаманов. – До того ж мешканці повідомляють, що інколи навіть без оголошення про відключення газу приходить бригада і на стіні будинку з’являється коробка для загального лічильника. Поки ж ми, депутати, маємо розробити для жителів Запоріжжя в правовому полі форму, як правильно відмовитися від встановлення будинкового лічильника і вимагати встановлення поквартирних. Будемо працювати над цим з юристами, будемо інформувати людей.
Депутат Олександр Ніколаєнко зазначив, що місто має важелі впливу на «Запоріжгаз» і може їх використовувати.
Ще одне сесійне рішення, яке розглянули депутати, стосувалося виділення КП «Наше місто» з бюджету Запоріжжя 16,5 мільйона на прибирання листя та дератизацію. Оскільки в тарифи на утримання будинків з 1 вересня не закладено послуги з дератизації та дезінсекції, а також з прибирання листя та снігу, то на це необхідно виділити гроші з бюджету.
На дератизацію та дезінсекцію планується виділити 552 тисячі, на прибирання листя – 13 мільйонів, на прибирання снігу та посипання доріг – 2,3 мільйона гривень.
Голова комісії Олег Адаманов розповів про нову аварійно-диспетчерську службу, яку планують створити з ініціативи міського голови Володимира Буряка. З бюджету Запоріжжя на неї планують виділити 146 млн. грн. за найближчі три роки. Планується, що буде три головних відділення служби, які зможуть охопити все місто. Поточного року планується витратити 640 тис. грн. (535 тис. грн. на усунення аварій, 105 тис. грн. – на диспетчеризацію ліфтів).
Олена ПІДДУБНА