Валентина Лихачова

Комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту населення збиралася в такому складі: Валентина Лихачова (голова комісії), Ірина Денщикова, Зінаїда Гальчинська, Андрій Кліцунов, Віктор Короленко, Наталія Завгородня, Олексій Яценко. Депутати розглянули низку питань, що їх буде винесено на наступну сесію, а також спланували свою роботу на найближчий період.
По-перше, голова комісії проінформувала колег про ситуацію, яка минулого разу викликала неабияке занепокоєння депутатів. “Стосовно проблеми із закупівлею ліків та реактивів для лабораторних аналізів за бюджетні кошти, то вона потроху вирішується – виробники медпрепаратів, реактивів та виробів медичного призначення почали реєструвати свою продукцію та ціни на них”, – сказала Валентина Лихачова.
Потім депутати слухали презентації проектів рішень, з якими виступали представники різних управлінь міськради.
Наприклад, депутати дали добро КП “Запоріжелектротранс” на затвердження Програми “Ремонт, експлуатація та утримання пасажирських понтонів на 2012 рік”. На думку депутатів, проведення заходів щодо експлуатації плавзасобів, проведення поточного ремонту понтонів та їх зберігання сприятиме забезпеченню своєчасного відкриття навігації та безпечного перевезення пасажирів річковим транспортом до садово-городніх ділянок у період дачного сезону. Фінансування зазначеної програми здійснюватиметься за рахунок коштів загального та спеціального фондів бюджету міста Запоріжжя і складатиме 898,742 тис.грн.
Коли перейшли до планування роботи комісії, депутат Олексій Яценко висловив думку, що комісія з питань охорони здоров’я та соціального захисту надто “пливе за течією”, розглядаючи лише питання, які приходить хтось доповісти. “Треба нам теж ініціювати вирішення якихось нагальних проблем міста”, – зазначив він. Депутати жваво погодилися, а депутат Ірина Денщикова відразу ж запропонувала зайнятися темою, що вкрай актуальна – запорізьким безхатченкам потрібен Центр ресоціалізації. “Дивіться, як страждають зараз від морозу люди, що живуть на вулиці! Проблема ця існує вже не перший рік. Під час моєї минулої депутатської каденції наша комісія займалася проблемою відкриття в місті Центру ресоціалізації, але все вперлося в те, що не знайшли приміщення. Давайте знову піднімати цю тему!” – наголосила вона. Погодилися провести наступне засідання спільно із комісією з питань соціального та економічного розвитку, бюджету і фінансів на виїзді в 5 міській лікарні. А через одне засідання – присвятити темі бомжів, а саме пошукам приміщення, де вони могли б хоча б ночувати.